Your Cart
Odbojnica Parkingowa POWER799

Odbojnice parkingowe i jej użyteczność

Parkowanie idealne

Chcemy zachęcić Państwa do skorzystania z naszej oferty – tym razem zaprezentujemy odboje parkingowe. Wyobraźmy sobie, że wsiadamy do świeżo zakupionego samochodu i udajemy się na wymarzoną przejażdżkę. Docieramy do miejsca docelowego i staramy się idealnie zaparkować. Niestety nadmierna dbałość o precyzję w połączeniu z brakiem wyczucia nowego pojazdu, może doprowadzić do zahaczenia o krawężnik, barierkę lub inne auto. Każdy, komu zdarzyła się ta przykra historia, doskonale wie, jak boli nawet maleńka rysa na nowym lakierze. Czy poza zachowaniem szczególnej ostrożności istnieją sprawdzone sposoby na uniknięcie wspomnianego zdarzenia?

Pieszy też człowiek

Zanim odpowiemy na to pytanie, wczujmy się w rolę pieszego, który wybrał się z rodziną na niedzielny spacer. Co można zrobić w przypadku, kiedy zaparkowane przodem samochody zanadto wystają na chodnik, uniemożliwiając przejście? Trudno rozwiązać sytuację bez wtargnięcia na ulicę, ale można jej całkowicie zapobiec. Tak się składa, że zarówno problemy kierowców, jak również pieszych rozwiązać można w ten sam prosty sposób. Mowa oczywiście o zainstalowaniu odbojnic parkingowych.

separator-parkingowy-gumowy

Tutaj kupisz: Odboje parkingowe – cena zaskakuje

Odbojnice parkingowe

Odbojnice parkingowe dzięki swojej kolorystyce w czytelny sposób wyznaczają miejsce parkingowe. Wykonane są z gumy, dzięki czemu zatrzymują nasz samochód bez narażania kół na uszkodzenia. Ich zastosowanie przekłada się na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni parkingowej, dzięki utrudnieniu zatrzymywania pojazdów na dwóch stanowiskach. Pozwalają one również chronić bezpośrednie otoczenie parkingu, poprzez ograniczenie możliwości wjazdu na trawniki i inne przestrzenie nieprzeznaczone dla ruchu samochodowego. Odbojnice parkingowe w bardzo prosty sposób przytwierdza się do podłoża. Służą do tego zainstalowane otwory, umożliwiające połączenie z różnymi nawierzchniami, między innymi asfaltem i betonem.

ogranicznik odbojnica parkingowa gumowa czarno-żółta

Wykorzystanie odbojnic

Istotną kwestią wydaje się też wysoka użyteczność omawianych elementów. Ich podłużny kształt doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach drogowych, czyniąc je bardzo uniwersalnymi. Poza wyznaczeniem miejsca parkingowego, odbojnice posłużą do oddzielenia ruchu pieszego i samochodowego, co może być szczególnie przydatne na parkingach pod centrami handlowymi. Sprawdzą się one doskonale w przypadku konieczności uporządkowania ruchu drogowego i wyznaczenia miejsc całkowicie wyłączonych z ruchu. Można je również wykorzystać do oznaczenia ścieżek rowerowych i pasów jezdni. Dość intuicyjne wydaje się także użycie ich w formie krawężników. Można zatem powiedzieć, że odbojnice parkingowe to towar wszechstronny, który we wszystkich możliwych zastosowaniach sprawuje się bez zarzutu. Zarówno z perspektywy osoby pieszej, jak i zmotoryzowanej.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów