Wibroizolatory metalowo-gumowe Rodzaje

Wibroizolatory metalowo-gumowe Rodzaje

Wibroizolatory gumowe izolują wibracje, które wytwarzają maszyny, bądź silniki. Poprawiają one również warunki dla ludzi oraz środowiska, gdzie w większości przypadków powoduje wzrost produktywności. Wibroizolatory dzielimy na różne serie w zależności od kierunku tłumienia wibracji, typu, wagi nakładanej na wibroizolator, a także zakresu częstotliwości naturalnej.

Wibroizolatory metalowo-gumowe Rodzaje

Wibroizolatory daszkowe

Tutaj kupisz amortyzatory gumowe różnego typu

 Stopy pod maszyny

Stopy służą do ochrony i izolacji maszyn oraz systemów. Podkładki z danej serii są wykorzystywane jako podstawki pod maszyny techniczne jak i również przemysłowe. Zastosowania tych wibroizolatorów to izolowanie od drgań:

  • Maszyn
  • małych pras
  • stanowisk roboczych
  • stanowisk montażowych
  • urządzeń testowych
  • urządzeń kalibrujących
  • przenośników

Jedna stopka jest w stanie podnieść nawet do 5,900 kg. Ich naturalna częstotliwość występuje od 8Hz do 24Hz. Temperatura w jakiej mogą one pracować wynosi od -30℃ do +80℃. Zewnętrzna obudowa podkładek jest zrobiona z ocynku, natomiast medium izolujące z neoprenu, chloroprenu i gumy.

Wibroizolatory maszynowe gumowe

Wibroizolatory kielichowe

Wibroizolatory kielichowe chronią konstrukcję oraz komponenty od wszelkich rodzajów uderzeń i wibracji. Mogą one odchylać się w trzech osiach z trzec możliwych ( X, Y oraz Z). Wyposażone są one w amortyzujący materiał z neoprenu. Materiał może być dodatkowo osłonięty silikonem dla lepszego efektu tłumienia w ekstremalnych warunkach oraz dużych obciążeniach. Posiadają one centralny gwint bądź przelotowy otwór. Dają one nam ochronę maszyny, elektronicznych systemów, komponenty w trudnych warunkach oraz trzymają wibracje na dystans.

 

Wibroizolatory Mcc

Wibroizolatory mogą być stosowane we wszystkich niskoczęstotliwościowych aplikacjach poniżej 15 Hz. Pamiętajmy że 15Hz to około 900 obrotów redukujemy poziom wibracji prawie do zera!
Stosując połączenie naturalnej częstotliwości system można zredukować nawet do 6-10 Hz (Prawie niesłyszalne dla człowieka). Przy 1,500 obrotów (25Hz) poziom izolacji wibracyjnych serii Mcc wynosi ok. 90%, czyli prawie 100%!  Wibroizolatory te są zbudowane ze stali galwanizowanej oraz zróżnicowanych mieszanek gumowych, co pozwala im na stosowanie w temperaturach od -30℃ do +80℃.

 

Wibroizolatory walcowe

Wibroizolatory walcowe są to amortyzatory gumowo-metalowe. Jeśli szukasz rozwiązania do ochrony przed drganiami małego i lekkiego sprzętu nie zastanawiaj się dłużej! Mogą one znieść ucisk nawet 22,7 kg. Izolują one drgania podobnie jak wibroizolatory kielichowe (w każdej osi). Ich zastosowanie to ochrona lekkich elementów elektronicznych, ale również ochrona pojazdów typu off-road oraz aplikacji wojskowych.

Artykuły gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!