Ograniczniki parkingowe gumowe

Ograniczniki parkingowe gumowe

Co to są ograniczniki parkingowe?

Ograniczniki parkingowe to elementy gumowe, które ograniczają parkowanie, tzn. ograniczają możliwość przejazdu samochodom poza wydzielony obszar. Separatory drogowe wydzielają strefę parkowania, wskazują dokąd pojazdy mogą podjechać, jak głęboko mogą zaparkować, uniemożliwiają lub blokują wjazd na chodnik.

Zastanawiasz się jak ograniczyć wjazd samochodów na chodnik? Dostrzegasz takie zapotrzebowanie zwłaszcza przy miejscach parkingowych? Nie masz jak przejechać wózkiem dla dzieci przez chodnik? Na te wszystkie pytania, odpowiedź prawidłowa jest jedna: ograniczniki parkingowe.

Ograniczniki parkingowe gumowe – sprawdź zalety i właściwości

W Power Rubber oferujemy odboje parkingowe przeznaczone do ochrony infrastruktury budowlanej, pojazdów i pieszych. Separatory ruchu wykonane są najwyższej jakości gumy. Poniżej przedstawimy Państwu kilka, naszym zdaniem najistotniejszych korzyści, jakie niesie za sobą montaż odbojników gumowych, oto one:

Trwałość i odporność

Oferowane przez Power Rubber odbojnice parkingowe zostały wykonane z wysokiej jakości mieszanki gumowej odpornej na uszkodzenia mechaniczne (odpryski, pęknięcia, korozja, kruszenie), zmiany temperatury oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Odbojnik parkingowy jest urządzeniem, które dzięki swoim właściwościom jest idealny zarówno do użytku na zewnątrz  budynku (galerie handlowe, parkingi, supermarkety), jak i wewnątrz (garaże, parkingi podziemne, hale magazynowe).

Widoczność

W celu poprawy widoczności, separator parkingowy wyposażony jest w specjalną taśmę odblaskową. Co ważne, nasze produkty posiadają taśmę odblaskową wtopioną w separator. To rozwiązanie zapobiega odklejaniu się lub zerwaniu taśmy odblaskowej.

Łatwy montaż

Separator drogowy można łatwo ustawić i zamontować. Dzięki swojej wadze i mobilności, doskonale nadaje się również do tymczasowej organizacji ruchu. Punktowe elementy odblaskowe o żywych kolorach (np. białe odblaski, żółte odblaski) sprawiają, ze są one widoczne dla kierowców o każdej porze dnia i w nocy. Dostępne są w różnych rozmiarach (np. długość: 900 mm, szerokość: 550 mm, wysokość: 100 mm).

W dalszej części artykuły wskazówki, jak zamontować różnego rodzaju ograniczniki parkingowe wykonane z gumy.

Elastyczność

Elastyczna, gumowa konstrukcja naszych odbojników ułatwia instalację na nierównej i wyboistej powierzchni (m.in. beton, asfalt, bruk). Niektóre odbojnice wyposażone są w specjalne otwory przystosowane do zamontowania znaków drogowych, natomiast modele łańcuchowe dzięki solidnym, wyprofilowanym końcówkom pozwalają na układanie ciągów o dowolnej długości (np. 550mm, 1000mm) i kształcie.

Separator parkingowy – zwiększ bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego!

Separator pomaga kierowcom bezpiecznie zaparkować pojazd w wyznaczonym miejscu. Poznaj zalety stosowania separatorów, oto one?

 • chronią przed nieprzyjemnymi skutkami nieumiejętnego parkowania
 • służą do ochrony budynków i urządzeń przed uderzeniami pojazdów
 • oddzielają pasy ruchu pieszych od ruchu samochodów
 • stanowią kluczowy element bezpieczeństwa ruchu drogowego w miejscach o dużym natężeniu ruchu
 • stosowane jako element do tymczasowej zmiany organizacji ruchu
 • odbojnik to tzw. krawężnik z gumy, który pomaga blokować pojazdy przed przejeżdżaniem przez wyznaczony obszar
 • pozwalają na zachowanie porządku pojazdów na parkingach – samochody parkują we właściwym, wyznaczonym do tego miejscu postojowym
 • wydzielają dane powierzchnie z ruchu (np. wydzielają granice podczas prowadzenia robót budowlanych)
 • blokada uniemożliwia kontakt przednich lub tylnych części samochodu ze ścianą lub wysokim krawężnikiem
 • zapobiegają wjeżdżaniu pojazdów ciężarowych, wózków widłowych na chodnik lub ścieżki rowerowe

Separatory ruchu


Ograniczniki skrajni a bezpieczeństwo na parkingach

Separatory zapobiegają kolizjom i zderzeniom aut z innymi obiektami (tj. ściany budynków użytku publicznego, barierki) i pojazdami znajdującymi się na parkingu. Ograniczniki parkingowe służą kierowcom jako niezawodne narzędzia zwiększające bezpieczeństwo w ruchu pojazdów, pieszych i rowerzystów. Separatory parkingowe mocowane na miejscu postojowym przynoszą wiele korzyści, oto niektóre z nich:

 • kierowca wie, gdzie kończy się wydzielony obszar do postoju, nie przekracza granicy, co zapobiega wielu kolizjom

 • stanowią alternatywę dla oznakowania poziomego za pomocą farby

 • zapobiegają wjazdu w obszar wyłączony z ruchu

 • separatory uniemożliwiają poruszanie się do przodu, dzięki czemu samochód nie uderzy w ścianę i krawężnik

Ograniczniki i separatory parkingowe – produkty dostępne
w naszym sklepie

Jakie posiadamy rodzaje ograniczników?

Separatory parkingowe to niezwykle przydatne separatory, które występują standardowo w dwóch rodzajach: krótkim oraz dłuższym.

Model występujący w długości do 60cm. Pozwala ograniczyć ruch poszczególnych kół pojazdu – prawego oraz lewego, aczkolwiek pozwala na ominięcie przeszkody, jeżeli samochód jest zawieszony wyżej niż odbój oraz sąsiednie miejsce do zaparkowania jest wolne.

Odbojnica Parkingowa POWER799

Jakie są natomiast zalety?

Do zalet warto zaliczyć niższą stosunkową cenę za jednostkowe miejsce parkingowe, w porównaniu do modelu dłuższego – jego zalety opisanie w punkcie nr 2.

Dłuższy model w porównaniu do krótszego – uwaga – jest dłuższy, tzn. uniemożliwia pokonanie gumowego ogranicznika na całej szerokości miejsca do parkowania, tzn. zwiększa bezpieczeństwo, zwłaszcza dla pieszych. Wydłużenie elementów przekłada się na zapotrzebowanie w surowcu, przez co jednostkowy koszt zakupu jest wyższy, jednocześnie zwiększając bezpieczeństwo pieszych.

separator parkingowy gumowy

Jak zamontować ograniczniki separatory parkingowe?

Mocowanie ograniczników parkingowych do garażu polega na dokładnym rozplanowaniu miejsc parkingowych.

 1. Najlepiej dokonywać instalacji ograniczników przy oznaczonych miejscach parkingowych, tak, aby jednoznacznie wskazać miejsce postoju samochodów.

 2. Następnie należy wywiercić otwory w właściwych miejscach. Jak najbardziej warto sprawdzić z jakim podłożem mamy do czynienia, co przekłada się na koszt kołków montażowych (tzw. rozporowych)

 3. Odboje montujemy w miejscach przygotowanych przez kołki montażowe. Zdecydowanie warto upewnić się, jaką ilość kołków potrzebujemy. Dłuższy model potrzebuje pięciu kołków, natomiast krótszy dwóch sztuk.

Warto zwrócić uwagę na prawidłowy montaż. Power Rubber oferuje profesjonalne i bardzo przydatne ograniczniki, które:

 • są stabilne na nierównych powierzchniach (żwir, beton, nierówne drogi)
 • wytrzymują powtarzające się uderzenia pojazdów
 • produkt przyjazny dla środowiska – odbojniki parkingowe produkowane są z gumy pochodzącej z recyklingu
 • odbojnice są lekkie i niezwykle łatwe w przenoszeniu
 • odblaski zwiększają widoczność w garażach podziemnych, tunelach, po zmroku
 • prosta instalacja za pomocą śrub lub kołków rozporowych
 

Odbojnice gumowe

Wiemy jak zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na chodnikach, zwłaszcza w pobliżu parkingów. Właściwy wybór POWER Rubber pozwala zabezpieczyć przyszłość najbliższych oraz stwarzać miejsce przyjaznym dla ruchu pieszych.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 505 16 03 03,
bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!