Nawierzchnie warstwowe z granulatu gumowego SBR

Nawierzchnie warstwowe z granulatu gumowego SBR

Syntetyczne płyty warstwowe pojawiają się na polskim rynku już od wielu lat, a mimo to z roku na rok znajdują coraz większą grupę zwolenników. Wynika to z ciągłego urozmaicenia oferty i lepszego dostosowywania właściwości materiałów do aktualnych potrzeb klienta. Granulat czarny SBR jest rodzajem syntetycznego kauczuku gumowego, który cechuje się porównywalną elastycznością do swojego naturalnego pierwowzoru, ale wzbogaconym o wyższą odporność na ścieranie. Często jest używany jako rodzaj nawierzchni warstwowej  na place zabaw, tarasy czy zewnętrzne powierzchnie sportowo-rekreacyjne.

Płyty warstwowe z granulatu SBR – charakterystyka

Gumowy granulat czarny SBR jest syntetycznym materiałem o niskiej podatności na wahania temperatur oraz działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy mróz. To sprawia, że chętnie jest wykorzystywany jako nawierzchnia do zewnętrznych obiektów. Elastyczność tego gumowego tworzywa bliska kauczukowi EPDM, a jednocześnie trwałość, powodują, że wiele osób buduje z niego siłownie czy wykłada chodniki i ścieżki dla biegaczy, w celu zapewnienia większego bezpieczeństwa użytkownikom. Znajduje zastosowanie w różnorodnych branżach połączonych ze sportem, rozrywką, rehabilitacją i ogólną rekreacją. Wysokiej jakości nawierzchnie z gumowego granulatu SBR są skutecznym rozwiązaniem zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Płyty warstwowe z granulatu gumowego mogą posłużyć do wykończenia różnorodnych przestrzeni, takich jak żłobki, przedszkola, szkoły, publiczne place zabaw i siłownie na świeżym powietrzu. Stosowane również jako miejsce podkładów pod atrakcje na placu zabaw typu:

  • zjeżdżalnie
  • karuzele
  • huśtawki

Mogą występować jako płyty czarne, czerwone, zielone, a nawet różowe, czy niebieskie. Do wyprodukowania w zależności od potrzeb w POWER Rubber. Warto podkreślić, iż czarny granulat jest najtańszym rozwiązaniem.

 

Tutaj kupisz: płyty gumowe na place zabaw

Dlaczego warto stosować powierzchnie z granulatu gumowego SBR?

Istnieje wiele zalet używania materiału z granulatu gumowego, co widać po ilości zadowolonych klientów. Coraz więcej przedsiębiorców i firm budowlanych decyduje się na ten rodzaj tworzywa syntetycznego ze względu na względy ekonomiczne. SBR to duża oszczędność przy zachowaniu odpowiedniej jakości. W formie płyty warstwowej z granulatu gumowego jest to stabilna, choć elastyczna nawierzchnia, która skutecznie zmniejsza ryzyko bolesnych otarć i innych kontuzji przez upadki lub potknięcia. Charakterystyczna struktura i system drenażu materiału z granulatu gumowego sprawia, że płyty szybko wysychają, w porównaniu do innych znanych tworzyw. Ten czynnik zapobiega też tworzeniu się kałuż. Granulat gumowy formowany w płytę warstwową jest delikatnie porowaty, a dzięki temu spełnia również właściwości antypoślizgowe. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci oraz aktywnych biegaczy. Dodatkowo całość jest stosunkowo miękka i przyjemna w dotyku, co sprawia, że można chodzić po podłożu boso. Złożony polimer SBR i tworzone z niego płyty są łatwe do utrzymania w czystości,  a najczęściej oczyszczają się samą wodą. To wszystko sprawia, że planując budowę nowego obiektu do rekreacji na świeżym powietrzu lub remont placu zabaw dla dzieci, można rozważyć płyty warstwowe z granulatu gumowego. Jednym z najczęściej wybieranych kolorów płyty EPDM są:

  • czarne
  • czerwone
  • pomarańczowe
  • zielone
  • niebieskie

Dodatkowo, czarny kolor jest podstawowym wariantem płyty gumowej wykonanej z mieszanki EPDM, dlatego też oferowane są w niższej cenie.

maty-gumowe-sbr-na-plac-zabaw

Jakie są zalety granulatu gumowego?

Powodów, dla których płyty warstwowe z granulatu gumowego SBR są godne spróbowania jest wiele. Do najważniejszych, oprócz wyżej wspomnianych, należy również ich ogromna różnorodność. Płyty warstwowe z granulatu są już dostępne w różnorodnych kolorach, co sprawia, że dają o wiele więcej możliwości aranżacji przestrzeni. Dużą popularnością cieszy się klasyczny czarny SBR, ale wiele sklepów i hurtowni stacjonarnych lub internetowych posiada w swojej ofercie również czerwone, zielone i granatowe. Wszystkie są odporne na ścieranie, zrywanie oraz wahania temperatury od -30 st. do +70 st. Celsjusza. Zachowując ciągłość swojej gumowej struktury, płyta nie ulega trwałym deformacjom, dzięki czemu układane z nich nawierzchnie warstwowe z granulatu gumowego mogą służyć przez wiele lat.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!