Your Cart
wibroizolatory warszawa amortyzatory gumowe

Wibroizolatory Opis działania

Wpisujesz hasło: Wibroizolatory Opis działania w wyszukiwarce liczymy na prostą odpowiedź. Zdecydowanie należy sięgnąć do korzeni, aby zrozumieć działanie Wibroizolatorów oraz główny cel zastosowania: tj. tłumienie drgań mechanicznych, czyli wibracji.

Niwelacja wibracji

Spójrzmy na naukowe podejście:
Drgania są efektem działania sił dynamicznych, oddziałujących w sposób impulsowy poprzez uderzenia lub okresowo zmienny, będący skutkiem niewyważenia elementów wirujących. Towarzyszą one w pracy niemal każdej maszyny zbudowanej z wirnika lub stojana.

Drgania mają wpływ nie tylko na otoczenie miejsca pracy urządzenia, ale mogą również oddziaływać na konstrukcję całego budynku. Ich skala może być tak wielka, że będzie wręcz powodowała zagrożenie dla elementów konstrukcyjnych budowli, będąc negatywnie wpływać na pracę innych urządzeń lub szkodzić zdrowiu pracowników poprzez nadmierny hałas i wibracje im towarzyszące.

W celu zniwelowania tego zjawiska i poprawy komfortu pracy stosuje się dwie metody:

  • Pierwszą z nich jest fundament, na którym ustawia się urządzenie.
    Im większa masa fundamentu, tym lepsze tłumienie powstających drgań. Jest to rozwiązanie skuteczne, ale bardzo drogie, a wraz z ewentualną reorganizacją miejsca pracy: kompletnie bezużyteczne. Wymaga bowiem zrobienia nowego fundamentu w nowym miejscu pracy maszyny.
  • Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie Wibroizolatorów, znajdujących się w ofercie POWER Rubber.
    Istotą ich działania jest przede wszystkim zmniejszenie sił dynamicznych przenoszonych na podłoże. Jest to możliwe dzięki ich elastycznej budowie. Jest to tzw. izolacja czynna. Jej istotą działania jest zmniejszenie oddziaływań źródła drgań na otaczające środowisko. Całkowite wyeliminowanie tych oddziaływań nie jest niestety możliwe, a jedynie ich częściowe wyeliminowanie.

Posiadamy w naszej ofercie również produkcje wibroizolatorów zgodnie z podanymi przez Państwa wymiarami lub z rysunków technicznych. Nasze wyroby produkowane są zgodnie z normą jakościową ISO 9001, tym samym zapewniając zgodność oraz wysoką jakość.

Wibroizolatory amortyzatory gumowe

Zapraszamy do podjęcia stałej współpracy, zwłaszcza na większe ilości, nagradzając dostosowaną, indywidualną ofertą. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego oraz do skorzystania z naszego formularza kontaktowego.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów