Certyfikat DVGW

Certyfikat DVGW

DVGW to Niemieckie Stowarzyszenie Techniczno-Naukowe Gazu i Wody (z niem. Deutsche Verien des Gas- und Wasserfaches) założone ponad 150 lat temu. Do głównych zadań stowarzyszenia należy tworzenie przepisów technicznych dotyczących bezpieczeństwa i kwestii związanych z zaopatrzeniem w wodę i gaz.

Certyfikat DVGW – co to jest?

Certyfikat DVGW to dokument, który gwarantuje, że oferowane materiały, komponenty i produkty związane z gazem i wodą pozytywnie przeszły testy i są zgodne z niemieckimi wytycznymi oceny DVGW. Materiały, komponenty i produkty poddaje się ocenie w celu promowanie bezpieczeństwa i higieny z jednoczesnym dbaniem o środowisko i konsumentów. Ocena przeprowadzona jest przez laboratoria, które świadczą usługę testowania w oparciu o wytyczne DVGW. Warto wspomnieć, że przepisy DVGW i normy DIN podstawę wszelkich działań technicznych i naukowych w zakresie dystrybucji wody i gazu.

Wyroby z certyfikatem DVGW potwierdzają wysoką jakość produktu zgodną z obowiązującymi normami. Co więcej, atest DVGW potwierdza również, że materiały i komponenty zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa, higieny i funkcjonalności.

Sprawdzony system certyfikacji DVGW zapewnia sprawdzoną jakość i bezpieczeństwo. Wyroby z atestem DVGW przeszły pomyślnie specyfikacje testowe oraz spełniają standardy techniczne.

Znak DVGW

Procedura uzyskania znaku DVGW składa się z fazy przedcertyfikacyjnej (obejmuje m.in. wstępną wizytę kontrolną, badania mechaniczne wyrobów) oraz certyfikacji właściwej (przeprowadzane są m.in. inspekcje nadzorcze w oparciu o wymogi). Producent, który uzyskał znak certyfikacji DVGW na swoje wyroby spełnia wysokie standardy bezpieczeństwa, jakości i higieny.

DVGW W534

Norma DVGW W534 odnosi się do rur i złączy rurowych w instalacjach wody pitnej. To rozporządzenie ma zastosowanie do uszczelek przeznaczonych w branży złączek wciskowym, a co za tym idzie, do kontaktu z gorącą wodą pitną. Norma DVGW W543 stanowi, że użyte materiały spełniają wymagania przepisów KTW i EN 681-1.

Spełnienie wszystkich wymagań zawartych w powyższej normie daje gwarancję konsumentom, że dostarczona im woda jest najwyższej jakości. Materiały zatwierdzone przez DVGW stosowane w instalacjach wody pitnej spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania aplikacyjne dla wody pitnej i systemów grzejnikowych.

DVGW W270

Materiały stosowane w sektorze wody pitnej muszą zapewniać bezpieczeństwo sanitarne. Nie mogą powodować niepożądanych zanieczyszczeń przez mikroorganizmy. Przedmiotem normy DVGW W270 są opisane metody, określone badania i testy materiałów oraz produktów pod kątem migracji substancji chemicznych i wzrostu mikroorganizmów.

Wszelkie materiały na bazie tworzyw sztucznych i gumy przeznaczone do kontaktu z wodą pitną muszą spełniać wymagania stawiane przez DVGW W270. Muszą przejść rygorystyczne testy wzrostu i namnażania bakterii w materiałach mających kontakt z wodą zdatną do spożycia przez ludzi.

Certyfikat jest niezbędny dla producentów, handlowców, dostawców materiałów, produktów, urządzeń z materiałów niemetalowych.

Oringi i uszczelki DVGW

Sprawdź ofertę na uszczelki i oringi DVGW od Producenta Power Rubber

W Power Rubber oferujemy uszczelki i oringi obejmujące wszystkie procedury certyfikacyjne wymagane w sektorze wodnym i gazowniczym. Nasze uszczelki i oringi DVGW otrzymały pozytywną ocenę przez laboratoria badawcze, które wnikliwie monitorują wyroby przeznaczone do użytku w przemyśle gazowym i wodnym.

Do produkcji uszczelek i oringów używamy mieszanek gumowych najwyższej jakości. Oferowane przez nas produkty z atestem DVGW to gwarancja, że nie mają one żadnych zastrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, higieny i ochrony środowiska.

Dla przypomnienia, DVGW to największa w Europie jednostka certyfikująca dla branży wodnej i gazowej. Wyroby ze znakiem DVGW przeszły wszystkie procedury certyfikacyjne wymagane w sektorze gazowym i wodnym.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24
lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!