Dobór oringów – doradztwo

Dobór oringów – doradztwo

Oringi, czyli inaczej pierścienie uszczelniające, to najprostsze, a jednocześnie niezwykle skuteczne rozwiązanie. Swoją popularność zdobyły dzięci prostocie, uniwersalności oraz łatwej aplikacji. Obecnie można dostać oringi w różnorodnych rozmiarach i z wielu rodzajów mieszanek gumowych. Chcąc zapewnić odpowiednie działanie, należy najpierw wiedzieć, jak prawidłowo dobrać oring do swoich potrzeb.

oring

Jak prawidłowo zmierzyć oringi?

Oringi to dwustronnie działające elementy uszczelniające, które są wykorzystywane w układach statycznych oraz dynamicznych. Są powszechnie używane nie tylko jako uszczelki, ale również jako paski napędowe. Wykonane ze standardowych, najpopularniejszych materiałów mają odporność temperaturową od -40 do +210 st. Celsjusza. Standardowo w rozmiarach metrycznych średnica oringu stopniuje się i zmienia co 1 mm, a przekrój co 0,5 mm. Do wymiarowania oringów potrzebna jest średnica wewnętrzna (oznaczamy ją literą D) oraz szerokość przekroju (oznaczana literą W). Sprawdzając rozmiar starych, zużytych oringów należy liczyć się z ich deformacją. Z tego powodu dobrym pomysłem jest mierzenie ich na elemencie uszczelnianym. Przekrój można sprawdzić z dwóch stron, a następnie wyciągnąć średnią, która będzie bardziej wiarygodnym wynikiem. Taki sposób mierzenia oringów da większą pewność, że rozmiar będzie idealny. Warto jest także zasięgnąć porady fachowca w kwestii doboru oringów.


Jaki rozmiar oringów wybrać?
Serdecznie zapraszamy także do kontaktu z naszymi doświadczonymi specjalistami, którzy chętnie pomogą w doborze oringów. Odpowiedni rozmiar oraz tworzywo są podstawą do szczelnej izolacji oraz prawidłowej pracy urządzenia. Jesteśmy przekonani, że znajdą Państwo odpowiedni pierścień uszczelniający wśród naszej bogatej oferty wyrobów gumowych.

Wyroby gumowe sklep internetowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!