Maty treningowe fitness

Maty treningowe fitness. Bezpieczne maty do ćwiczeń

Obecnie panująca moda na aktywność fizyczną sprzyja powstawaniu nowych obiektów sportowych. Powstanie takiego obiektu wiąże się z prawidłowym zaprojektowaniem budynku oraz właściwego wyposażenia. Jednym z podstawowych elementów są Maty treningowe fitness.

Treningowe maty do ćwiczeń fitness – zalety i właściwości

Gumowa podłoga Power Rubber wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i ma wiele niesamowitych zalet, oto one:

Właściwości antypoślizgowe

Podczas treningów wszelkiego rodzaju, zwłaszcza zajęć fitness istnieje ryzyko poślizgu. Niezbędnym elementem wyposażenia jest zastosowanie właściwego podłoża, tj. mat fitness. Wykonane są z mieszanki gumowej, której powłoka zapewnia antypoślizgowe właściwości. Dzięki antypoślizgowej powierzchni gwarantują odpowiednią przyczepność i stabilność sylwetki podczas zwiększonej aktywności, wykonywania ćwiczeń, a nawet intensywnego treningu typu CrossFit na każdym poziomie zaawansowania.

Mata doskonale przylega do podłogi, nie przesuwa się, zapewnia stabilne podłoże w trakcie codziennych treningów. Zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się lub upadku w trakcie ćwiczeń.

Amortyzacja

Gumowe maty do ćwiczeń mają wiele zalet: pochłaniają wstrząsy, chronią stawy, zapobiegają kontuzjom i powtarzającym się urazom. W trakcie treningu fitness, intensywnych ćwiczeń lub praktyki jogi zmniejszają obrażenia spowodowane przez twarde podłoże. Zapobiegają stłuczeniom, otarciom.

Wytłumienie dźwięków i wibracji

Będąc na siłowni, często możesz usłyszeć dźwięk rzucającej sztangi, hantli, kettli lub innych akcesoriów. Z czego to wynika? Wynika to z braku zabezpieczenia posadzki. Zastosowanie właściwych mat do treningu pozwala na wyciszenie, redukcję hałasu na siłowni. Wybór ten pozwala na wykonywanie ćwiczeń we właściwych warunkach – warunkach bardziej przyjaznych. Obniżenie poziomu hałasu, pozwala również na przyciągnięcie większej liczby uczestników do naszego obiektu. Idzie za tym zwiększony zysk oraz wzrost popularności.

Łatwe w montażu, utrzymaniu czyszczeniu i konserwacji

Maty gumowe to wszechstronna opcja podłogi, która idealnie nadaje się zarówno do komercyjnej, jak i domowej siłowni. Kolejnym atutem jest łatwy montaż i demontaż. Po zdemontowaniu podłogi, zajmuje niewiele miejsca, dlatego jest bezproblemowa w przechowywaniu.

Gumowe maty treningowe fitness

Jak bezpiecznie ćwiczyć w domu? Wypróbuj antypoślizgową matę fitness do siłowni i aerobiku

Komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń

Oprócz odpowiedniego sprzętu do domowych ćwiczeń, niezbędne jest posiadanie bezpiecznej podłogi, która zapewni odpowiednią sprężystość i amortyzację. Dodatkowo, antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że zmniejsza się liczba uszkodzeń spowodowanych upadkiem lub poślizgnięciem.

W sklepie sportowym możesz kupić zwijaną w rulon piankową matę PVC (np. matę do ćwiczeń jogi). Możesz ją zabrać ze sobą na trening lub zajęcia na świeżym powietrzu, jednak nie jest ona w pełni bezpieczna. Co prawda możesz wykonywać na niej proste ćwiczenia, jednak nie zabezpiecza ona użytkownika przed ślizganiem, ani nie chroni podłogi przed uszkodzeniami.

W przeciwieństwie do zwykłych mat gimnastycznych, nasze gumowe wykładziny nie zwijają się na krawędziach. Co więcej, działają jako izolatory akustyczne, zmniejszając hałas i redukując wibracje. Nasze gumowe maty do ćwiczeń skutecznie zastępują materace gimnastyczne.

Trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne nawierzchnia

Sprawdź nasze maty do ćwiczeń, które są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia. Skutecznie absorbują uderzenia ze strony wolnych ciężarów, co chroni podłogę przed zadrapaniami lub wgnieceniami.

Estetyczny wygląd

Maty gumowe mają gładkie wykończenie, dzięki czemu każdy obiekt, w którym zostaną zamontowane wygląda profesjonalnie. Oferujemy estetycznie wykonane maty dostępne w różnych wymiarach, grubościach i kolorach.

Jaka grubość maty treningowej do aerobiku, jogi i pilates?

Wykładzina do ćwiczeń to podstawowe wyposażenie każdej siłowni, centrum fitness, sali do sztuk walki. Pomoże Ci osiągnąć zamierzony cel i zadbać o swoją sprawność fizyczną w bezpieczny i komfortowy sposób. W Power Rubber oferujemy szeroki wybór mat treningowych:

Wykładzina pod sprzęt do fitness-u o grubości 5 – 6 mm: doskonały wybór pod bieżnie, steppery oraz inne maszyny. Idealna w miejscach wykonywania ćwiczeń rekreacyjnych lub grupowych (m.in. jako mata do jogi), ale nie wystarczająca do CrossFitu.

Wykładzina na siłownie: 8 mm grubości Złoty środek, między ceną a zastosowaniem. Pozwala zabezpieczyć posadzkę w czasie ćwiczeń grupowych oraz ćwiczeń z wolnymi ciężarami.

Wykładzina o grubości 10 mm: grube maty doskonale nadają się do strefy z wolnymi ciężarami (typowa mata sportowa). Pozwalają ochronić posadzkę przed spadającymi obciążeniami Zwiększają przyczepność. Podnoszą stabilizację.

Antypoślizgowe maty do ćwiczeń

Treningowe maty do ćwiczeń w sklepie Power Rubber

Maty do ćwiczeń dostępne w sklepie Power Rubber są elastyczne i mają bardzo dobre właściwości amortyzujące. Dobra mata w formie puzzli izoluje od twardego podłoża, zapewnia bezpieczny i komfortowy trening. Izolacja akustyczna zmniejsza odgłosy uderzania ciężkiego sprzętu.

Zajmujemy się sprzedażą mat podłogowych do ćwiczeń, zarówno do domowego treningu, jak i komercyjnych siłowni, klubów fitness, sali gimnastycznej,  Doskonale nadają się również do jogi i innych ćwiczeń fizycznych.

Zapraszamy do przekonania się o wysokiej jakości naszych produktów: maty na siłownie. Oferujemy maty gumowe rolka oraz maty fitness puzzle. Oferujemy podłogi do siłowni zarówno dla profesjonalistów oraz do domowych siłowni.

Pełna oferta gumowych mat treningowych 

 
 

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!