Maty na Siłownie Puzzle- Montaż- Poradnik

Maty na Siłownie Puzzle- Montaż- Poradnik

Rozwój branży fitness sprzyja otwarciu nowych siłowni, klubów fitness oraz sal treningowych, zwłaszcza dedykowanych pod ciężary, co powoduje chęć zabezpieczenia podłogi, przez zastosowanie maty puzzle pod sprzęt do siłowni do tych obiektów.

W celu pomocy naszym Klientom oraz Konkurencji, oto Poradnik o tym:

Jak należy prawidłowo zamontować Maty na Siłownie

zgodnie z zaleceniami Specjalistów: POWERRubber.com Zapraszamy!

 1. Przygotowanie narzędzi
  Do sprawnego rozpoczęcia naszych prac, potrzebujemy wyposażyć się w następujące elementy:

  1. Kartka
  2. Długopis lub ołówek
  3. Maty na Siłownie Puzzle
  4. Szczotka
  5. Szufelka
  6. Odkurzacz
  7. Młotek gumowy
  8. Nóż tapicerski
  9. Metrówka
  10. Taśma dwustronna
  11. Płyn do mycia szyb
  12. Miękka ścierka
 2. Plan działań
  Przechodzimy do Planu działania:

  1. Planowanie Montażu Maty na Siłownie
   Montaż Maty na Siłownie
   należy rozpocząć od sprawnego zaprojektowania rozłożenia mat gumowych, w celu zyskania jak największej powierzchni bez konieczności cięcia mat do siłowni, tzn. tak dopasowania, aby rozłożyć maksymalną ilość maty do siłowni w Puzzlach, bez konieczności ich cięcie. Zalecamy ten sposób z racji solidnego wykonania naszego Produktu, tym samym, proces cięcia jest czasochłonny oraz trudny.
  2. Kontakt do POWERRubber.com

Po wykonaniu obliczeń mamy trzy opcje:

 1. Wysyłamy maila z naszymi wnioskami lub szkicami na: power@powerrubber.com
 2. Przechodzimy do zakładki Kontakt, gdzie zamieszczamy w formularzu kontaktowym nasze zapytanie z wnioskami. Wybieramy numer: +48 505 16 03 03 , gdzie konsultujemy otrzymane wyniki z Specjalistami z POWER Rubber.
 3. Zamawiamy maty na siłownie Puzzle w POWERRubber.com
Mata do siłowni GUZIEC 25 Szary
szara mata do silowni

Maty na siłownie – gumowe maty

Kiedy to już jesteśmy pewni właściwej ilości mat do siłowni, dokonujemy zamówienia.

Zamówienie możemy złożyć przez sklep internetowy lub mailowo. Zdecydowanie zachęcamy do kontaktu w celu potwierdzenia szczegółów.

Następnie przechodzimy do przygotowani podłoża.

 1. Oczyszczenie posadzki do rozłożenia Maty do Siłowni
  Nasze przygotowania do rozłożenia powierzchni gumowych w siłowni należy kontynuować w stronę dokładnego oczyszczenia posadzki.
  W tym celu korzystamy w najprostszych dostępnych narzędzi wspomnianych w punkcie 1.4 Szczotka oraz 1.5. Szufelka.
  Ważne jest, aby dokładnie zadbać o krawędzie i najmniejsze zakamarki. W tym celu możemy pomóc sobie przy pomocy narzędzia z punktu 1.6 Odkurzacza.
 2. Sprawdzenie stanu posadzki

Po oczyszczeniu posadzki, możemy przejść do weryfikacji stanu naszej podłogi. Podłoże pod naszą wykładzinę na siłownie powinna być jednolita oraz bez uszkodzeń, dostępu do jej dolnych warstw, zwłaszcza piasku czy styropianu. Wszelkiego typu ubytki w górnej warstwie powinny zostać naprawione.

Zadadzą Państwo pytanie:

 

a dlaczego tak?

 

Już wyjaśniamy:

dostęp do dolnych warstw posadzki, w tym np. piasku może prowadzić do wprowadzenia wilgoci do naszego obiektu, lecz najbardziej narażone na uszkodzenia są elementy styczne z tą warstwą, czyli nasze maty.

Pod wpływem wilgoci następuje skrócenie żywotności, dlatego tak ważne jest sprawdzenie posadzki, aby wydłużyć żywotność oferowanych podłóg gumowych do obiektów sportowych.

maty gumowe na siłownie
Maty na siłownie w puzzlach

Maty na Siłownie Puzzle

 1. Maty na Siłownie Puzzle-MontażNa tak oczyszczoną dokładnie powierzchnie, rozkładamy maty gumowe do siłowni w Puzzlach.

  Montaż Maty typu Puzzle należy rozpocząć od końca pomieszczenia, zgodnie z planem przeprowadzonym w Punkcie 2.1. Dzięki temu zaoszczędzimy przy pracach porządkowych.

  W tym etapie możemy zmienić koncepcje naszego rozkładania, choć przekłada się ona na ilość mat, które użyjemy.Należy zdecydować o sposobie ułożenia mat na siłowniach: bezpośrednio przy ścianach lub uciąć ‘ząbki’ Puzzli, aby zachować równą powierzchnię.

  Bardziej estetycznym rozwiązaniem jest zastosowanie krawędzi gumowych. Oprócz tych walorów, krawędzie zwiększają bezpieczeństwo przy wejściu na strefę ćwiczeń. Redukują możliwość potknięcia się z racji przekroju zbliżonego do trójkąta prostokątnego.

  łagodne zakonczenie mat na silownie puzzle
  łagodne zakonczenie mat na silownie puzzle

  Po wybraniu sposobu, możemy przejść do montażu.
  Jak już wspomnieliśmy, Puzzle zaczynamy układać od końca naszego pomieszczenia, zgodnie z skonsultowanym planem.

  Zaczynamy od rozłożenia całych elementów-mat bez konieczności cięcia- następnie, dokładamy je kolejno do siebie, przez wpasowanie elementów łączeniowych- ‘ząbków’. Tutaj zdecydowanie pomocny jest Młotek gumowych. Pozwala na wyrównanie powierzchni w czasie montażu.

   

 2. Maty na Siłownie Puzzle-Montaż- Dopasowanie do pomieszczenia

Najtrudniejszym zadaniem jest przystosowania Maty typu Puzzle do kształtu naszego pomieszczenia. W celu sprawnego tego wykonania, należy użyć narzędzia z punktu 1.8 Noża tapicerskiego.

Zdecydowania podkreślamy, aby zachować najwyższą ostrożność, z racji większej gęstości gumy w Naszych Matach na Siłownie. Z tego powodu, należy również  wykazać się cierpliwością.

Jak należy ciąć Maty na Siłownie w Puzzlach?
Na ten temat, zdecydowanie napiszemy kolejny poradnik, aczkolwiek w celu sprawnego podejścia, zalecamy: narysować docelową prostą linię cięcia, delikatnie nadciąć Matę na Siłownię wzdłuż wyznaczonej linii, a dalej – co jest ważne- wielokrotnie, w tym samym miejscu, nacinać Maty do Siłowni, aż do przecięcia. Zdecydowanie na tym etapie, warto wspomóc się metrówką 1.9. Z odpowiednimi informacjami o potrzebnych długościach jest dokonać dopasowania.

Jak zamontować małe elementy?
W tym miejscu wspomagamy się zawsze mocną taśmą dwustronną 1.10.

Podklejenie powierzchni ogranicza ruch oraz pozwala zwiększyć walory estetyczne w trudno dostępnych miejscach.

 1. Montaż- Prace porządkowe

Po rozłożeniu i docięciu powierzchni gumowej należy oczyścić powierzchnię maty na siłownię przy pomocy narzędzi z punktów:

1.9 Płynu do mycia szyb oraz
1.10. Miękkiej szmatki.

Powstałe białe ślady, zacieramy w wilgotną ścierką, aby osiągnąć czystość w naszej siłowni, Sali treningowej, miejscu rozłożenia maty na siłownie.

 

Jak już wiemy, POWERRubber.com oferuje szeroki wybór mat gumowych do siłowni. Dostępne Maty na Siłownie Puzzle oraz Maty w Rolce są najwyższej jakości, co potwierdza to oferowana 2letnia Gwarancja.

 

mata do siłowni na podłogę

Zapraszamy do Kontaktu!

 

Doradzimy oraz Pomożemy przy wybraniu właściwej Maty do Siłowni!

 

Sprawdź Rodzaje gumowych powierzchni gumowych

Zobacz nasze produkty gumowe do obiektów sportowych:

 

 

Montaż gumowych mat na siłownie przez Specjalistów

 

Jeżeli potrzebujesz uzyskać profesjonalną usługę montażu gumowych powierzchni do obiektu sportowego, sali fitness, bądź siłowni – zapraszamy do kontaktu do Specjalistów od Produktów Gumowych POWER Rubber

Montujemy podłogi pod sprzęt sportowy w:

 • domach
 • w willach
 • na blokach
 • salach fitness
 • obiektach sportowych
 • siłowniach
 • obiektach Crossfit

Wyroby gumowe sklep internetowy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!