Your Cart
separator parkingowy gumowy

Ograniczniki Parkingowe Gumowe

Zastanawiasz się jak ograniczyć wjazd samochodów na chodnik? Dostrzegasz takie zapotrzebowanie zwłaszcza przy miejscach parkingowych? Nie masz jak przejechać wózkiem dla dzieci przez chodnik? Na te wszystkie pytania, odpowiedź prawidłowa jest jedna: ograniczniki parkingowe.

Co to są ograniczniki parkingowe?

Ograniczniki parkingowe to elementy – najczęściej – gumowe, które – jak ich nazwa mówi – ograniczają parkowanie tzn.: ograniczają możliwość przejazdu samochodom, za wydzielony ogranicznikami obszar. Ograniczniki wydzielają strefę parkowania, wskazują dokąd pojazdy mogą podjechać, jak głęboko mogą zaparkować, czyli uniemożliwiają wjazd na chodnik, bądź blokują, lub ograniczają możliwość zablokowania chodnika, miejsca przejścia.
Jak często widzimy Kobiety z wózkami z dziećmi, które muszą wybierać dłuższą trasę, omijając samochody, która swoim przodem zblokowały chodniki?
Dlaczego nie ułatwić tym Kobietom codzienności stosując ograniczniki parkingowe?

separator parkingowy gumowy zółto-czarny

Jakie posiadamy rodzaje ograniczników?

Ograniczniki parkingowe gumowe występują standardowo w dwóch rodzajach: krótkim oraz dłuższym.

Odbojnica Parkingowa POWER799
Odbojnica Parkingowa POWER799

Model występujący w długości do 60cm. Pozwala ograniczyć ruch poszczególnych kół pojazdu – prawego oraz lewego, aczkolwiek pozwala na ominięcie przeszkody, jeżeli samochód jest zawieszony wyżej niż odbój oraz sąsiednie miejsce parkingowe jest wolne.

Jakie są natomiast zalety?

Do zalet warto zaliczyć niższą stosunkową cenę za jednostkowe miejsce parkingowe, w porównaniu do modelu dłuższego – jego zalety opisanie w punkcie nr 2.

separator parkingowy gumowy
separator parkingowy gumowy

Dłuższy model w porównaniu do krótszego – uwaga – jest dłuższy, tzn. uniemożliwia pokonanie ograniczniki na całej szerokości miejsca parkingowego, tzn. zwiększa bezpieczeństwo, zwłaszcza dla pieszych. Wydłużenie elementów przekłada się na zapotrzebowanie w surowcu, przez co jednostkowy koszt na miejsce parkingowe jest wyższy, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo pieszych.

Jak zamontować ograniczniki parkingowe gumowe?

Montaż ograniczników parkingowych do garażu polega na dokładnym rozplanowaniu miejsc parkingowych.

  1. Najlepiej dokonywać montażu ograniczników przy oznaczonych miejscach parkingowych, tak, aby jednoznacznie wskazać miejsce postoju samochodów.
  2. Następnie należy wywiercić otwory w właściwych miejscach. Jak najbardziej warto sprawdzić z jakim podłożem mamy do czynienia, co przekłada się na koszt kołków montażowych.
  3. Odboje montujemy w miejscach przygotowanych przez korki montażowe. Zdecydowanie warto upewnić się, jaką ilość kołków potrzebujemy. Dłuższy model potrzebuje pięciu kołków, natomiast krótszy dwóch sztuk.

Warto zwrócić uwagę na prawidłowy montaż. Spotykamy się z informacjami od Klientów, którzy chcieli zaoszczędzić kupując u Konkurencji. POWER Rubber oferuje profesjonalne rozwiązania. Dla fachowców i na lata. Warto wybrać inwestycję przygotowane na lata.

Wiemy jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na chodnikach, zwłaszcza w pobliżu parkingów. Właściwy wybór POWER Rubber pozwala zabezpieczyć przyszłość najbliższych oraz stwarzać miejsce przyjaznym dla ruchu pieszych – zaufaj – i jak mawia polskie przysłowie- zaufaj i miej rękę.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!