Podłoga na siłowni

Podłoga na siłowni

Podłoga na Siłownie musi spełniać określone kryteria, bez których niemożliwe byłoby zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom oraz długi żywot naszego miejsca do ćwiczeń. Jednym z jej najważniejszych zadań jest wytrzymałość na ciężki sprzęt oraz długotrwałą i wzmożoną eksploatację. Równie istotnym jest, by podłoga do siłowni była antystatyczna. Cecha ta, zapobiega przesuwaniu się maszyn i ogranicza do minimum możliwość poślizgnięcia się przez naszych Gości. Warto też, aby podłoga była prosta w pielęgnacji, a utrzymywanie higieny w siłowni na najwyższym poziomie zajmowało jak najmniej naszego czasu.

Każda nowo rozpoczynana działalność wymaga solidnego fundamentu. Nie bez przyczyny w interesach i rolnictwie najważniejszy jest dobry grunt. Jak się okazuje, ćwiczenia na siłowni mają w sobie coś, z obu wspomnianych dziedzin. Praca nad ciałem jest bowiem inwestycją we własne zdrowie i samopoczucie oraz pozwala zebrać plony w postaci lepszego wyglądu oraz większej sprawności. Jasnym jest więc, że również na siłowni potrzebne jest odpowiednie podłoże, będące jednocześnie niezbędnym elementem jej wyposażenia.

Gumowa podłoga do siłowni – sprawdź jej zalety!

Poznaj zalety podłogi gumowej na siłownie, oto one:

Trwałość

W swojej ofercie chcielibyśmy przedstawić Państwu odporną na odkształcenia i niezwykle trwałą podłogę na siłownie. Podłoga wykonana jest w z wysokiej gęstości granulatu gumowego SBR i EPDM, który dzięki wytrzymałości jest doskonałym rozwiązaniem w obszarach o dużym natężeniu ruchu. Materiał wykorzystywany na etapie produkcyjnym jest wysokiej jakości, a jego struktura zachowuje dobrą jednolitość i kompresję. Materiał jest odporny na ścieranie, a także wgniecenia powstałe na skutek sprzętu sportowego.

Ogromne znaczenie ma również wodoodporność. Podłoga przeznaczona do siłowni domowej lub sali fitness jest odporna na wilgoć. Hamuje namnażanie się bakterii i rozwój pleśni, a także chroni nawierzchnię przed uszkodzeniami.

Antypoślizgowa nawierzchnia

W naszym sklepie znajdą Państwo bezpieczne nawierzchnie gumowe z antypoślizgową powłoką, która zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się i upadku w trakcie wykonywania ćwiczeń w strefie wolnych ciężarów lub cardio. Odpowiednia przyczepność zapewnia stabilność, zapobiega ślizganiu się stóp po nawierzchni, nawet podczas intensywnego treningu.

Amortyzacja

W wyborze podłogi do obiektów sportowych szczególnie ważna jest amortyzacja, która chroni użytkownika przed urazami spowodowanymi ćwiczeniami na twardej posadzce. Pochłanianie wstrząsów zwiększa komfort podczas ćwiczeń, jednocześnie minimalizując ryzyko kontuzji. Ma właściwości przeciwzmęczeniowe, które pozwalają na dłuższy trening bez uczucia zmęczenia i napięcia. Podłoga z gumy amortyzuje również uderzenia sprzętu (hantli, sztangi) upuszczonego z wysokości, dzięki czemu wytrzymuje nawet najbardziej intensywne treningi.

Redukcja hałasu

Dlaczego jeszcze warto zastosować podłogę do siłowni? Wolne ciężary i sprzęt do ćwiczeń mogą powodować głośne dźwięki. Jedną z właściwości mat jest redukcja hałasu i wibracji spowodowanych przez odgłosy uderzania ciężarków i sprzętu. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo bogatą ofertę podłogi do siłowni lub klubu fitness.

Łatwe w czyszczeniu

Podłoga typu puzzle jest odporna na większość zabrudzeń i kurzu. Jest w pełni wodoodporna, dzięki czemu wszelkie rozlane płyny (woda, napoje izotoniczne), nie mają wpływu na jej strukturę. Można ją odkurzać, czyścić wilgotnym mopem.

Prosty montaż

Prawidłowo zamontowana podłoga do domowej siłowni lub komercyjnej zapewnia długotrwałe użytkowanie oraz wymaga minimalnego wysiłku w zakresie czyszczenia i konserwacji. Prosta instalacja i demontaż sprawia, że każdy sobie z nim poradzi.

Podłoga do siłowni

Maty gumowe puzzle i w rolce – skuteczne zabezpieczenie podłogi

Specjalna podłoga nadaje siłowni profesjonalnego charakteru. Dlaczego warto zainwestować w podłogę sportową (typu puzzle gumowe lub w rolce)? Oprócz redukowania i pochłaniania wstrząsów, tłumienia dźwięków oraz zwiększania komfortu podczas treningu, instalacja podłogi dodatkowo skutecznie zabezpiecza podłogę przed uszkodzeniem.

Podłogi z gumy są zaprojektowane w taki sposób, aby zabezpieczyć posadzkę przed odpryskami, pęknięciami, zarysowaniami i zapewnić jej potrzebną ochronę przed innego rodzaju uszkodzeniami. Stanowią one niezbędny i niezawodny element wyposażenia każdej siłowni. W zależności od preferencji i uprawianej dyscypliny sportowej, należy wybrać odpowiednią grubość podłogi.

Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które pozwala uchronić przed kosztownymi naprawami podłóg.

Podłoga na siłownie, do klubu fitness i CrossFit od POWER Rubber

W naszej ofercie znajdziecie Państwo trzy rodzaje nawierzchni gumowych do siłowni, różniące się przede wszystkim grubością i sposobem instalacji, a co za tym idzie – przeznaczeniem:

 • Maty do martwego ciągu (DZIK) dedykowane są największym ciężarom. Są wytrzymałe i umożliwiają swobodne upuszczanie obciążonej sztangi z dużej wysokości, nie narażając na uszkodzenia zarówno posadzki, jak i obciążników. Poszczególne elementy spina się za pomocą specjalnych połączeń, dzięki czemu otrzymujemy jednolitą powierzchnię do ćwiczeń. Oferta obejmuje kilka różnych grubości mat, które mieszczą się w przedziale od 37 do 80 mm. Gwarantujemy szybki termin realizacji zamówienia i dostawy (przekazujemy numer listu przewozowego do śledzenia przesyłki).

 • Maty fitness w formie puzzli (GUZIEC) z pewnością przypadną do gustu wszystkim wielbicielom zabawek, a ich układanie sprawi nie mniejszą przyjemność, niż późniejsze ćwiczenia na nich. Są idealne do uprawiania crossfitu, fitnessu i ćwiczeń z wolnymi ciężarami. Ze względu na możliwość szybkiego złożenia, ten typ podłogi w siłowni sprawdzi się idealnie w przypadku organizacji eventów. Dostępne u nas maty mają grubość od 10 do 25 mm.

 • Maty gumowe w rolce (ORZEŁ) często jest wybierana kiedy trzeba szybko pokryć duże powierzchnie użytkowe. W prosty sposób można też dopasować gumową wykładzinę do nieregularnych kształtów naszego miejsca pracy, np: siłowni, czy sali treningowej. Całkowicie odporne na wstrząsy, podnoszą komfort ćwiczeń, wygłuszają głośne dźwięki. Przygotowaliśmy dla Państwa wersje o grubości 6, 8 i 10 mm.

 • Podłoga do crossfitu – to maty gumowe dedykowane dla tej dyscypliny sportowej. Pozwalają na rzucanie sztangi wraz z obciążeniem z wysokości ponad 2 metrów. Zapewniają stabilność i skutecznie zabezpieczają posadzkę (drewniane panele, beton) przed uszkodzeniami (nawet do 3 metrów oraz ciężaru do 100kg czy 150kg). Sugerujemy zapytać naszych Specjalistów o najlepsze rozwiązania do obiektów typu CrossFit.

Podłoga gumowa puzzle

Maty na siłownie – cena zaskakuje!

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, przygotowując ofertę gumowych wykładzin do siłowni, które cechują się następującymi parametrami:

 • elastyczność i sprężystość, zapewniające odpowiednią amortyzację
 • niwelacja nadmiernego hałasu
 • zapobieganie drganiom
 • antypoślizgowość
 • łatwość montażu i demontażu
 • nieścieralność
 • antygrzybiczność
 • ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów
 • łatwe w czyszczeniu

Nie bez znaczenia są również wrażenie estetyczne naszych Klientów, dlatego w naszej ofercie znaleźć można podłogi do siłowni w wielu wariantach kolorystycznych. Wychodzimy bowiem z założenia, że ćwiczenia fizyczne mają być przyjemne nie tylko dla ciała, ale również dla ducha i wzroku.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą gumowych wykładzin do siłowni od firmy POWER RUBBER.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 505 16 03 03,
bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!