Progi kablowe

Progi kablowe, a ochrona przewodów. Najazdy kablowe gumowe i z PCV

Zastosowanie Progów Kablowych

Interesuje Was zastosowane progów kablowych? Dzisiejszy artykuł warto zacząć od niebanalnego pytania. Co łączy strażaków, organizatorów koncertów oraz osoby odpowiedzialne za techniczne przygotowanie planu filmowego? Zapewne każdy czytelnik, doszuka się innych cech wspólnych, w zależności od poziomu własnej wyobraźni. Jednak tym, co bez wątpienia łączy wymienione powyżej zajęcia jest nieustanna praca z kablami i odpowiedzialność za nie. Odpowiedzialność nie tylko za ich trwałość i funkcjonalność, ale przede wszystkim za bezpieczeństwo osób znajdujących się w ich pobliżu. Nie moglibyśmy zorganizować koncertu, czy nakręcić filmu bez wykorzystania całej masy przewodów, które niejednokrotnie muszą być umieszczone w mało komfortowych miejscach. W przypadku użycia węży strażackich zazwyczaj nie ma żadnej mowy na temat wyboru miejsca, gdzie ów wąż zostanie poprowadzony. Taki stan rzeczy powoduje, że teren na którym działamy, może stwarzać ogromne utrudnienia komunikacyjne. W poprzednim zdaniu specjalnie użyto słów „może stwarzać”, gdyż istnieje sprawdzony sposób, by tego typu problemy rozwiązać bardzo łatwo. Mowa oczywiście, o zastosowaniu progów kablowych, które posiadają o wiele więcej zalet, niż z pozoru może się wydawać.

Osłony na Węże Strażackie

Pozostając w temacie problemów z komunikacją, powinniśmy pamiętać, że zastosowanie węża strażackiego często wymaga od nas przeprowadzenia go przez drogę. W takiej sytuacji, użycie jednokanałowego progu kablowego firmy POWER RUBBER umożliwia swobodny przejazd samochodów, pomimo iż wydawało nam się, że na skutek naszych działań całkowicie zablokowaliśmy ruch. Interesujące wydaje się być również rozstrzygnięcie konfrontacji pomiędzy naszym wężem lub przewodem, a czyimś butem lub kołem rowerowym. Chyba każdy chciałby się przekonać, co by się stało, gdyby jednak zdobyć się na odwagę i przejechać rowerem po niezakrytym wężu. Może jednak lepiej byłoby dowiedzieć się o tym z opowiadań, a nie na podstawie doświadczeń własnego sprzętu. Należy również pamiętać o osobach, które przez swoją nieuwagę mogą nie zauważyć naszych kabli i nabawić się nieprzyjemnego urazu stopy lub stawu skokowego. W przypadku przewodów elektrycznych kluczowe jest również zabezpieczenie ich przed następstwami niesprzyjających warunków atmosferycznych. Przytoczyliśmy Zastosowanie Progów Kablowych, właściwie ich część. Zapraszamy do dalszej lektury!

Ochrona kabli i przewodów

Cechy Osłon na Kable

Progi kablowe POWER RUBBER rozwiązują wszystkie poruszone w poprzednich akapitach kwestie w sposób prosty i nie pozostawiający żadnych wątpliwości. Dla wszystkich, którzy jednak mają wątpliwości dotyczące naszych progów kablowych z przyjemnością przedstawiamy ich pozostałe atrybuty:

  • Trwałość, zapewniona przez wykonanie z materiału na bazie PCV,
  • Prosty montaż (łączenie elementów za pomocą „jaskółczego ogona” i możliwość trwałego przytwierdzenia do podłoża),
  • Wygodne umieszczanie kabli wewnątrz,
  • Antypoślizgowa powierzchnia,
  • Widoczność (nasze progi kablowe mają żółto-czarny kolor i są dodatkowo wyposażone w elementy odblaskowe),
  • Wszechstronność zastosowania (mogą być używane do rozmaitych rodzajów przewodów).

W ofercie POWER RUBBER mogą Państwo znaleźć różne wersje progów kablowych. Poza progami jednokanałowymi, idealnie sprawdzającymi się jako osłona węży strażackich, zajmujemy się sprzedażą progów o dwóch, trzech, a nawet pięciu kanałach. Przy dokładniejszych oględzinach naszych produktów, zauważycie Państwo, że nasze produkty różnią się także konstrukcją. Wierzymy, że dzięki szerszemu wyborowi, nasi Klienci znajdą u nas dokładnie to, czego potrzebują oraz wiedzą jakie jest Zastosowanie Progów Kablowych.

Najazdy kablowe do wielu zastosowań

Tutaj kupisz: Progi kablowe – cena zaskakuje

Zaczęliśmy od pytania i również pytaniem chcielibyśmy zakończyć. Wyobraźmy sobie, że w teleturnieju „Familiada” trafia nam się zagadnienie „Co w teorii można, ale w praktyce nie można zrobić?”. My wierzymy, że najwyżej punktowana odpowiedź brzmiałaby „Pozostawić nasze przewody bez zabezpieczenia”.

Wytrzymałe progi kablowe w Power Rubber. Najazdy kablowe – skuteczna osłona na kable dostępna w naszej ofercie.

Sprawdź korzyści, jakie niesie za sobą montaż progów kablowych

Dostępne w ofercie naszego sklepu wysokiej jakości osłony na kable znajdują zastosowanie m.in. na placach budowy, halach przemysłowych, garażach, sklepach drogowych, w wozach transmisyjnych, w przypadku organizowania wydarzeń plenerowych lub imprez masowych, podczas remontów dróg. Pozwalają one na stałe lub tymczasowe zabezpieczenie kabli i przewodów. Poznaj niektóre korzyści związane z zastosowaniem progów kablowych, oto one:

Zmniejsza ryzyko potknięcia

Ochraniacze kabli posiadają praktyczny system łączenia, który umożliwia bezproblemowy i niezawodny montaż oraz demontaż. Ukrycie i zabezpieczenie przewodów stanowi skuteczną ochronę przed niebezpieczeństwem związanym z przypadkowym poślizgnięciem się, potknięciem lub upadkiem.

Progi kablowe zostały zaprojektowane w taki sposób, aby ich powierzchnia zapewniała przyczepność, nawet podczas deszczu. Jeżeli zachodzi potrzeba, niektóre modele mają na listwie piktogramy, które dodatkowo zwiększają widoczność i bezpieczeństwo ruchu pieszych. W naszym sklepie znajdą Państwo progi kablowe wielokanałowe (np. 5 kanałowe, otwory o wymiarach 3 cm x 3,5 cm) z pokrywą nakładaną, otwieraną, uchylną.

Ochrona kabli przed uszkodzeniem

W Power Rubber oferujemy produkty najwyższej jakości, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest niezawodna ochrona okablowania. Doskonale sprawdzają się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Zastosowanie najwyższej jakości materiałów chroni progi kablowe przed działaniem czynników atmosferycznych (deszcz, śnieg, mróz). Progi kablowe dzięki swojej wadze są stabilne i nie trzeba ich przytwierdzać do podłoża.

Ochraniacze przewodów i kabli wyposażone są w łączniki, które umożliwiają szybki montaż oraz pozwalają montować różne ilości progów kablowych. Chronią kable przed uszkodzeniami mechanicznymi spowodowanymi naciskiem fizycznym kół pojazdów (samochodów osobowych lub ciężarowych) lub pieszych. Uszkodzenie kabli może doprowadzić do zagrożenia pożarowego, a także narazić życie lub zdrowie ludzi. Izolacja okablowania zapewnia bezpieczeństwo ciągów komunikacyjnych pieszych i pojazdów. Próg kablowy podrzutowy to niezawodność i gwarancja bezpieczeństwa!

Skuteczne zarządzanie kablami

Jedną z zalet progów kablowych (PCV lub gumowych) jest możliwość uporządkowania kabli, a także zabezpieczenie ich przed zniszczeniem przez pojazdy i pieszych. Skuteczne zarządzanie okablowaniem zmniejsza ryzyko potknięcia się, upadku, a także porażeniem prądem (np. montując je na podłodze hali magazynowej lub przemysłowej).

Wybór odpowiedniego najazdu kablowego (w zależności od danej sytuacji, w której będzie zastosowany) zależy od obciążenia, na jakie będzie narażony. W naszym magazynie mamy dostępne różnego rodzaju najazdy (np. 5-kanałowy lub 2 kanały o wymiarach 3 cm x 3,2 cm, nośność w przybliżeniu 40 ton na oś), które zapewniają skuteczne ochronę kabli oraz umożliwiają swobodne poruszanie się pieszych, samochodów osobowych, a także ciężkich maszyn i urządzeń.

Jeżeli interesują Cię progi zwalniające, zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!