Targi mają na celu promocje, sprzedaż oraz budowanie relacji bezpośrednich z potencjalnymi kontrahentami. Z tego względu trzeba odpowiednio zadbać o podłogę, by przedstawiana ekspozycja prezentowała się nienagannie. Podłoga na targi powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów oraz z najwyższą starannością o każdy najdrobniejszy szczegół, tak aby całe stoisko posiadało odpowiedni design. Istotnym elementem podczas tworzenia podłóg jest zadbanie o ich prosty system, który ułatwi szybki montaż przy stoisku. Dobrze dobrane podłogi dodadzą odpowiedniego charakteru i klimatu na wszelkiego rodzaju eventy.
Wybór odpowiednich podłóg pod względem użytych materiałów
Materiały, jakich używamy do wykończenia podłóg, różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale także właściwościami. Przy wyborze odpowiedniej podłogi warto zwrócić uwagę, czy będzie ona używana na zewnątrz, czy też wewnątrz pomieszczenia. Niektóre materiały są bardziej odporne na czynniki zewnętrzne, a inne mniej, więc łatwiej można je uszkodzić. Należy zdawać sobie sprawę z czynności, jakie będą odbywały się w czasie użytkowania podłóg mianowicie: ruch ludzi, chodzenie czy przesuwanie przedmiotów. Działania, te wpływają niszcząco na powierzchnię, dlatego w celu przeciwdziałania temu, należy tak dobrać materiały, aby były odporne na wgniatanie, ściskanie, zginanie czy rysowanie. Podłogi na stoiska powinny być dobrane indywidualnie, gdyż każda powierzchnia w odmienny sposób przepuszcza dźwięki lub ciepło. Producent zadbał również o to, by struktury wykończeniowe były nowoczesne, dzięki czemu znakomicie będą się prezentować.
Zalety podłóg podniesionych
- łatwy montaż i demontaż elementów podłogi
- pozwala na wystawiennicze urządzenie stanowisk eventowych
- umożliwia użycie led, które nadadzą wyjątkowy wygląd
- uzyskanie potrzebnej przestrzeni pod podłogą do wykonania instalacji niezbędnych do funkcjonowania
- dowolna aranżacja płyt podłogowych
- pełna kontrola powierzchni pod podłogą i znajdujących się pod nią instalacji
- używanie materiałów przyjaznych środowiskowi
Konstrukcja podłóg podniesionych
Coraz częściej tworzy się wielopoziomowe powierzchnie, które pozwalają rozplanować wnętrze tak, aby było jak najbardziej funkcjonalne. Podniesiona podłoga, nie tylko ma zastosowanie na targach, ale również ten system podłóg sprawdza się w innych pomieszczeniach np. w mieszkaniach, czy biurach. Większość podłóg podniesionych jest usytuowanych na słupkach wykonanych ze stali ocynkowanej. U góry znajduje się głowica słupka, która jest przystosowana do zamontowania poprzeczek usztywniających. Połączenie głowicy ze stopką dzięki zatrzaskowi lub złączu umożliwia regulację wysokości podniesienia podłóg. Słupki rozmieszcza się w odległości 60 × 60 cm, natomiast przy większym obciążeniu powinno się umieścić dodatkowe słupki znajdujące się w linii brzegu.
Podłogi podniesione Power Rubber
Podłoga podniesiona to najczęściej wybierany produkt na rynku. Ich użycie jest doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie trzeba rozłożyć instalacje elektryczne, techniczne, alarmowe, komputerowe, przeciwpożarowe czy klimatyczne, tak, żeby nie były widoczne. Sprawdzi się idealnie w biurach, pomieszczeniach technicznych, czy rozdzielniach elektrycznych. Jest to także istotny element wydarzeń kulturalnych, który ma za zadanie dopełnić stanowiska na różnego rodzaju eventy tak, aby prezentowały się perfekcyjnie. Wyróżniamy 2 rodzaje podłóg podniesionych od octanorm.
Podłoga podniesiona octaclasic
Octaclasic jest wyłożona drewnianymi panelami, które dają elegancki wygląd stoisk. Wysokość ma regulowaną dopiero po montażu. Maksymalne obciążenie wynosi 5000 kg / m2, a jej punktowe obciążenie, które jest w stanie wytrzymać to 1500 kg/ m2. Ten rodzaj podłogi ma wysoką odporność na wodę i wilgoć, dzięki temu jest to idealne rozwiązanie przy eventach urządzanych na świeżym powietrzu. Powierzchnia, jaką są pokryte, jest szorstka, co ułatwia bezpieczne ułożenie sprzętu, a także daje możliwość rozłożenia dodatkowej wykładziny.
Podłoga podniesiona octaeco
Octaeco to drugi rodzaj podłóg pochodzących od Power Rubber. W przeciwieństwie do octaclasic jej powierzchnia jest gładka i wykonana z materiałów ekologicznych, głównie pochodzących z recyklingu. Ceniona jest za szybki montaż jak i demontaż, taki system zdecydowanie ułatwia pracę. Jej wysokość wynosi 43 mm, jednak jest uwarunkowana od stopki, którą można regulować według potrzeb i uzyskać wysokość wynoszącą nawet 100 mm. Octaceo posiada znacznie większą wytrzymałość, bo aż 20 ton/ m2, a jej maksymalne obciążenie punktowe wynosi 7,14 ton.
Warto pamiętać
Wchodząc na naszą stronę internetową Power Rubber, warto pamiętać, aby zaakceptować pliki cookies, dzięki nim masz całkowity dostęp do znajdujących się na niej materiałów.