Profile gumowe producent

Profile gumowe producent

Oferowane przez producentów wyroby, wykonane są z mieszanek elastomerowych. Jest to standardowy materiał do produkcji tego typu elementów. Producenci najczęściej oferują profile gumowe:

-wykonane z gumy SBR (ogólnego przeznaczenia);

-wykonane z gumy NBR (odporna na oleje);

-wykonane z gumy EPDM (odporne na działanie kwasów).

Mniej popularne wyroby gumowe to neopren (CR), viton (FPM) oraz inne mieszanki, które są dostępne na zamówienie. Producent ze względu na indywidualny charakter wyrobów, najczęściej daje wyższą cenę.

Profile gumowe- charakterystyka

Profile gumowe oferowane są przez producentów w formie prostych sznurów o przekrojach okrągłych, kwadratowych lub prostokątnych. Często producent daje możliwość produkcji wyrobów o bardziej skomplikowanych kształtach. Mają one różnorodne zastosowanie, najczęściej jako uszczelki, dlatego wybór odpowiedniego kształtu jest kluczowy. Gumowe profile wykonywane są w wersjach zbrojnych i zwykłych, mają też różne twardości. Jest to bardzo ważny parametr, na który każdy producent wyrobów gumowych zwraca uwagę. Profil gumowy musi być odpowiednio elastyczny, co wiąże się z twardością. Często są one stosowanie nie tylko jako uszczelki, ale i podkłady. Podczas ich użytkowania na materiał działają siły nacisku lub naciągania. Są modele profili gumowych, gdzie łączy się gumę litą z porowatą. Mikroguma stanowi element uszczelniający, a guma lita jest zbrojeniem. Producenci oferują również profile w całości wykonane z mikrogumy. Te cechują się dużą elastycznością i zazwyczaj stosowane są jako uszczelki. Ze względu na wymagania techniczne elementy muszą mieć nietypowe kształty. Wyroby gumowe łączy się za pomocą klejów silikonowych lub wulkanizacji.

Jako producent profili gumowych i silikonowych, zapraszamy do kontaktu.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!