oringi-gumowe

Oringi Jak je zabezpieczyć?

Smar dla Oringów

Urządzenia przemysłowe, ze względu na skomplikowaną budowę, często wymagają stosowania uszczelek do ochrony swoich poszczególnych elementów. Jednymi z najbardziej niezbędnych są uszczelki w kształcie zamkniętego pierścienia, zwane oringami, które pod wpływem wywartego na nie ciśnienia, szczelnie wypełniają osłanianą przestrzeń. W dużym uproszczeniu powiedzieć można, że zastosowanie oringów zwiększa żywotność poszczególnych części naszej maszyny, co przekłada się na jej sprawniejsze funkcjonowanie i wydajność. Sprzęt jest więc zabezpieczony oringami, ale czy oringi również zostały zabezpieczone?

Oringi Jak je Zabepieczyć?

Okazuje się bowiem, że w zależności od materiału, z którego wykonano uszczelki, wymagają one określonego rodzaju smarowania. Typów oringów jest wiele, a każdy z nich cechuje się różną wytrzymałością na temperaturę i środowisko, w którym pracuje. Bądźmy jednak poważni i powiedzmy otwarcie, że nie każdy musi pamiętać, gdzie zastosował jakie oringi. Nie każdy również musi je od siebie odróżniać i pamiętać, jakiego rodzaju smarowania potrzebują. Na szczęście jest na to niezawodny sposób w postaci smaru silikonowego, który doskonale sprawdzi się w przypadku wszystkich rodzajów oringów sprzedawanych przez firmę POWER RUBBER.

smar miedziany spray
Smar silikonowy

Smar silikonowy

Olbrzymią zaletą smaru silikonowego jest jego szerokie zastosowanie, które wykracza daleko poza ochronę oringów. Jedną z głównych gałęzi przemysłu, w której się go stosuje jest bez wątpienia motoryzacja. Idealnie sprawdza się on bowiem jako smarowidło do śrub, zamków, czy zawiasów. Smar silikonowy świetnie spisuje się też w branży energetycznej i elektrotechnicznej zwłaszcza na obudowach energetycznych pracujących w skrajnych temperaturach. Jest on ponadto smarem czystym, przez co wykorzystuje się go w przemyśle papierniczym i spożywczym. Chroni nie tylko elementy wykonane z gumy (zapobiega pękaniu) i metalu (zmniejsza tarcie), ale także warstwy drewniane, tworząc na nich powłokę nieprzepuszczalną.

oringi gumowe niebieskie

Dłuższa eksploatacja? Stawiaj na jakość

Znajdą się pewnie tacy, którzy zrezygnują z zakupu smaru silikonowego ze względu na cenę, gdyż jest on nieco droższy od innych smarów stosowanych do podobnych celów. Należy zatem jeszcze raz podkreślić, że w chwili obecnej niemożliwe jest znalezienie bardziej uniwersalnego preparatu ochronnego, zwłaszcza w przypadku gumowych oringów. W tym przypadku nie sprawdzi się także powiedzenie, że „jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego”, ponieważ lista korzystnych właściwości smaru silikonowego jest bardzo długa. Wymieniliśmy już między innymi wszechstronność zastosowania, czystość, ograniczanie tarcia do minimum i dość szeroki zakres temperaturowy. Ponadto należy pamiętać, że smary silikonowe są wybitnie odporne, nie wchodzą w reakcję z kurzem, są antyprzyczepne i nie kleją się. Oznacza to, że poza znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi, są one również bardzo wygodne w dłuższej eksploatacji.

Podejmuj właściwe decyzje

Wybór smaru do ochrony oringów oraz decyzja, czy oringi w ogóle należy smarować, leżą w gestii naszych Szanownych Klientów. My jednak wierzymy, że przytoczone w niniejszym artykule fakty dotyczące smarów silikonowych, przekonają przynajmniej niektórych, że warto inwestować we własny sprzęt i jego kondycję.

Mamy nadzieję, że Nasi Klienci posiadają wiedzę, aby odpowiedzieć na pytanie: Oringi Jak je Zabezpieczyć?

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!