Oringi zgodne z normą PN-60/M-86961

Uszczelnienia o przekroju kołowym wykonane z gumy wg normy PN-60/M-86961

Przedmiotem normy PN-60/M-86961 są wymiary uszczelnienia o przekroju kołowym (dotyczy pierścieni typu “OR”) do połączeń ruchowych w urządzeniach hydraulicznych i pneumatycznych (np. tłoki, suwaki).

Uszczelnienia typu O-ring – co to jest?

Producent Power Rubber oferuje pierścienie uszczelniające o przekroju kołowym wg ISO wykonane z różnego rodzaju elastomerów (np. NBR, EPDM, VMQ, FKM, SBR). Guma charakteryzuje się wysoką elastycznością i sprężystością, dzięki czemu oringi mają szeroki zakres zastosowań. Uszczelnienia techniczne typu Oring wykorzystuje się zarówno w aplikacjach statycznych (uszczelnione elementy są nieruchome względem siebie), jak i dynamicznych (pomiędzy uszczelnieniem a powierzchniami z nim współpracujących występuje ruch). Wybór materiału, z którego wykonany jest O-ring zależny od uszczelnianego medium oraz temperatury.

Norma produkcji PN-60/M-86961

Oringi wg normy PN-60/M-86961

Norma PN-60/M-86961 określa wymiary i tolerancje połączeń ruchowych przy zastosowaniu pierścieni uszczelniających o przekroju kołowym. Według powyższej normy oringi mogą być wykorzystane z zastosowaniach ruchowych i statycznych. W połączeniach spoczynkowych dopuszcza się ich stosowanie jeżeli właściwie zaprojektowano kształt rowków, a także dobrano odpowiednie wymiary i tolerancje.

Pierścienie uszczelniające typu oring wg normy PN-60/M-86961

Wymiary i oznaczenia wymiarów

Przykładowe oznaczenia: 18,3 x 3 PN-60/M-86961, gdzie:

średnica wewnętrzna D = 18,3 mm

średnica przekroju poprzecznego d = 3 mm

Potrzebujesz pierścieni uszczelniających typu Oring zgodnych z normą PN-60/M-86961? Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!