progi najazdy kablowe

Progi kablowe. Charakterystyka i zastosowanie najazdów kablowych.

Progi kablowe charakterystyka i ich zastosowanie: zabezpiecz oraz uporządkuj kable, przewody, instalacje elektryczne, węże strażackie czy kable elektryczne, w czasie imprez masowych, w halach przemysłowych oraz podłogach magazynów. To idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie ilość kabli uniemożliwia normalne poruszanie się lub przejeżdżanie po powierzchniach płaskich w miejscach ich użycia, tj.: na eventach, imprezach plenerowych, koncertach, wnętrzach budynków.

Wytrzymałe progi kablowe. Sprawdź osłony na kable dostępne w naszej ofercie.

Dostępne w ofercie naszego sklepu progi kablowe wykonane są z najwyższej jakości materiałów.  To niezawodne rozwiązanie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie porozrzucane kable stanowią zagrożenie dla zdrowia lub życia (place budowy, wydarzenia plenerowe, wozy transmisyjne, garaże, hale magazynowe, remonty dróg itp.). Brak odpowiedniego zabezpieczenia przewodów elektrycznych może doprowadzić do niebezpiecznego potknięcia się i upadku przechodniów, a także uszkodzeń przewodów i kabli spowodowanych przez przejeżdżające koła pojazdów.

Sprawdź, jakie cechy i zalety mają oferowane przez nas ochraniacze okablowania:

Wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

W naszym sklepie znajdą Państwo ochraniacze okablowania , które zaprojektowano w taki sposób, aby wytrzymały duże natężenie ruchu pieszych i pojazdów (np. 2 kanały o wymiarach 95 x 90 mm o wytrzymałości do 40 ton). Trwałość i stabilna konstrukcja ma szczególnie znaczenie w obszarach, gdzie ciężki sprzęt i maszyny (np. podczas robót drogowych) toczy się po nich tam i z powrotem.

Właściwości antypoślizgowe

Najazdy kablowe charakteryzują się antypoślizgową powierzchnią, która zapewnia odpowiednią przyczepność, nawet podczas deszczu. Ogranicza to ryzyko przypadkowego poślizgnięcia się lub upadku. Antypoślizgowa pokrywa zabezpieczająca ułatwia poruszanie się  dla osób korzystających z wózków inwalidzkich lub innych urządzeń wspomagających poruszanie się. Jeżeli zachodzi potrzeba, na niektórych modelach dodatkowo umieszcza się piktogramy w celu lepszej widoczności.

Wysoka odporność

Nasze ochraniacze kabli i przewodów wykonane są z wysokiej jakości materiału na bazie PCV. Można je montować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Są to produkty najwyższej jakości odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Niezawodność

W naszej ofercie znajdziesz wielokanałowe progi kablowe (1-kanałowy, 2-kanałowy 3-kanałowy, 4-kanałowy, 5-kanałowy), które zapewniają skuteczną ochronę, a także umożliwiają szybki oraz niezawodny montaż (nie trzeba przytwierdzać ich do podłoża) i bezproblemowy demontaż. Pozwalają one także na przepuszczanie węży przez ciągi komunikacyjne.

Poprawa bezpieczeństwa 

Stała lub tymczasowa ochrona okablowania doskonale sprawdza się w przypadku organizowania imprez masowych. Znajdują zastosowanie także na halach wystawienniczych, w centrach handlowych, obiektach sportowych, sklepach drogowych lub warsztatach samochodowych (np. najazdy kablowe 5 kanałowe z otworami o wymiarach 3,5 x 3 cm). Poznaj zalety zastosowania najazdów kablowych, oto one:
  • zapewnia bezpieczeństwo w miejscu pracy (chroni przed porażeniem prądem, zapobiega potknięciom)
  • pomaga uniknąć potencjalnych wypadków i urazów z udziałem przechodniów (zwiększa bezpieczeństwo ruchu)
  • chroni kable przed przetaczającymi się po nich samochodach i maszynach, co znacznie wydłuża ich żywotność
  • zapobiegają gromadzeniu się kurzu i brudu na przewodach
Progi kablowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby utrzymać przewody w lepszym stanie, zapewnić im ochronę przed zniszczeniem, działaniem czynników atmosferycznych, a także uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo pełnią funkcję progów zwalniających, która wymusza na kierowcach ograniczenie prędkości i zachowanie ostrożności.

Sposoby połączeń Progów kablowych

Dostępne w naszej ofercie Progi Kablowe występują w trzech rodzajach połączeń:

  1. Jaskółczy ogon
  2. Elementy łączeniowe, zwane łącznikami
  3. Bez łączeniowe osłony na kable
Wytrzymałe progi kablowe posiadają praktyczny system łączenia, tzw. “jaskółczy ogon”, dzięki któremu użytkownik ma możliwość montażu odcinków o różnych długościach i w dowolnej konfiguracji, mając jednocześnie gwarancję stabilności konstrukcji. W szczególnie trudnych warunkach, np. na otwartej przestrzeni, miękkiej ziemi, czy posadce. Nasze osłony na kable umożliwiają zabezpieczenie kabli bez dodatkowych czynności, takich jak: zakotwiczenie kabli do podłoża, aby pozostawały na swoim miejscu. Nasze korytka kablowe gwarantują bezpieczeństwo dzięki solidnemu wykonaniu. Drugi sposób umożliwia zastosowanie dopasowanie progów, a następnie ich połączenie (widoczne na zdjęciu). Zdecydowanie przydatne dla dużego natężenia ruchu, ruchu samochodów ciężarowych czy autokarów. Dzięki łącznika, osłony na kable umożliwiają delikatne ruchy w miejscach ich połączeń, tym samym wydłużając ich okres użytkowania. progi kablowe z materiału PCV

>> Pełna oferta progów kablowych  <<

Zwiększ bezpieczeństwo na evencie stosując próg kablowy!

Warto również wspomnieć tutaj o specjalnych wyżłobieniach na powierzchni osłon na kable, zwiększających bezpieczeństwo po przez antypoślizgowość– zwiększenie współczynnika tarcia oraz zastosowanie elementów odblaskowych zwiększają bezpieczeństwo podczas korzystania z najazdów. Dla potwierdzenia użycia, z progów kablowych korzystają m.in. operatorzy urządzeń transmisyjnych, czy operatorzy kamer.

Termoplastyczne materiały, z których wykonane są najazdy, są na tyle trwałe, że bez problemu poradzą sobie z bardzo dużymi obciążeniami – to bardzo ważne przy przeprowadzaniu kabli przez ulicę. Zastosuj Progi Kablowe od POWER Rubber dla samochodów ciężarowych- dla TIRów- czy autokarów oraz autobusów.

Progi kablowe znalazły zastosowanie również w pożarnictwie jako przenośne wyposażenie dla wozów strażackich do szybkiego zabezpieczenia węży gumowych i innych elementów, które mogą ulec uszkodzeniu podczas wykonywania rutynowych czynności przy ruchu pojazdów osobowych i ciężarowych.

osłony na kable

Progi kablowe -Wypożyczalnie w Warszawie

W naszej ofercie posiadamy również wypożyczenie progów kablowych na terenie Warszawy oraz okolic. Jeszcze są Tobie znajome następujące budynki: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie Stadion Narodowy Centrum Handlowe Złote tarasy to zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z oferty wypożyczenia najazdów kablowych. Sklep i biuro POWER Rubber zlokalizowane w pobliżu stolicy Polski – Warszawy (Warsaw in English).  

Oferta POWER Rubber na Progi kablowe

Jeżeli potrzebujesz ograniczników parkingowych (separatorów)

Sprawdź!

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!