Progi zwalniające

Progi zwalniające – Bez pośpiechu. Progi wyspowe podrzutowe U-16

Co to są progi zwalniające?

To urządzenie bezpieczeństwa ruchu drogowego, które poprzez wymuszenie ograniczenia prędkości pojazdów na drodze (drogi lokalne, osiedla mieszkaniowe) pozwala zminimalizować ryzyko kolizji z udziałem pieszych, rowerzystów i kierowców. W naszej ofercie posiadamy progi o różnej szerokości, wymiarach, kątach najazdów, wykonane z gumy z recyklingu o wysokiej wytrzymałości na powtarzający się ruch kołowy. Konstrukcja posiada antypoślizgową powierzchnię, która zapewnia dobrą przyczepność dla kół. Wyższy próg, wymusza ograniczenie prędkości (do 20-30 km/h), z jaką samochód może przez niego przejechać.

Można wolniej?

Ostatnio coraz częściej biegamy. Chciałoby się powiedzieć, że główną motywacją są sukcesy polskich lekkoatletów i pościg za sławą oraz medalami. Wartościowymi pobudkami byłyby także marzenia o smukłej sylwetce i nieprzeciętnej kondycji. Część z nas trenuje w klubie, część we własnym zakresie. Jednak nie wszyscy trenują bieganie, a niemalże wszyscy biegają. Czy ktoś potrafi wytłumaczyć to przedziwne zjawisko? Sprawa powinna wydać się nieco prostsza, gdy ustalimy, że bieganie nie musi oznaczać uprawiania sportu. Niestety w dzisiejszych czasach, częściej wiąże się ono z pośpiechem, stresem i obowiązkami, aniżeli z pokonywaniem kolejnych kilometrów na własnych nogach. „Biegać” można także samochodem, a wtedy odległości pokonuje się o wiele szybciej, niejednokrotnie narażając siebie i otoczenie na niebezpieczeństwo. Trudno zmienić oczekiwania pracodawców, niełatwo również sprawić, że świat zacznie się nagle rządzić nowymi prawami, które skorygują nasze nawyki. Istnieje jednak możliwość zaangażowania się w „zmienianie świata” i zatrzymanie tego niezdrowego tempa.

Progi zwalniające U-16

Można – Progi Zwalniające

Tutaj kupisz: Progi zwalniające – cena zaskakuje!

Zastosowanie elementów jakimi są progi zwalniające (tzw. garb) może okazać się jedynym sposobem na zmuszenie pędzących kierowców do poruszania się zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Przepisy, poza ustalonym odgórnie stylem prowadzenia samochodu, uwzględniają również metody informowania o zagrożeniach oraz określają kary przewidziane za niebezpieczną jazdę. Jak się jednak okazuje, ani znaki drogowe, ani mandaty, nie są w stanie zachęcić wszystkich do regulaminowego podróżowania. Pewnie dlatego, że niektórym nie wystarczy zachęta. Nie wystarczy również prośba i straszenie statystykami wypadków. Istnieją kierowcy, których do zachowania bezpieczeństwa na drogach, po prostu trzeba zmusić. Nie ma no to lepszej metody, aniżeli zainstalowanie progów zwalniających. Warto się nad tym zastanowić i zadbać o to, by uchronić nas wszystkich od brawury i bezmyślności, a czasami po prostu od zwykłego pośpiechu i nieuwagi.

Progi zwalniające wyspowe – niezbędny element bezpieczeństwa ruchu drogowego

Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą instalacja tzw. “garbów”, oto one:

Poprawa bezpieczeństwa

Kontrola prędkości na drodze

Producent Power Rubber oferuje progi zwalniające wysokiej jakości, które doskonale sprawdzają się w obszarach o stale rosnącym natężeniu ruchu pieszych. Głównym celem progów spowalniających jest zmniejszenie prędkości pojazdów. Stanowią przeszkodę dla przejeżdżających samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów komunikacji miejskiej. Skutecznie zniechęcają do brawurowej jazdy, która może doprowadzić do uszkodzenia mechanicznego pojazdów, a także niebezpiecznych zdarzeń z udziałem przechodniów, rowerzystów, pasażerów.

Zmniejsza liczbę kolizji drogowych

Wiele niebezpiecznych zdarzeń wynika z nadmiernej prędkości. Progi podrzutowe i kablowe stosowane na jezdni znacząco poprawiają bezpieczeństwo. Prowadzący pojazd musi hamować przed progiem podrzutowym, aby uniknąć zniszczenia pojazdu, co w dużym stopniu pomaga w uniknięciu kolizji. W rezultacie piesi mają więcej czasu żeby przejść przez jezdnię. Szybki przejazd przez progi spowalniające powoduje dyskomfort podróży i może być przyczyną np. uszkodzenia zawieszenia.

Regulacja ruchu

Montaż progów zwalniających liniowych przekierowuje część ruchu z jednej ulicy na drugą. Wielu kierowców, ze względu na pośpiech omija ulice, na których zamontowany jest “śpiący policjant”. To rozwiązanie zmniejsza natężenie ruchu w pobliżu m.in. placówek oświatowych (szkoły, przedszkola), zmniejsza ryzyko dla dzieci, a także zmniejsza hałas uliczny i pomaga uniknąć korków.

Progi wyspowe – montaż spowalniaczy drogowych

Gdzie można zamontować progi zwalniające?

Asfalt, kostka brukowa lub inna twarda nawierzchnia umożliwia bezproblemowy montaż aktywnych progów zwalniających. Zazwyczaj progi zwalniające można znaleźć w pobliżu:

  • placówek oświatowych (szkoły, przedszkola, żłobki)
  • osiedli mieszkaniowych
  • terenów zielonych (parki, ogrody zoologiczne)
  • placów zabaw
  • zakładów produkcyjnych
  • sklepów
  • placówek medycznych
  • skrzyżowań, ostrych zakrętów
  • wyjazdów i wjazdów narażonych na wypadki

Progi zwalniające podrzutowe

Cechy Progów Zwalniających

Firma POWER RUBBER ma w swoim asortymencie progi zwalniające posiadające wszystkie cechy niezbędne do tego, by służyć spokojowi i bezpieczeństwu. Zostały one wykonane z masy chemoutwardzalnej, dzięki czemu są wytrzymałe na obciążenia i odporne na ścieranie. Żółto-czarna kolorystyka zapewnia odpowiednią widoczność, która jest konieczna ze względu na podniesienie użyteczności progu, jak również na obowiązujące przepisy. Niewątpliwie ogromną zaletą naszych progów jest prostota ich montażu. Składają się one z lekkich, przykręcanych do podłoża elementów. Są one zaprojektowane w sposób, który pozwala na modułowe łączenie ich w progi o dowolnej długości.

W naszym sklepie znajdziecie Państwo elementy podłużne oraz półkoliste zakończenia progów. Wszystko to instynktowne i łatwe w wykorzystaniu. Gorąco zachęcamy do pochylenia się nad naszą ofertą. Została ona przygotowana w oparciu o słowa pierwszego rzymskiego cesarza – Oktawiana Augusta, który mówiąc „Spiesz się powoli” twierdził, iż ważne osoby powinny cechować się odpowiedzialnością i nie podejmować decyzji w pośpiechu.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty sklepu internetowego. W razie jakichkolwiek pytań, nasi specjaliści chętnie doradzą przy wyborze odpowiednich progów zwalniających, a także rozwieją wszelkie wątpliwości.

Potrzebujesz progów kablowych, które pozwalają na bezpieczny przejazd przez kable, przewody i węże strażackie? Polecamy nasz sklep drogowy i bogaty asortyment. Dbamy o Twój komfort!

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!