Exercise Band

Czym jest guma do ćwiczeń i dlaczego warto ją mieć w swoim domu?

Walka o umięśnioną, szczupłą sylwetkę nie wymaga codziennych treningów na siłowni i używania specjalistycznego sprzętu. Podobne efekty można uzyskać, ćwicząc w domu i używając podstawowych akcesoriów gimnastycznych. Jednym z nich, który szczególnie warto kupić, jest guma do ćwiczeń.

 

  1. Rodzaje gum oporowych
  2. Jaka guma do ćwiczeń będzie najlepsza?
  3. Nie tylko gumy oporowe

 

Stosowanie gum oporowych pozwala wzmocnić mięśnie i mobilność stawów, a także przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Dzięki temu, że gumy do ćwiczeń dostępne są w różnych rozmiarach, to odpowiednie akcesoria treningowe zarówno dla osób początkujących, jak i profesjonalistów.

Rodzaje gum oporowych

Gumy treningowe są akcesorium, które powinno znaleźć się w każdej domowej siłowni. Idealnie nadają się do wykonywania ćwiczeń siłowych na niemal wszystkie partie ciała, trzeba je tylko odpowiednio dobrać do własnych możliwości i potrzeb.

Dla początkujących amatorów treningów odpowiednia będzie guma do ćwiczeń typu mini-bands. Tego rodzaju taśmy są cienkie i zwykle niewielkie, a służą głównie do ćwiczeń mięśni dolnych partii ciała, jak pośladki lub uda. Kluczowy jest przy tym wybór odpowiedniego stopnia oporu. Na początek dobre są te stawiające niewielki opór, a w miarę wzmocnienia mięśni, można zmieniać taśmy na te o wyższym oporze.

Ćwiczenia wykonywane przez profesjonalistów wymagają często zastosowania innych akcesoriów. W ich przypadku lepiej sprawdzą się klasyczne gumy oporowe, które są dłuższe od taśm typu mini-bands, a także zapewniają wyższy opór. Dla osób zaawansowanych do ćwiczenia w domowym zaciszu mogą przydać się również taśmy TRX. To produkty, które charakteryzują się bardzo małą elastycznością, ponieważ używa się ich do treningów z obciążeniem własnego ciała. Te taśmy do ćwiczeń pozwalają jednak szybko spalać tkankę tłuszczową, dlatego mogą być dobrym wyborem dla osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy.

Jaka guma do ćwiczeń będzie najlepsza?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ dobór gumy jest kwestią indywidualną. Treningi z użyciem gum powinny być efektywne, ale jednocześnie dopasowane do możliwości trenującej osoby. Zaleca się więc, aby rozpocząć treningi z gumą od akcesoriów o najmniejszym oporze, a wraz z postępami w wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń, zmieniać również gumy na te o większym oporze. W ten sposób minimalizuje się ryzyko wystąpienia przetrenowania mięśni oraz zakwasów, które mogą skutecznie utrudnić kolejne treningi.

Ćwicząc regularnie, zmiana gumy na te o większym oporze może nastąpić już po około miesiącu. Dobry moment na zmianę to czas, w którym trenująca osoba czuje, że zastosowanie gumy o określonym oporze nie sprawia jej problemów. To znak, że mięśnie są gotowe na wykonanie większego wysiłku. Zatem, aby zminimalizować koszty zakupu gum, a jednocześnie mieć do dyspozycji ich kilka różnych rodzajów, warto wybrać na Allegro taśmy i gumy w praktycznym zestawie.

Nie tylko gumy oporowe

Zastosowanie niektórych gum oporowych wymaga sporej ilości miejsca lub zakupienia dodatkowych akcesoriów. Dotyczy to głównie taśm TRX, które powinny zostać zawieszone na na czymś bardzo wytrzymałym. Odpowiedni będzie drążek do ćwiczeń lub specjalna barierka.

Chcąc jeszcze bardziej zadbać o swoją sprawność, w komplecie z gumami można nabyć hantle, piłki treningowe, hula hop czy nawet prostą skakankę. Używanie tych akcesoriów pozwoli urozmaicić ćwiczenia, a co za tym idzie, przeciwdziała znudzeniu i pozwala utrzymać wysoką sprawność całego ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!