Progi kablowe Oferta Power Rubber

Progi kablowe – Oferta Power Rubber

Czym są progi kablowe i jakie są ich zalety? Jakie są korzyści z ich stosowania? Jak skutecznie zabezpieczyć swoje przewody elektryczne? Dlaczego oferowane przez Power Rubber najazdy kablowe są idealnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie? Na te wszystkie pytania znajdą Państwo odpowiedź w naszym artykule.

Progi kablowe – co to jest?

Progi kablowe to specjalnie zaprojektowane osłony kablowe, które zwykle mają kształt ramy z pokrywą, która umożliwia swobodne przeprowadzenie okablowania pod spodem. Najczęściej wykonane są z materiału na bazie PVC, mieszanki gumowej (wulkanizowanej gumy) lub metalu. Małe, gumowe osłony często wykorzystywane są w biurach i domu, natomiast twarde i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne osłony plastikowe doskonale sprawdzają się na placach budowy i gospodarstwach rolnych.

Osłony na kable i przewody – zalety i właściwości

Trwałość i wytrzymałość

Najazd podrzutowy został zaprojektowany w taki sposób, aby wytrzymać intensywny ruch pieszy i kołowy. W zależności od wybranego modelu, wytrzymuje siłę nacisku kół nawet do 40 ton. Produkowane są również z różnych materiałów (m.in. mieszanek gumowych, termoplastycznego PCV).

Oferowane przez nas produkty najwyższej jakości, są odporne na uszkodzenia mechaniczne i są przystosowane do przenoszenia większych obciążeń, co skutecznie chroni przewody przed pęknięciem, rozerwaniem lub zniszczeniem.

Łatwy montaż

Najazdy kablowe na przewody i kable wyposażone są w specjalne łączniki, które gwarantują wygodne i szybkie łączenie ze sobą dowolnej ilości progów. W razie potrzeby można je łatwo przenosić.

Do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych

Ochraniacze kabli są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, a także promieniowanie UV. Z powodzeniem mogą być użytkowane przez cały rok, bez względu na pogodę. Doskonale sprawdzają się w zastosowaniach zarówno wewnętrznych (biura, magazyny, hale), jak i zewnętrznych (eventy, prace budowlane).

Widoczność

Żółta pokrywa zapewnia odpowiednią widoczność w ciemnych obszarach i po zmroku. Dodatkowa warstwa odblaskowa zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się, potknięcia lub upadku, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia. Najazd pełnie rolę ostrzegawczego “znaku drogowego”, który informuje o potencjalnym niebezpieczeństwie.

Osłona kabli

Sprawdź, do czego służą gumowe osłony na kable

Ochrona kabli

Próg kablowy chroni wszystkie typy kabli, przewodów i węży. Sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje ryzyko zerwania, zgięcia lub zniszczenia przewodów na skutek ruchu pieszych lub kół pojazdów. To rozwiązanie wydłuża żywotność przewodów!

Ochrona sprzętu

Najazdy to również dodatkowa ochrona dla urządzeń i maszyn, które w wyniku nagłego wyrwania przewodów, na skutek potknięcia lub niebezpiecznego zaplątania się w nie, mogą doprowadzić do awarii lub trwałego ich uszkodzenia. Pozostawiając przewody bez ochrony naraża się na uszkodzenia sprzęt tj. komputery, sprzęt serwerowy, nagłośnieniowy itp.

Zmniejsza ryzyko potknięcia

Najazdy znacząco zwiększają poziom bezpieczeństwa. Zapewniają bezproblemowe przejście ruchu pieszego, zmniejszając ryzyko potknięcia o nieuporządkowane, leżące na ziemi kable, co może spowodować różnego rodzaju obrażenia. Antypoślizgowa powierzchnia zapewnia odpowiednią przyczepność, nawet podczas deszczu.

Jest to rozwiązanie, które pozwala również stworzyć bezpieczne środowisko pracy, w którym pracownicy mogą wykonywać swoje zadania w wydajny i produktywny sposób bez obaw, że zaczepią się i doznają poważnych obrażeń na skutek niezabezpieczonych przewodów.

Uporządkowanie przestrzeni

Stworzenie uporządkowanej przestrzeni i zabezpieczenie przewodów, zmniejsza ryzyko potknięcia się, upadku, a także porażenie prądem. Progi kablowe podrzutowe charakteryzują się pochyloną konstrukcją. Ich górna powierzchnia znajduje się blisko gruntu, co pozwala na swobodne poruszanie się pieszych, w tym osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim lub pchających wózki dziecięce. Co więcej, najazdy są stabilne, dlatego samochody osobowe, ciężarowe i maszyny mogą płynnie przez nie przejeżdżać bez ryzyka o ich przewrócenie.

Wszechstronność

Najazdy sprawdzą się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba ochrony przewodów, a także zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. Powszechnie stosowane są w takim miejscach jak:

 • parki rozrywki
 • garaże
 • w trakcie trwania prac budowlanych i remontowych
 • magazyny
 • biura
 • eventy
 • imprezy plenerowe
 • koncerty
 • wydarzenia sportowe
 • fabryki
 • linie produkcyjne
 • warsztaty
 • centra handlowe

Progi kablowe – Montaż

Modułowe osłony kabli są wyposażone w system łączenia (typu “jaskółczy ogon”), który umożliwia szybkie rozmieszczenie progów kablowych w dowolnym miejscu. Produkt jest lekki i trwały. Zapewnia odpowiednią stabilność.

Specjalnie zaprojektowane rowki (kanały) w górnej części najazdu umożliwiają bezpieczne ukrycie okablowania. Najazdy mogą mieć więcej niż jeden kanał kablowy (np. 2 kanały o wymiarach 75x80mm i wytrzymałości 40 ton, 3 kanały, 5 kanałów). Przykładowo: najazd 5-kanałowy z otworami o wymiarach 90x50x5 cm, może zabezpieczyć aż 5 przewodów o średnicy ponad 40 mm).

Osłony mają różne rozmiary. Przed zakupem należy sprawdzić wielkość i ilość kanałów oraz nośność. Kanały powinny być wystarczająco duże, aby zmieścić sznur elektryczny o żądanej średnicy.

Najazdy należy zamontować na stabilnej powierzchni. Specjalne łączniki ułatwiają mocowanie i łączenie dowolnej ilości ramp kablowych. Po ułożeniu najazdów w żądanym miejscu otwórz pokrywę i starannie włóż przewody w pojedynczy kanał, następnie zamknij pokrywę.

Najazdy kablowe

Progi kablowe duże – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

Duże osłony na kable stanowią skuteczną ochronę dla kabli siłowych oraz dużych wiązek kabli. To sposób na skuteczne zarządzanie okablowaniem w obszarach z udziałem pieszych, rowerzystów, pojazdów kołowych. Zapewniają dobrą widoczność i skuteczną ochronę oraz zabezpieczenie przewodów elektrycznych przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Możliwy montaż do stałych i tymczasowych rozwiązań!

W naszym sklepie znajdą Państwo najazdy kablowe o dużym otworze. Zapraszamy do zapoznania się z asortymentem. Progi kablowe duże kupisz tutaj

Wytrzymałe progi kablowe dostępne w naszej ofercie

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty progów kablowych, które stanowią najlepsze rozwiązanie na wydarzenia plenerowe, eventy, przyjęcia, koncerty i wiele innych. Stanowią skuteczne zabezpieczenie kabli przed opadami atmosferycznymi. W ofercie występują najazdy kablowe żółte i żółto-czarne, które zabezpieczają wszelkie typy kabli, węży i przewodów elektrycznych (w tym węże strażackie!). Progi kablowe chronią przed uszkodzeniami i zwiększonym kontaktem z czynnikami zewnętrznymi. Wytrzymują nacisk do 9 ton na oś pojazdu, co oznacza, że jest możliwe ich zastosowanie również dla ruchu pojazdów ciężarowych.

Progi kablowe – cennik

Progi kablowe – cechy:
 • nacisk do 9 ton na oś pojazdu
 • wysoki współczynnik zapalności ogniowej
 • osłony na kable wyposażone w powierzchnie antypoślizgowe
 • górna powierzchnia wyposażona w antypoślizgowy wzór kraciasty
 • bezzapachowe rozwiązania
Progi kablowe – Tanio i najtaniej

Jeżeli potrzebne są najtańsze rozwiązania – jesteśmy gotowi i na to rozwiązanie. W zależności od zapotrzebowania na najazdy kablowe, jesteśmy w stanie przygotować właściwą ofertę. Oferujemy najazdy kablowe najwyższej jakości: 2 kanałowe, 3 kanałowe, a nawet 5 kanałowe.

Najazdy kablowe i progi kablowe – Wypożyczalnia

Producent wyrobów gumowych Power Rubber oferuje również wypożyczenie najazdów kablowych. Zabezpieczenie przewodów to doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. W naszym asortymencie znajdą Państwo gumowe progi zwalniające, a także najazdy kablowe gumowe oraz plastikowe. Produkty do ochrony kabli są odporne na warunki atmosferyczne, intensywny ruch pieszych i pojazdów, w tym samochodów ciężarowych.

Zapraszamy do zapoznania się najazdów kablowych wykonanych z najwyższej jakości materiałów. Nasze ochraniacze kabli od lat usprawniają ruch lokalny. Z powodzeniem stosowane są na parkingach, nagraniach i realizacjach terenowych, imprezach plenerowych, halach przemysłowych, imprezach masowych czy halach targowych.

Co więcej, producent wyrobów gumowych Power Rubber oferuje oringi gumowe, maty na siłownie, separatory parkingowe, pachołki drogowe i in. Całą ofertę znajdą Państwo na stronie: PowerRubber.com

Dzięki rozległej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w branży, jesteśmy w stanie przedstawić właściwe rozwiązania oraz dopasować się do indywidualnych oczekiwań każdego Klienta. Obsługujemy zarówno przedsiębiorstwa, organizacje, jak i klientów prywatnych. Wystawiamy Fakturę Vat 23%.

Jeżeli zależy Państwu na produktach najwyżej jakości, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowego (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie doboru odpowiednich najazdów kablowych!

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!