Your Cart

Wazelina techniczna, taniej ale czy lepiej?

Ochrona Oringów

W jednym z poprzednich wpisów mieliśmy niebywałą przyjemność podkreślenia, jak istotną kwestią, jest ochrona oringów gumowych. Zabezpieczenie tych gumowych uszczelek świadczy o zapobiegawczości, odpowiedzialności i trosce o szczęśliwe życie naszych maszyn. Ostatnio skupiliśmy się wyłącznie na zaprezentowaniu charakterystyki smaru silikonowego, wychodząc z założenia, iż jest to najbardziej uniwersalna substancja zabezpieczająca. Uważamy jednak, że w życiu trzeba próbować wielu rzeczy, a już na pewno różnorodnych środków ochrony naszych oringów. Dzisiaj przyjrzymy się zatem innemu specyfikowi, który ma co prawda odrobinę węższe zastosowanie, ale również posiada długą listę zalet. Największą z nich wydaje się być cena produktu oraz jego wdzięcznie brzmiąca nazwa. Mowa oczywiście o wazelinie technicznej.

Wazelina techniczna – zastosowanie

Wazelina techniczna jest mazistą substancją przygotowaną na bazie węglowodorów parafinowych. Niełatwo pomylić ją z wazeliną kosmetyczną, gdyż w przeciwieństwie do niej posiada brązowy kolor. Cechuje się lepką oraz rzadką konsystencją. Do jej głównych zastosowań należy zabezpieczanie rozmaitych powierzchni. Zwiększa ona wytrzymałość elementów, nie tylko na tarcie, ale także na zmienne warunki pogodowe, do których należą między innymi wahania temperatur i nagłe obfite opady. Sposób działania wazeliny technicznej jest bardzo prosty. Kiedy naniesiemy ją na element, który chcemy zabezpieczyć, natychmiast tworzy zwartą warstwę ochronną, idealnie przylegając do powierzchni. Mnogość funkcji, które spełnia wazelina techniczna, przekłada się na jej szerokie zastosowanie (prawie tak szerokie, jak w przypadku smaru silikonowego).

oringi gumowe w otulinie pomarańczowe

Wazelina techniczna – czy taniej znaczy lepiej?

Jak już wspomnieliśmy, jedną z możliwych funkcji wazeliny technicznej jest uczynienie z niej ochrony gumowych oringów (zabezpiecza przed pękaniem, sklejaniem i przymarzaniem). Nie będziemy jednak plątać się w zeznaniach i jeszcze raz podkreślimy, że oringi chętniej wchodzą w przyjacielskie relacje ze smarem silikonowym. Wazelina jest jednak ciekawą i znacznie tańszą alternatywą. Świat nie kończy się jednak na oringach. Tak naprawdę dopiero się od nich zaczyna. Omawiana substancja doskonale sprawdzi się w środowisku mechanizmów precyzyjnych. Nie gorzej wypadnie także jako ochrona narzędzi, zawiasów, zamków, czy kłódek, gdzie zapobiega ścieraniu. Można ją również stosować w bardziej złożonych urządzeniach, takich jak np. kosiarki. W takim przypadku jej zasadniczym celem jest ochrona przed korozją. Niejednokrotnie, użycie wazeliny technicznej, bądź innego preparatu ochronnego, jest konieczne, jeśli chcemy zabawić się w wehikuł czasu i uchronić nasze urządzenia przed starzeniem się.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!