Your Cart
Certyfikat BAM

Certyfikat BAM

Spis treści

BAM (Bundensanstalt für Materialforschung und -prüfung) to Federalny Instytut Badań i Kontroli Materiałów z siedzibą w Berlinie w Niemczech. Poprzez innowacyjne badania i pomiary odpowiada on za testowanie materiałów, zwłaszcza tych, które są używane w niebezpiecznych warunkach, takich jak przemysł chemiczny, farmaceutyczny i gumowy.

Aprobata tlenowa

Wszystkie materiały będą reagować na tlen pod wpływem pewnego ciśnienia i temperatury. Tlen, gdy jest wykorzystywany w procesach przemysłowych, stwarza potencjalne zagrożenie. Zachodząca reakcja może spowodować pożar lub eksplozję. Sam tlen nie pali się, ale wspomaga spalanie. Im większy dostęp do tlenu, tym większe ryzyko pożaru i niższa temperatura, w której nastąpi zapłon. W najczystszej postaci może spowodować samozapłon większości materiałów.

Instytut BAM ustanowił program certyfikacji wyrobów gumowych stosowanych w przemyśle chemicznym Ocenia reaktywność materiału uszczelki z tlenem pod wysokim ciśnieniem i podwyższoną temperaturą. Certyfikat jest dokumentem, który poświadcza, że wyroby gumowe są bezpieczne, niezawodne i spełniają rygorystyczne wymagania branży. Wyroby gumowe uważane są za odporne, jeżeli nie zaobserwowano zmian w wyglądzie, masie i temperaturze samozapłonu materiału. Wysokie standardy bezpieczeństwa wyznaczone przez BAM są punktem odniesienia dla rynków światowych.

Sektory certyfikacji jednostki certyfikującej BAM:

  • materiały wybuchowe i certyfikujące BAM

  • opakowania na towary niebezpieczne

  • urządzenia i systemy ochronne przeznaczone do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem

  • urządzenia ciśnieniowe

  • produkty budowlane

Oringi BAM

Sprawdź ofertę na uszczelki i oringi BAM od Producenta Power Rubber

W Power Rubber oferujemy szeroki asortyment uszczelek i oringów z certyfikatem BAM przeznaczonych do zastosowań tlenowych. Materiał gumowy otrzymał pozytywną ocenę reaktywności z tlenem pod wysoim ciśnieniem i podwyższoną temperaturą.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Wszelkie zapytania proszę kierować pod numerem telefonu:
 +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

 

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!