Płyta wygłuszająca z normą kolejową PN 45545-2

Płyta wygłuszająca z normą kolejową PN 45545-2

Technologia z roku na rok się rozwija, a co za tym idzie transport kolejowy, również nie chce być w tyle i wprowadza nowoczesne pojazdy szynowe. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo istotną kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim pasażerom, którzy poruszają się pojazdami szynowymi, jak też ich pracownikom.

Ważnym elementem podczas produkcji pojazdów szynowych jest ochrona przeciwpożarowa, którą mogą zapewnić specjalne płyty wygłuszające z normą kolejową PN 45545-2. Pojazdy, w których została zamontowana płyta wygłuszająca z normą kolejową PN 45545 – 2 dostarczają pasażerowi wysoki komfort jazdy. Dzięki temu więcej osób decyduje się na podróż pociągiem podczas podróży krajowych czy też na co dzień komunikacją miejską.

Płyta wygłuszająca Temafix SD

Wśród płyt wygłuszających mających zastosowanie w pojazdach szynowych wyróżnia się głównie płyta temafix sd, która ma silne właściwości zabezpieczające przed pożarem. Należy zaznaczyć, że dzięki swoim funkcją sprzyja przyjemniejszemu podróżowaniu i tłumi hałas związany z przemieszczaniem się pojazdów szynowych. Temafix sd posiada certyfikat właściwości ochrony przeciwpożarowej zgodny z normą ,,Kolejnictwo -Ochrona Przeciwpożarowa w Pojazdach Szynowych” – PN 45545-2. Temafix sd jest zalecany do używania we wszystkich pojazdach szynowych zarówno w komunikacji miejskiej tj. tramwajach i metrach, jak i też w komunikacji krajowej, czyli w pociągach. Wygłuszająca płyta temafix sd jest rekomendowana do montowania na podłodze jak również na ścianach pojazdów szynowych. Dzięki temu w szerszy sposób dostarcza ochrony przeciwpożarowej. Wygłuszająca płyta temafix sd idealnie sprawdzi się jako izolator wystawiony na kontakt z ogniem, izolator skrzynek klimatyzacyjnych, ochronna podkładka pod maszyny oraz pokrycie stołów warsztatowych. Ten produkt ma swoje zastosowanie we wszystkich miejscach, gdzie jest potrzebna ochrona przeciwpożarowa i konieczność łagodzenia hałasu. Płyta wygłuszająca posiada nie tylko właściwości takie jak ochrona przeciwpożarowa, ale między innymi charakteryzuje się wysoką gęstością, co czyni ją: gumą palnościową stosowaną w kolejnictwie.

Gdzie można nabyć płytę wygłuszającą temafix sd?

Płyta wygłuszająca temafix sd jest dostępna w firmie POWER Rubber, gdzie jej właściwości oraz wiarygodność jakości są potwierdzone normą kolejową PN 45545 -2. Sklep zapewnia, że produkt jest wykonany z należytą starannością, zapewniającą bezpieczeństwo pasażerom oraz całej załodze w pojazdach szynowych. POWER Rubber kładzie duży nacisk na jakość, dlatego wybierając ich produkty, masz gwarancję trwałości i skuteczności w działaniu na długie lata. Potwierdzeniem tego są przetargi dla kolejnictwa, któr zawierają opis przedmiotu zamówienia: Płyta wygłuszająca z normą kolejową PN 45545-2

Wykładziny gumowe z normą kolejową pn 455452 zwiększają poziom bezpieczeństwa

Jeżeli kiedy kolwiek podróżowaliśmy pociągiem lub mieliśmy okazję odprowadzać znajomych na peron to na pewno zauważyliśmy wnętrze pociągu. Na podłodzę najczęściej występuje wykładzina gumowe, które muszą spełniać normę PN:45545-2, czyli wysokie wymagania, głównie mające na celu wyższy poziom bezpieczeństwa.

płyta temafix sd wygłuszajaca

Kiedy potrzebne są wyroby gumowe w zakładach naprawczych taboru kolejowego?

Jak powszechnie wiadomo oraz co można odczuć w naszym kraju, pociągi budowane są na lata. I tak też dedykowane wyroby są używane podczas pierwszego montażu. Aczkolwiek, występuje druga sytuacja, w której takie elementy gumowe są potrzebne.

Okres naprawczy wymaga zmiany podzespołów pojazdów trakcyjnych

Jak każdy pojazd, również pojazdy szynowe wymagają serwisowania. I tak zestawienie zakresu modernizacji wagonu osobowego przedstawia listę potrzebnych elementów do sprawdzenia oraz do wymiany. Najczęściej jest to załącznik nr 1. Zabiegi tego typu, umożliwiają wzrost poziomu bezpieczeństwa, co jest kluczowe w transporcie szynowym.

Najczęściej występujące modele pociagów do modernizacji

Popularne zmiany dla zakresu modernizacji wagonu osobowego typu 140A/112A w zakresie wykładzin:

  • Wykładzina antypoślizgowa o klasie antypoślizgowie R10
  • Spełnienie normy palnościowej PN-EN 45545-2
  • Powierzchnia gumowej maty powinna być w kolorze takim, który to utrudnia dostrzeżenie elementów drobnych zabrudzeń.
Źródło: https://www.intercity.pl/

POWER Rubber oferuje dedykowaną produkcję wyrobów gumowych dla kolejnictwa

Idealnych produktów przeznaczonych do pojazdów poruszających się po szynach szukaj w naszej firmie. Pomożemy wybrać najbardziej odpowiadający materiał i model, który doskonale sprawdzi się w komunikacji kolejowej. Dzięki, zorientowaniu na potrzeby klienta, jesteśmy w stanie dostosować zamówienie do indywidualnych potrzeb i niestandardowych wielkości.

W przypadku dodatkowych pytań oraz w celu złożenia zamówienia prosimy o kontakt telefoniczny lub poprzez e-mail.

Artykuły gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!