Wibroizolatory

Wibroizolatory gumowe do maszyn i urządzeń. Opis działania wibroizolatorów

Wpisujesz hasło: Wibroizolatory Opis działania w wyszukiwarce liczymy na prostą odpowiedź. Zdecydowanie należy sięgnąć do korzeni, aby zrozumieć działanie Wibroizolatorów oraz główny cel zastosowania: tj. tłumienie drgań mechanicznych, czyli wibracji.

Niwelacja wibracji

Spójrzmy na naukowe podejście: Drgania są efektem działania sił dynamicznych, oddziałujących w sposób impulsowy poprzez uderzenia lub okresowo zmienny, będący skutkiem niewyważenia elementów wirujących. Towarzyszą one w pracy niemal każdej maszyny zbudowanej z wirnika lub stojana.

Drgania mają wpływ nie tylko na otoczenie miejsca pracy urządzenia, ale mogą również oddziaływać na konstrukcję całego budynku. Ich skala może być tak wielka, że będzie wręcz powodowała zagrożenie dla elementów konstrukcyjnych budowli, będąc negatywnie wpływać na pracę innych urządzeń lub szkodzić zdrowiu pracowników poprzez nadmierny hałas i wibracje im towarzyszące.

W celu zniwelowania tego zjawiska i poprawy komfortu pracy stosuje się dwie metody:

  • Pierwszą z nich jest fundament, na którym ustawia się urządzenie. Im większa masa fundamentu, tym lepsze tłumienie powstających drgań. Jest to rozwiązanie skuteczne, ale bardzo drogie, a wraz z ewentualną reorganizacją miejsca pracy: kompletnie bezużyteczne. Wymaga bowiem zrobienia nowego fundamentu w nowym miejscu pracy maszyny.
  • Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie Wibroizolatorów, znajdujących się w ofercie POWER Rubber. Istotą ich działania jest przede wszystkim zmniejszenie sił dynamicznych przenoszonych na podłoże. Jest to możliwe dzięki ich elastycznej budowie. Jest to tzw. izolacja czynna. Jej istotą działania jest zmniejszenie oddziaływań źródła drgań na otaczające środowisko. Całkowite wyeliminowanie tych oddziaływań nie jest niestety możliwe, a jedynie ich częściowe wyeliminowanie.

W naszej ofercie na życzenie klienta posiadamy również produkcje wibroizolatorów zgodnie z podanymi przez Państwa wymiarami lub z rysunków technicznych. Nasze wyroby produkowane są zgodnie z normą jakościową ISO 9001, tym samym zapewniając zgodność oraz wysoką jakość.

Wibroizolatory metalowo-gumowe  

W jakim celu stosuje się wibroizolatory do maszyn?

Amortyzacja drgań

Wibroizolatory oferowane w Power Rubber zapewniają wysoki poziom redukcji wibracji i izolacji drgań. W trakcie pracy guma, dzięki swoim sprężystym właściwościom znosi obciążenia ściskające, ścinające, rozciągające, a także kombinacje tych sił i jest w stanie wrócić do pierwotnego stanu po zakłóceniu wibracyjnym. Zadaniem amortyzatorów gumowych jest zapobiegnięcie przenoszeniu drgań z jednej powierzchni na drugą (np. z maszyny na podłoże lub inną maszynę).

Redukcja hałasu

Podkładki wibroizolacyjne przeznaczone są do radzenia sobie z niwelowaniem wibracji oraz hałasu, a także wstrząsów, które mogą doprowadzić do awarii urządzeń i maszyn oraz infrastruktury budowlanej. Montaż stopy do maszyn znacznie poprawia komfort pracowników i podnosi ich wydajność.

Wydłuża żywotność

W Power Rubber specjalizujemy się w zakresie izolacji drgań i wibracji. Nasza oferta zawiera wysokiej jakości tłumiki drgań i maty antywibracyjne. To rozwiązanie wydłuża żywotność maszyn i podzespołów (np. przekładni, wałów), które rzadziej ulegają awariom na skutek powtarzających się wstrząsów.

Wibroizolatory do maszyn i urządzeń

Wibroizolatory gumowe do maszyn: wibroizolatory talerzowe, paraboliczne, walcowe, taliowane, sprężynowe, typu O

Jak wybrać odpowiedni wibroizolator?

Na stronie internetowej Power Rubber znajdą Państwo szeroki asortyment wibroizolatorów gumowych (np. do silników spalinowych, generatorów, kompresorów, paneli sterujących, pompy, przekładni pojazdów, zawieszenia). Warto wspomnieć, że guma jest jednym z najlepszych materiałów do pochłaniania i redukcji drgań. Dzięki sprężystości doskonale radzi sobie z różnego rodzaju naprężeniami wibracyjnymi, a także trwałymi odkształceniami.

Trzy główne elementy, które należy sprawdzić podczas wyboru wibroizolatora:

  • rodzaje otworów w postawie – pozwala na dobór amortyzatora gumowo-metalowego np. nieprzelotowe gwintowane

  • grubość podstawy maszyny – aby właściwie zamontować odbojnik gumowo – metalowy, długość śruby musi mieć odpowiednią długość

  • dodatkowe wymagania specjalne – w celu zapewnienia odpowiedniej trwałości, należy upewnić się czy wibroizolatory będą miały kontakt np. z żywnością, olejami, agresywnymi chemikaliami

Na rynku dostępne są wibroizolatory różnego typu. Szukasz produktów w niskiej cenie? W naszej ofercie znajdują się stopki antywibracyjne oraz wibroizolatory typu:

Typ A – z dwiema śrubami

Typ B – ze śrubą i otworem gwintowanym

Typ C – z dwoma otworami gwintowanymi

Typ D – ze śrubą i podstawą gumową płaską

Typ E – z otworem gwintowanym i podstawą gumową płaską

Typ F

Rodzaje wibroizolatorów

Wibroizolatorami nazywamy urządzenia służące do tłumienia wstrząsów i drgań. Montuje się je pomiędzy podłożem a podstawą maszyny. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroki wybór wibroizolatorów m.in.:

  • wibroizolatory paraboliczne

  • wibroizolatory walcowe (wibroizolatory cylindryczne)

  • wibroizolator typu O

  • wibroizolatory talerzowe

  • wibroizolatory gumowe taliowane

  • wibroizolatory daszkowe

  • wibroizolatory wykonane ze stali nierdzewnej

Zapraszamy do podjęcia stałej współpracy, zwłaszcza na większe ilości, nagradzając dostosowaną, indywidualną ofertą. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz do skorzystania z naszego formularza kontaktowego (wystarczy kliknąć w okienko poniżej).

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!