Your Cart
Maty gumowe na stanowiska spawalnicze

Maty gumowe na stanowiska spawalnicze

Maty gumowe na stanowiska spawalnicze to nic innego jak maty gumowe trudnopalne wyróżniające się odpornością na ogień. Są potrzebne np. w zakładach spawalniczych, w których panujące warunki zagrażają zdrowiu i życiu pracowników, dlatego konieczne są specjalistyczne zabezpieczenia. Dodatkowymi zaletami mat jest to, że są one antypoślizgowe oraz antyzmęczeniowe, co wpływa na poprawę komfortu pracy.

Maty gumowe na stanowiska spawalnicze – właściwości

Najważniejszą właściwością maty spawalniczej jest trudnopalność. Jest odporna na ogień, spadające iskry oraz na gazy spawalnicze o wysokiej temperaturze. Maty są produkowane z wysokiej jakości gumy, często składają się z dwóch warstw materiału. Warstwa górna wykonana jest z PCV, ma szorstką powierzchnię, dzięki czemu zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się. Warstwa spodnia to pianka, posiadająca właściwości antyzmęczeniowe, dzięki której wykonywanie pracy jest wygodniejsze. Produkty te nie niszczeją w temperaturach od 0 st. do 40-60 st. Celsjusza, więc mogą być używane w zróżnicowanych warunkach, jakie występują np. w halach produkcyjnych. Maty gumowe na stanowiska pracy mają szereg innych zalet zapewniających komfort i bezpieczeństwo. Cechują się m.in. niezwykle dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, przetarcia i rozerwania, dlatego chronią przed zniszczeniem powierzchnię, na której zostały ułożone. Co więcej, maty gumowe są łatwe w czyszczeniu, więc utrzymanie porządku w miejscu pracy nie zajmuje dużo czasu ani nie wymaga dużego wysiłku. Kolor czarny także służy utrzymaniu estetycznego efektu, nie widać bowiem na nim ciemnych zabrudzeń. Producenci zazwyczaj decydują się, by krawędzie mat były sfazowane, a to znacząco obniża ryzyko potknięcia się o jej brzegi. Maty mogą być sprzedawane w różnej formie, producenci oferują maty o konkretnych wymiarach, w rolce, sprzedawane na metry bieżące lub na indywidualne zamówienia docinają wykładziny.

maty do spawania

Tutaj znajdziesz maty gumowe spwalnicze 

Rodzaje wykładzin spawalniczych

Dostępne na rynku maty gumowe różnią się wymiarami, grubością, materiałem wykonania. Waga produktu również jest zmienna, zależy od podanych parametrów. Mata może być wybrana w niemal dowolnym formacie, natomiast grubość to zazwyczaj ok. 12 mm, standardowy oferowany kolor to czarny. Klasyfikacja mat jest dokonywana na podstawie surowców, których użyto do produkcji. Są to mieszanki gum, czasami z dodatkami, np. nitrylu.

mata spawalnicza gumowa

Zastosowanie mat gumowych

Maty gumowe na stanowiska spawalnicze mogą być układane na podłodze, przy stole roboczym, lub na blacie, na stanowisku pracy. Wszelkie środowiska przemysłowe powinny być zabezpieczone tego typu wykładziną, a przede wszystkim stanowiska spawalnicze, ślusarskie oraz te, gdzie istnieje możliwość zetknięcia się z ogniem, gorącym gazem lub innym źródłem wysokiej temperatury. Maty uzyskują właściwości antypoślizgowe dzięki chropowatej strukturze, dlatego są idealne na stanowiska spawalnicze, gdzie łatwo o wypadek przy pracy, jeśli warunki nie są wystarczająco bezpiecznie dla pracowników. Mogą być bez obaw intensywnie użytkowane, ponieważ zostały wyprodukowane z materiałów wysokiej jakości. Co więcej, właściwości antyzmęczeniowe maty sprawiają, że pracownicy stojący na nich przez kilka godzin odczuwają mniejsze zmęczenie. Praca na stojąco jest wygodniejsza niż bez wykładziny. Mata nie wymaga specjalnych sposobów montażu, nie trzeba jej przyklejać ani przybijać, może być ułożona na podłodze. Uniwersalny kolor czarny pasuje do każdego otoczenia.

Gdzie kupić maty spawalnicze?

Maty gumowe do zabezpieczania stanowisk spawalniczych są sprzedawane w naszym sklepie stacjonarnym. Zakupu można dokonać również w sklepie online, co z wielu względów jest wygodniejszym rozwiązaniem. Można znaleźć maty gumowe spawalnicze różnych rozmiarach. Przykładowe wymiary to 60×90 cm, 90×150 cm, 90×183 cm. Często istnieje także możliwość przycięcia produktu na wymiar podany przez klienta. Czas realizacji zamówienia jest zależny od tego, jaka jest dostępność danego produktu, natomiast na cenę wysyłki wpływa m.in. waga wykładziny.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!