Wykładziny elektroizolacyjne dielektryczne

Wykładziny elektroizolacyjne dielektryczne

Wykładziny dielektryczne są niezastąpionym elementem wyposażenia każdego zakładu pracy, w którym używane są maszyny generujące wysokie napięcie elektryczne. Praca w pobliżu takich urządzeń jest niebezpieczna ze względu na ryzyko porażenia prądem. Można jednak zabezpieczyć pracowników, stosując wykładzinę elektroizolacyjną i tym samym zapewniając im większy komfort pracy. Warte polecenia są wyłącznie wykładziny z gumy wysokiej jakości, wyprodukowane zgodnie z międzynarodową normą PN-IEC 61111:2002/A1:2004, która potwierdza doskonałą jakość oraz wytrzymałość produktu. Jest to także gwarancja, że wykładzina ma właściwości dielektryczne. Wykładzina elektroizolacyjna dostępna jest w określonym formacie, ale na potrzeby klienta można ją przyciąć na konkretny wymiar. Oprócz elektroizolacyjności wykładziny te posiadają inne cechy podnoszące komfort pracy.

Wykładziny elektroizolacyjne – właściwości

Wykładziny elektroizolacyjne produkowane są z mieszanek gum bardzo dobrej jakości, więc są produktami o dużej trwałości. Profesjonalni producenci dbają, by wykładziny elektroizolacyjne były zgodnie z normą PN-IEC 61111, rok wydania 2002, która daje użytkownikom pewność, że produkt spełni ich oczekiwania. Dla każdego kupującego istotne są parametry przedmiotu. Grubość, jaką ma wykładzina elektroizolacyjna to 5 mm, maksymalna szerokość wynosi 1,22 m, a długość rolki to 8 m. Jeśli te wymiary są zbyt duże, to wykładziny mogą być docięte na wymiar. Co ważne, są one testowane pod napięciem wartości skutecznej 20 kV. Zazwyczaj producenci oferują wykładziny w kolorze szarym, z ryflowaniem. Istotne właściwości, jakie posiada wykładzina elektroizolacyjna to odporność na czynniki zewnętrzne takie jak niskie i bardzo niskie temperatury – mogą być używane nawet przy – 25 st. Celsjusza; niepodatność na działanie kwasów oraz substancji ropopochodnych. Właściwości te zostały potwierdzone badaniami. Wykładziny te mają również dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, a co za tym idzie, pełnią funkcję ochronną, zabezpieczając podłoże przed zniszczeniem.

Dlaczego warto stosować wykładziny dielektryczne? Przede wszystkim powstają zgodnie z normą PN-IEC 61111:2002/A1:2004, która świadczy o tym, że są produktem spełniającym wysokie wymagania techniczne. Dzięki swoim właściwościom wpływają na zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy, są także badane w próbach napięciowych, aby potwierdzić ich prawidłowe działanie. Ponadto ich montaż nie sprawia trudności, a czyszczenie jest szybkie i bezproblemowe, dzięki czemu ułatwiają utrzymanie miejsca pracy w czystości. Mogą być odkurzane, zamiatane lub myte bez obaw, że ulegną zniszczeniu. Produkt ten jest dostępny w sklepach lub marketach z asortymentem przemysłowym lub w sklepach internetowych. Wykładziny dielektryczne można nabyć w przygotowanych przez producenta formatach, ale istnieje też możliwość przycięcia produktu na wymiar podany przez klienta, tak aby wykładzina elektroizolacyjna odpowiadała jego potrzebom. Ważne, aby przed kupnem produktu sprawdzić, czy został on wyprodukowany zgodnie z normą PN-IEC 61111 z roku 2002, która jest najważniejszym potwierdzeniem, że wykładziny o właściwościach elektroizolacyjnych skutecznie chronią zdrowie i życie osób pracujących w warunkach zwiększonego ryzyka porażenia prądem. Tylko wykładziny elektroizolacyjne z informacją o zgodności z międzynarodową normą są warte stosowania, ponieważ dają pewność, że zostały bardzo dobrze przetestowane.

dywaniki dielektryczne

Zastosowanie wykładzin elektroizolacyjnych

Elektroizolacyjne wykładziny ze względu na swoją główną właściwość są wykorzystywane przede wszystkim w branży elektro-energetycznej. Wykładzina używana jest w celu odizolowania ludzi od powierzchni, która może przewodzić prąd wytwarzany przez maszyny. Wyroby tego rodzaju są powszechnie stosowane np. w rozdzielniach energii elektrycznej, w maszynowniach pojazdów czy w fabrykach produkcyjnych, gdzie używane są urządzenia wykorzystujące prąd wysokiego napięcia. Umieszcza się je na powierzchniach płaskich, tzn. na podłogach lub stołach, przy których wykonuje się pracę. Wykłada się nimi hale, korytarze oraz podłoże przy taśmie produkcyjnej – wszędzie tam, gdzie przebywający pracownicy mają styczność z urządzeniami elektrycznymi. Ważne, aby wymiar wykładziny dostosować do warunków w miejscu pracy. Grubość oraz konkretny wymiar pomagają zapewniać bezpieczeństwo pracowników. Ze względu na to, że wykładziny elektroizolacyjne są wytrzymałe na niskie temperatury, można ich używać na zewnątrz lub w ochładzanych pomieszczeniach. Elektroizolacyjne wykładziny skutecznie chronią przed wypadkami w pracy, o czym świadczy to, że są wytwarzane zgodnie z międzynarodową normą PN-IEC 61111:2002/A1:2004.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!