Wibroizolatory

Wibroizolatory kontra wibracje

Wibroizolator – co to jest?

Wibroizolatory to amortyzatory gumowe do maszyn i urządzeń. Znoszą obciążenia ściskające, rozciągające i ścinające, a także kombinacje tych sił. Wykonane są z gumy lub połączenia gumy i innych materiałów. Mogą być zainstalowane zarówno na podłodze, ścianie, jak i zawieszone na suficie.

Wibroizolatory gumowe do maszyn – do czego służą?

Wibroizolatorami nazywami specjalne mocowania stosowane w celu zmniejszenia wszelkiego rodzaju wstrząsów, a także pochłaniania dźwięków oraz izolowania drgań, które powstają podczas pracy urządzeń stacjonarnych, takich jak silniki elektryczne, przekładnie, wały, transformatory, sprężarki.

Urządzenia przemysłowe lub mechaniczne wytwarzają wibracje podczas pracy, które negatywnie wpływają na ich wydajność i żywotność (np. prowadzą do luzowania i uszkodzenia niektórych podzespołów). Wibroizolatory izolują wibracje pomiędzy dwoma powierzchniami (np. pomiędzy maszyną i jej komponentami a podłogą). Ich konstrukcja pozwala uzyskać sztywność pod obciążeniem, skutecznie pochłaniając i zmniejszając drgania.

Na stronie internetowej Power Rubber znajdą Państwo szeroki wybór wibroizolatorów, podkładek i mat antywibracyjnych,  stóp do maszyn, których montaż skutecznie izoluje drgania i wibracje. Wystarczy kliknąć w wybraną przez siebie kategorię. Oferta zawiera wibroizolatory DVA w 7 typach oraz stopy wibroizolacyjne do tłumienia wibracji typu LWA.

Wibroizolator-daszkowy-POWER Rubber

Wibroizolatory typu A, B, C, D, E – ochrona przed drganiami i hałasem

Eliminacja wibracji

Na ogół wibracje są w naszym życiu czynnikiem pozytywnym. Dzięki tym, które wydaje nasz telefon możemy dowiedzieć się, że napisał do nas ktoś, kogo lubimy, jednocześnie nie narażając się na spojrzenia naszego szefa podczas ważnej firmowej narady. Wibracje w muzyce pozwalają nam z kolei odpocząć od codziennych obowiązków i bawić się z przyjaciółmi na koncercie. Nieprzypadkowo kultowa na rodzimym rynku seria płyt muzycznych nosi nazwę „Pozytywne Wibracje”. Niektórzy wierzą w zbawienną moc wibrujących pasów do masażu, dzięki którym pozbywają się nadmiarowego tłuszczu z okolic brzucha i pośladków. Istnieje jeszcze wiele rodzajów wibracji, będących zjawiskiem pożądanym. Wystarczy powiedzieć, że czasami uważa się je za coś w rodzaju energii życiowej, a ich podnoszenie oznacza wchodzenie na wyższe obroty i rozpoczynanie nowych działalności. Jednak nie wszystkie rodzaje tych drgań są dla nas korzystne. Część z nich, a zwłaszcza te wywołane pracą maszyn elektrycznych, silników, przekładni, wałów i innych podzespołów są szkodliwe dla ludzkiego zdrowia i żywotności maszyn. W celu ich eliminacji można zastosować wibroizolatory znajdujące się w ofercie firmy POWER RUBBER.

Wibracje są najczęstszą przyczyną awarii mechanicznych maszyn i urządzeń. Wibroizolator gumowo-metalowy ze stali nierdzewnej ogranicza przenoszenie drgań na maszyny i ich komponenty. W swojej ofercie mamy szeroką gamę produktów, które zapewniają skuteczną redukcję wibracji oraz hałasu:

 • wibroizolatory typ A – z dwiema śrubami

 • wibroizolatory typ B – ze śrubą i otworem

 • wibroizolatory typ C – z dwoma otworami gwintowanymi

 • wibroizolatory typ D – ze śruba i podstawką gumową płaską

 • wibroizolatory typ E – z otworem gwintowanym i podstawą gumową płaską

Redukcja hałasu

Odbojniki gumowe lub gumowo – metalowy zapewniają wysoki poziom ugięcia, co przekłada się na odpowiednią izolację drgań i amortyzację. Dzięki temu zmniejsza się hałas przenoszony na zewnątrz maszyny. Redukcja hałasu zwiększa wydajność pracowników i znacząco podnosi komfort pracy.

Wibroizolatory metalowo-gumowe

Tutaj kupisz: Wibroizolatory – cena zaskakuje!

Zadania i realizacja

Wibroizolatory charakteryzują się elastyczną budową, co czyni je izolacją czynną. Ich zadaniem jest zmniejszenie sił dynamicznych przenoszonych na podłoże. Dzięki zastosowaniu amortyzatorów gumowych montowanych pomiędzy maszyną a podłożem, zmniejszamy również oddziaływania źródła drgań na środowisko. Należy zaznaczyć, że ich użycie nie jest jedynym sposobem na ograniczenie wpływu wibracji. Drugą metodą jest ustawianie urządzenia na fundamencie. Niestety im większa maszyna, tym bardziej masywnego fundamentu potrzebuje. Wielkość podestu wpływa też na jakość tłumienia wibracji. Wszystko to prowadzi nas do bardzo prostego wniosku. Używanie fundamentów jest bardzo niewygodne, drogie, a przy tym mało uniwersalne. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zaczyna się skłaniać w stronę wibroizolatorów, które dają znacznie szersze pole manewru i ograniczają wibracje do minimum. Niestety ich całkowita eliminacja nie jest możliwa.

Wibroizolatory do maszyn – podpowiadamy, gdzie stosować

Jeśli mowa o zastosowaniu amortyzatorów gumowych to lista jest długa. Warto podkreślić, że do różnych typów urządzeń potrzebne są ich inne rodzaje. Niemniej jednak, izolatory drgań będą odpowiednie dla obrabiarek do metalu i drewna, sprężarek, pomp, czy wentylatorów. Sprawdzą się one również w przypadku maszyn o udarowym charakterze siły dynamicznej, np. nożyc i pras. Patrząc na zagadnienie znacznie szerzej, trzeba powiedzieć, że używa się ich między innymi w branży spożywczej, budownictwie oraz na statkach i w pojazdach.

W naszej ofercie znajdą Państwo wiele rodzajów wibroizolatorów, które nadadzą się do opisanych tu przypadkach, jak również do wielu, wielu innych. Serdecznie zapraszamy do współpracy, a wcześniej do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

W naszej ofercie posiadamy:
 • wibroizolatory walcowe
 • wibroizolatory talerzowe
 • wibroizolatory cylindryczne
 • wibroizolatory paraboliczne
 • wibroizolatory taliowane
 • wibroizolatory sprężynowe
 • wibroizolatory daszkowe i bezdaszkowe

Stopy do maszyn

Stopy do maszyn (poziomujące) wykorzystuje się w przypadku występowania nierównej nawierzchni podłogi. Służą one do posadowienia i poziomowania urządzeń. Ich obecność gwarantuje redukcję drgań oraz zabezpiecza podzespoły narażone na drgania posadzki. Odporne na obciążenia ściskające.

Wibroizolator

Wibroizolatory oferowane przez firmę Power Rubber to produkty wysokiej jakości, które zostały zaprojektowane w celu ochrony podzespołów mechanicznych maszyn i urządzeń oraz elementów mechanicznych przed wibracjami.

Bardzo ważny jest właściwy dobór odpowiednich wibroizolatorów. Jeżeli potrzebujesz pomocy, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Sprawdź naszą dogodną lokalizację!

   

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!