Your Cart
Podkładki gumowe

Podkładki gumowe

Podkładki gumowe mają bardzo szerokie zastosowanie i poza podstawowym przeznaczeniem, mogą być z powodzeniem używane tak naprawdę wszędzie, gdzie zajdzie taka potrzeba. Z tego też względu produkcja podkładek gumowych odbywać się może również na zamówienie klienta, pod indywidualnie podane wymiary.

Podkładki gumowe – zastosowanie ogólne

Zastosowanie podkładek gumowych jest naprawdę szerokie. Można je używać jako:
– elementy wygłuszające,
– amortyzujące,
– pod podnośniki nożycowe i płytowe,
– pod sprężyny,
– jako podkładki pod elementy mechaniczne w samochodach,
– do wsporników tarasowych,
– pod antenę CB,
– pod legary
– zabezpieczenie podłoża przez zniszczeniem.

Oczywiście wszystkie podkładki gumowe należy wybierać, mając na uwadze miejsce, w którym przyjdzie im pracować. Tutaj należy zwrócić uwagę na warunki i ewentualne płyny, dlatego ważne jest, by wybrać podkładki wykonane z materiału odpornego na możliwe trudne warunki środowiskowe.

podkładki gumowe okrągłe

Z czego mogą być wykonane podkładki gumowe?
Do produkcji podkładek gumowych stosuje się różne rodzaje gum, które różnią się między sobą odpornością na poszczególne warunki środowiska. Do najpopularniejszych gum, z których wykonuje się podkładki gumowe, należą:
– podkładki gumowe z gumy SBR – ogólnego zastosowania, ale polecana wewnątrz, ze względu na niewielką tolerancję warunków atmosferycznych,
– podkładki gumowe z gumy NBR – również ogólnego zastosowania, ale o bardzo dobrej tolerancji na oleje i smary, stąd jej częste wykorzystywanie w warsztatach mechanicznych,
– podkładki gumowe z gumy EPDM – z powodzeniem stosowana na zewnątrz, ze względu na świetną tolerancję różnych warunków atmosferycznych.

Warto wspomnieć, że podkładki gumowe mogą być wykonane z gum posiadających certyfikat FDA, a więc można je stosować w miejscach, w których możliwy jest kontakt z żywnością.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!