Maty gumowe w boksach dla koni

Maty gumowe w boksach dla koni

Gumowa mata hodowlana w końskim boksie to nowoczesne rozwiązanie, oferujące niezliczoną ilość korzyści płynącą z jej wykorzystania. Taka metoda izolacji wykorzystana w stajni jest niezwykle praktyczna, ekonomiczna i ekologiczna.

Proste w montażu, modułowe elementy pozwalają na dokładne dopasowanie wykładziny do każdego rozmiaru pomieszczenia. Dzięki temu nie musimy obawiać się o szpary zbierające brud i zanieczyszczenia, a także miejsca z których mógłby docierać chłód lub wilgoć. Gumowe maty są niezwykle proste w czyszczeniu. Można je w dowolnym momencie rozczłonkować, dokładnie umyć pod bieżącą wodą, a następnie z powrotem umieścić w boksie.
Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym na korzyść tego rozwiązania jest znaczna oszczędność na ściółce. Przekłada się to oczywiście na bilans finansowy, a tym samym mniejsze zapotrzebowanie na słomę czy trociny, nie trzeba się wtedy martwić ich przechowywaniem i szeregiem innych uciążliwych spraw. Najistotniejsze jednak jest to, że gumowe maty są całkowicie hipoalergiczne, dlatego nadają się do boksów koni z astmą czy alergiami. Każdy opiekun takiego zwierzęcia wie jak uciążliwe i trudne jest znalezienie odpowiedniego rozwiązania problemu jakim są problemy oddechowe.

Maty gumowe do boksu

Gumowe maty z pewnością polubią właściciele stajni o ograniczonym metrażu. Zarówno świeżą jak i zużytą ściółkę trzeba magazynować, co zajmuje ogromne ilości powierzchni. Przy korzystaniu z gumowej izolacji, ta potrzeba diametralnie się zmniejsza lub całkowicie przestaje istnieć.
Porowata struktura gumy w pełni przepuszcza wszelkiego rodzaju ciekłe zanieczyszczenia. Dzięki temu, koń korzystający z danego boksu, przebywa w suchym i komfortowym środowisku.
Maty są całkowicie odporne na warunki środowiskowe takie jak wysokie i niskie temperatury, nacisk dużej wagi, wilgoć, tarcie itd. Bez obaw można je stosować w boksach wszystkich koni – od kucy, aż po zimnokrwiste konie pociągowe. Gumowa izolacja w boksie jest świetnym rozwiązaniem, które każdy koniarz powinien wziąć pod rozwagę jeśli zależy mu na komforcie jego zwierząt.

Artykuły gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!