Pierścienie uszczelniające o przekroju prostokątnym oznaczane jako OP

Pierścienie uszczelniające o przekroju prostokątnym oznaczane jako OP są odporne na uszkodzenia i duże przeciążenia. Zostały stworzone jako alternatywa dla pierścieni o przekroju kołowym w zastosowaniach statycznych.

 

Kwadratowy przekrój pozwala na dopasowanie całej powierzchni styku do uszczelnianej powierzchni. Elastyczność pierścienia umożliwia montaż bez użycia dodatkowych środków pomocniczych.

 

Pierścienie uszczelniające OP gwarantują bardzo dobre uszczelnienie, które zwiększa się wraz ze wzrostem ciśnienia. Przeznaczone do połączeń dynamicznych i statycznych, gdzie wymagana jest duża siła nacisku uszczelniającego pracujących części i urządzeń. Najczęściej wykorzystywane są w napędach i sterowaniach hydraulicznych.

 

Z jakiego materiału wykonane są pierścienie uszczelniające typu OP?

 

Pierścienie uszczelniające OP najczęściej wykonane są z materiałów, takich jak:

 

NBR

 

Kauczuk nitrylowy pracuje w zakresie temperatur od -30° C do +100° C. Odporny na oleje mineralne, pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Stabilny w kontakcie ze smarami mineralnymi, węglowodorami alifatycznymi, a także rozcieńczonymi roztworami kwasów i zasad do +50° C. Guma NBR jest odporna również na media, takiej jak: niepalne ciecze hydrauliczne typu HFA i HFB oraz wodę do +100° C.

 

EPDM

 

Kauczuk etylenowo-propylenowy pracuje w zakresie temperatur od-50° C do +130° C. Odporny na gorącą wodę i parę wodną, płyny hamulcowe, roztwory kwasów i zasad, estry, ketony. Stabilny w kontakcie z trudnopalnymi cieczami hydraulicznymi typu HFC i HFD.

 

FPM

 

Kauczuk fluorowy pracuje w zakresie temperatur od -20° C do +200° C. Odporny na oleje silikonowe, mineralne, syntetyczne, przekładniowe i transformatorowe. Stabilny w kontakcie ze smarami mineralnymi, paliwami gazowymi, trudnopalnymi cieczami hydraulicznymi typu HFC i HFD, a także węglowodory alifatyczne i aromatyczne. Odporny na promieniowanie UV i ozon.

 

Silikon

 

Kauczuk silikonowy pracuje w zakresie temperatur od -50°C do +200° C. Odporny na media, takie jak: rozcieńczone roztwory soli, alkohole, wodę do +100° C, a także oleje i smary mineralne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!