Your Cart
Wibroizolatory daszkowe

Wibroizolatory kontra wibracje

Eliminacja wibracji

Na ogół wibracje są w naszym życiu czynnikiem pozytywnym. Dzięki tym, które wydaje nasz telefon możemy dowiedzieć się, że napisał do nas ktoś, kogo lubimy, jednocześnie nie narażając się na spojrzenia naszego szefa podczas ważnej firmowej narady. Wibracje w muzyce pozwalają nam z kolei odpocząć od codziennych obowiązków i bawić się z przyjaciółmi na koncercie. Nieprzypadkowo kultowa na rodzimym rynku seria płyt muzycznych nosi nazwę „Pozytywne Wibracje”. Niektórzy wierzą w zbawienną moc wibrujących pasów do masażu, dzięki którym pozbywają się nadmiarowego tłuszczu z okolic brzucha i pośladków. Istnieje jeszcze wiele rodzajów wibracji, będących zjawiskiem pożądanym. Wystarczy powiedzieć, że czasami uważa się je za coś w rodzaju energii życiowej, a ich podnoszenie oznacza wchodzenie na wyższe obroty i rozpoczynanie nowych działalności. Jednak nie wszystkie rodzaje tych drgań są dla nas korzystne. Część z nich, a zwłaszcza te wywołane pracą maszyn elektrycznych są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia. W celu ich eliminacji można zastosować wibroizolatory znajdujące się w ofercie firmy POWER RUBBER.

 

Wibroizolator-daszkowy-POWER Rubber

Tutaj kupisz: Wibroizolatory – cena zaskakuje!

Zadania i realizacja

Wibroizolatory charakteryzują się elastyczną budową, co czyni je izolacją czynną. Ich zadaniem jest zmniejszenie sił dynamicznych przenoszonych na podłoże. Dzięki zastosowaniu wibroizolatorów montowanych pomiędzy urządzeniem a podłożem, zmniejszamy również oddziaływania źródła drgań na środowisko. Należy zaznaczyć, że użycie wibroizolatorów nie jest jedynym sposobem na ograniczenie wpływu wibracji. Drugą metodą jest ustawianie urządzenia na fundamencie. Niestety im większa maszyna, tym bardziej masywnego fundamentu potrzebuje. Wielkość podestu wpływa też na jakość tłumienia wibracji. Wszystko to prowadzi nas do bardzo prostego wniosku. Używanie fundamentów jest bardzo niewygodne, drogie, a przy tym mało uniwersalne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna się skłaniać w stronę wibroizolatorów, które dają znacznie szersze pole manewru i ograniczają wibracje do minimum. Niestety ich całkowita eliminacja nie jest możliwa.

wibroizolatory gumowe tłumiące drgania

Podpowiadamy, gdzie stosować

Jeśli mowa o zastosowaniu wibroizolatorów, to lista jest długa. Warto podkreślić, że do różnych typów urządzeń potrzebne są ich inne rodzaje. Niemniej jednak, wibroizolatory będą odpowiednie dla obrabiarek do metalu i drewna, sprężarek, pomp, czy wentylatorów. Sprawdzą się one również w przypadku maszyn o udarowym charakterze siły dynamicznej, np. nożyc i pras. Patrząc na zagadnienie znacznie szerzej, trzeba powiedzieć, że używa się ich między innymi w branży spożywczej, budownictwie oraz na statkach i w pojazdach. W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów wibroizolatorów, które nadadzą się do opisanych tu przypadkach, jak również do wielu, wielu innych. Serdecznie zapraszamy do współpracy, a wcześniej do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

Wyroby gumowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów