Oringi zgodne z normą PN-90M-73092

Uszczelnienia techniczne typu Oring według normy PN-90/M-73092

Uszczelnienia typu Oring charakteryzują się budową w kształcie torusa tj. pierścienia w kształcie koła, przy czym pierścień ten również jest o przekroju kołowym.

Producent Power Rubber oferuje Oringi wykonane z różnego rodzaju elastomerów (m.in. FKM, VMQ, NBR, EPDM) i o różnej twardości. Wybór twardości materiału determinuje ciśnienie środowiska roboczego i szerokość szczeliny. W zależności od wyboru materiału, uszczelnienia typu O-ring charakteryzują się bardzo dobrą szczelnością gazową, odpornością na wysokie temperatury i substancje chemiczne.

Gumowe pierścienie o przekroju kołowym wg ISO charakteryzują się elastycznością i sprężystością. Dzięki tym właściwościom uszczelnienia typu O-ring mają szeroki zakres zastosowań w aplikacjach statycznych  i dynamicznych.

Oringi stosowane są w celu zapobiegania niepożądanego wycieku medium roboczego (ciecze, gazy), a także przedostawania się zanieczyszczeń (opiłki, kurz, wilgoć) do środka podzespołów maszyn i urządzeń.

Przedmiotem normy PN-90/M-73092 są pierścienie uszczelniające o przekroju kołowym mają zastosowanie w sterowaniach i napędach hydraulicznych i pneumatycznych. Służą do zaciskowego uszczelniania węzłów w połączeniach ruchowych i statycznych w urządzeniach hydraulicznych i pneumatycznych oraz w innych połączeniach komponentów maszyn i urządzeń. Powyższa norma określa wymagania i badania, które muszą być spełnione żeby dostarczyć uszczelnienia wysokiej jakości.

Uszczelnienia techniczne wg normy PN-90/M-73092

Wymiary i oznaczenia wymiarów

Przykładowy sposób oznaczania pierścieni uszczelniających o przekroju kołowym wg PN-90/M-73092:

20×2 FKM 80 S PN-90/M-73092, gdzie:

średnica wewnętrza D = 20 mm

średnica przekroju poprzecznego d = 2 mm

rodzaj materiału: FKM

twardość w skali Shore A: 80

symbol klasy wykonania: S (specjalnego zastosowania)

norma: PN-90/M-73092

Potrzebujesz uszczelnień technicznych typu O-ring zgodnych z normą PN-90/M-73092? Zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!