Your Cart
simeringi

Pierścienie uszczelniające wałków obrotowych typu A i AO

Pierścienie uszczelniające wałków obrotowych typu A i AO, potocznie nazywane simmerringami, najczęściej wykonane są z kauczuku NBR, FPM, MVQ, AEM. Stosuje się je do uszczelnienia wałków z prędkościami obwodowymi w zależności od materiału, wargi uszczelniającej i temperatury środowiska do około 20 m/s.

pierścień simmera uszczelniacz

 

Kauczuk nitrylowy NBR

Wykazuje odporność na oleje (również pochodzenia roślinnego i zwierzęcego), smary mineralne, węglowodory alifatyczne, niepalne ciecze hydrauliczne typu HSA i HSB. Odporny na działanie wody w temperaturze do +100° C, a także rozcieńczone roztwory kwasów i zasad do +50° C. Zakres pracy w temperaturze od -30° C do +100° C.

Kauczuk fluorowy FPM

Szeroki zakres pracy od -20° C do +250° C. Odporny na działanie trudnopalnych cieczy hydraulicznych typu HSC i HSD oraz oleje syntetyczne. Stabilny w kontakcie z olejami i smarami mineralnymi, węglowodorami alifatycznymi i aromatycznymi.

Kauczuk silikonowy MVQ

Odporny na działanie temperatur w zakresie od -50° C do +200° C. Silikon jest odporny na oleje i smary mineralne, rozcieńczone roztwory soli, a także wodę do +100° C. Stabilny w kontakcie z alkoholami.

Kauczuk etylenowo-akrylowy AEM

Jest odporny na działanie olejów silnikowych, przekładniowych i hydraulicznych. Kompatybilny w kontakcie z węglowodorami alifatycznymi i aromatycznymi. Zakres pracy w temperaturach od -25° C do 175° C.

 

Pierścienie uszczelniające w ruchu obrotowym A i AO

Pierścienie promieniowe typu A i AO montowane są na obracających się lub oscylujących elementach urządzeń. Stosowane są w maszynach i urządzeniach przemysłowych w celu utrzymania wewnątrz medium smarującego.

Pierścień uszczelniający w ruchu obrotowym zbudowany jest z dynamicznej wargi uszczelniającej wykonanej z elastomeru ze sprężynką lub bez. Za pomocą sprężyny, warga uszczelniająca dociskana jest do powierzchni wałka.

Simmering typu A są jednowargowe, natomiast simmeringi AO są dwuwargowe, posiadają dodatkową wargę przeciwpyłową.

Poznaj zalety stosowania simmeringów typu A i AO:

  • Zapewniają bardzo dobrą szczelność statyczną
  • Utrzymują wewnątrz medium smarujące
  • Zapobiegają wyciekom
  • Zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń (błoto, piach, woda) z zewnątrz do środka
  • Zapewniają długotrwałe i bezawaryjne funkcjonowanie maszyn i urządzeń
  • Kompensują rozszerzalność termiczną (typ AO)
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!