Talerze do CrossFitu

Talerze do CrossFitu

Chcą Państwo zamówić wysokiej jakości obciążenia gumowe skutecznie pochłaniające hałas oraz drgania?

Rozwiązaniem okazują się nasze talerze do crossfitu, czyli specjalne obciążenia wykonane z gumy.

O ich wyjątkowych zaletach i właściwościach przeczytają Państwo w dalszej części artykułu, zapraszamy.

Talerze do sztangi żeliwne, bitumiczne, gumowe – czym się różnią?

Ważną kwestią w wyposażaniu siłowni jest wybór rodzaju obciążników. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów talerzy: żeliwne, bitumiczne i gumowe (tzw. bumpery). Jeżeli ciekawi cię, czym się różnią, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Talerze żeliwne

Talerze są wykonane z żeliwa. Charakteryzują się solidną, trwałą konstrukcją, która zapewnia stabilność podczas podnoszenia sztangi. Krążki żeliwne po upuszczeniu na podłogę wytwarzają więcej hałasu niż talerze wykonane z gumy. W przypadku treningu CrossFit ten rodzaj talerzy nie jest polecany. Ten rodzaj treningu siłowego wymaga częstego zrzucania sztangi z wysokości, a także charakteryzuje się wykonywaniem dynamicznych ruchów.

Talerze bitumiczne

Cechuje je niska cena. Dokonując wyboru warto wspomnieć, że najczęściej ten rodzaj obciążenia do gryfu używany jest przez amatorów. Inaczej nazywane są krążkami kompozytowymi. Wewnątrz znajduje się mieszanka piasku, lepiszcza i kruszywa, natomiast na zewnątrz wykonane są z tworzywa sztucznego.

Czym wyróżniają się talerze gumowane?

Sprawdźmy, co wyróżnia i czym charakteryzują się bumpery gumowe oferowane przez Power Rubber:

 • zapewniają doskonałą amortyzację – konstrukcja talerzy pochłania uderzenia (jest to kluczowe w treningu siłowo-wytrzymałościowym)

 • ochrona podłogi – mniejsze ryzyko uszkodzenia posadzki; bumper chroni podłoże przed wgnieceniami, zadrapaniami (ma to ogromne znaczenie szczególnie w przypadku domowej siłowni)

 • ochrona gryfu i wyposażenia znajdującego się w pobliżu

 • redukcja hałasu – w porównaniu z gryfem olimpijskim z żeliwnymi talerzami, wytwarza mniej hałasu po upuszczeniu na podłogę z wysokości

 • odpowiednia przyczepność – zminimalizowane przesunięcia na gryfie

Ten rodzaj talerzy charakteryzuje wysoka wytrzymałość i trwałość. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich użytkowanie było możliwe w różnych sportach siłowych. Ćwiczenia ze sztangą pozwalają na zwiększenie siły i masy mięśniowej.

Oferta naszego sklepu obejmuje zestaw talerzy do CrossFit o różnej wadze( np. 5 kg, 10 kg, 25 kg), co pozwala na efektywny trening różnych grup mięśniowych z obciążeniem dostosowanym do aktualnego poziomu wytrenowania. Pośród różnych, dostępnych opcji, każdy wybierze odpowiedni sprzęt dostosowany do swojego planu treningowego i preferencji. Postaw na jakość!

Bumpery obciążenia gumowe

Obciążenia do sztangi olimpijskiej – gdzie szukać?

Istnieją trzy rodzaje talerzy do gryfu olimpijskiego:
 • talerze pełne (całościowe)
 • talerze z otworami
 • bumpery (obciążenia gumowane)

W ofercie sklepu znajdą Państwo solidne i odporne na zużycie obciążenia, które doskonale sprawdzają się w sportach siłowych tj.: trójbój siłowy, olimpijskie podnoszenie ciężarów. Krążki do sztangi olimpijskiej posiadają taką samą średnicą talerza, bez względu na jego wagę.

Sprzedajemy talerze pojedyncze i w zestawach. Dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie produkty wykonane były z najwyższej jakości materiałów. Służą nie tylko do podnoszenia ciężarów olimpijskich. Często pojedyncze krążki wykorzystywane są w ćwiczeniach siłowych do przysiadów, wyciskania, a także w zajęciach grupowych fitness.

Zaczynając przygodę z siłownią, warto przygotować plan treningowy, który przybliży nas do celu, który chcemy osiągnąć.

Talerze do CrossFitu – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

Producent Power Rubber oferuje talerze kauczukowe o różnej wadze. Wszystkie są niezwykle trwałe i posłużą przez długi czas. Trening z wolnymi ciężarami pozwala wzmocnić mięśnie, poprawia kondycję i samopoczucie.

Talerze od Power Rubber – Cechy:

 • odporność na rzucanie z wysokości
 • wzmocnione pierścienie ułatwiają wkładanie i zsuwanie ze stalowego drążka
 • ta sama średnica talerzy bez względu na ich wagę
 • prostota w utrzymaniu
 • pozbawione charakterystycznego zapachu gumy

Plan treningowy typu CrossFit obejmuje szereg różnorodnych ćwiczeń siłowo-wytrzymałościowych na poszczególne partie mięśniowe. Główne tego treningu siłowego to ćwiczenia zwiększające siłę, wytrzymałość, szybkość, równowagę, koordynację ruchową i wydolność krążeniowo-oddechową organizmu.

obciazenia-sztanga

Tutaj kupisz: Obciążenia gumowe

Crossfit – Akcesoria

W tego typu treningu wykorzystywane są takie akcesoria, jak:

To dokładnie pokazuje, że ćwiczenia te są intensywne i najlepiej, aby okazały się w pełni bezpieczne. W trosce o bezpieczeństwo posadzek, zapraszamy również do zapoznania się z naszym asortymentem mat na siłownię.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 505 16 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

 

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!