Your Cart
mata antyzmeczeniowa coba delux

Maty ergonomiczne

Ergonomia, będąca nauką o pracy, powstała już w XIX wieku. Jej nadrzędnym zadaniem jest określenie warunków pracy odpowiadających psychofizycznym możliwościom człowieka. Istotnym jest bowiem nie tylko osiągnięcie jak najlepszych wyników, ale przede wszystkim zachowanie komfortu pracowników i uchronienie ich przed poniesieniem wysokich kosztów biologicznych oraz zapadnięciem na choroby zawodowe. Co ciekawe, jednym z twórców teorii ergonomii był Polak, Wojciech Jastrzębowski. Nie bardzo zatem wypada, byśmy w czasach powszechnego dostępu do informacji i wszelkich nowości technicznych, nie kontynuowali humanistycznych ambicji naszego rodaka i nie zadbali o to, by nasi pracownicy czuli się dobrze. Rzecz wydaje się być szczególnie istotna, kiedy weźmiemy pod uwagę, że dyskomfort odczuwalny jest jeszcze długo po powrocie z pracy do domu. Od czego warto zacząć, by przysłużyć się naszym podwładnym? Jednym z rozwiązań jest zapoznanie się z ofertą mat ergonomicznych.

ergonomic bubble mat black anti fatigue

Tutaj kupisz: Maty antyzmęczeniowe 

Maty ergonomiczne to maty antyzwmęczeniowe

Maty zwane również antyzmęczeniowymi, jak sama nazwa wskazuje, mają na celu eliminację zmęczenia powstałego na skutek pracy w niezmiennej pozycji ciała. Dotyczy to głównie pozycji stojącej, ale również innych, np. klęczącej.  Zmęczenie mięśni jest powodowane przede wszystkim na skutek zatrzymania krążenia krwi, wynikającego z utrzymywania napiętej pozycji. W warunkach pracy niełatwo jest zadbać o regularne rozluźnianie mięśni, gdyż często brakuje na to czasu, a myśli skupione są na jak najlepszym wykonywaniu swojego zadania. W tym przypadku idealnie sprawdzą się maty ergonomiczne, których nawierzchnia pozwala mięśniom dolnych kończyn na nieświadome przechodzenie od stanu napięcia do rozluźnienia. Praca mięśni pozwala zredukować bóle nie tylko nóg, ale także pleców. To z kolei prowadzi do obniżenia poczucia zmęczenia o około połowę. W ten prosty sposób można oszczędzić pracownikom stresu, wpływając tym samym na ich nastawienie do pracy oraz jej wydajność.

Mata-do-stania-antyzmeczeniowa-przemysłowa

Maty antyzmęczeniowe od POWER Rubber

Firma POWER RUBBER ma w swojej ofercie szeroki zakres mat ergonomicznych, które możecie Państwo zastosować w różnych miejscach. Należą do nich między innymi: taśmy produkcyjne w fabrykach, warsztaty, bary, zakłady spożywcze i kuchnie. Dla naszych Klientów przygotowaliśmy również maty pod kolana oraz maty do zastosowania w biurach. Pobudzenie krążenia krwi w mięśniach oraz odciążenie kręgosłupa nie są jedynymi zaletami naszych mat, które cechują się ponadto następującymi parametrami:

  • Doskonała przyczepność,
  • Niskie ryzyko poślizgnięcia się,
  • Swoboda poruszania się,
  • Niskie ryzyko potknięcia się (dzięki frezowanym krawędziom),
  • Izolacja termiczna od zimnej podłogi,
  • Spełnianie norm BHP miejsc, w których wymagana jest praca ergonomiczna

 

Szczegóły dotyczące mat ergonomicznych od POWER RUBBER, wraz z dostępnymi wymiarami i dokładniejszymi informacjami na temat ich przeznaczenia odnajdą państwo wybierając konkretny produkt w zakładce MATY ERGONOMICZNE. Serdecznie do tego zachęcamy, ponieważ wychodzimy z założenia, że zadowolony i zdrowy pracownik to chluba każdego pracodawcy.

Wyroby gumowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!