Your Cart
Gumowanie bębnów wałów rolek

Gumowanie bębnów napędowych i zwrotnych oraz rolek

Usługa gumowania bębnów – na czym polega?

W Power Rubber oferujemy usługę gumowania bębnów zwrotnych i napędowych. Jest to czynność polegająca na powlekaniu różnego rodzaju komponentów maszyn narażonych na uszkodzenia mechaniczne lub substancje chemiczne.

Metody oklejania bębnów

W procesie powlekania bębnów możemy wykorzystać jedną z dwóch metod wulkanizacji: na zimno lub na gorąco.

Wulkanizacja na zimno

Metoda na zimno nazywana jest również oklejaniem. W procesie gumowania na zimno w pierwszej kolejności powierzchnia bębna powleczona jest bardzo mocnym klejem, do której następnie przytwierdza się okładzinę gumową. Powłoka uzyskana po gumowaniu na zimno może mieć powierzchnię gładką, ceramiczną lub ze wzorem karo.

Wulkanizacja na gorąco

Technologia metody na gorąco wymaga, aby w pierwszej kolejności wykonać dokładne czyszczenie bębna. Drugim etapem jest aplikacja gorącej warstwy, płynnej gumy, która doskonale przylega do jego powierzchni. Po zastygnięciu mieszanki gumowej uzyskana powłoka pozostaje płaska lub na jej powierzchni można wykonywać nacięte wzory karo.

Profesjonalne gumowanie bębnów napędowych i zwrotnych – usługa, która chroni konstrukcję przed uderzeniami.

Oklejanie gumą bębnów napędowych – dlaczego warto?

W Power Rubber wykonujemy ogumowanie powierzchni stalowych, a także bębnów napędowych, rolek, wałków o różnej średnicy oraz wyklejanie przesypów okleinami najwyższej jakości. Na życzenie klienta na gumowej powierzchni nacinamy wzór tzw. karo. Dodatkowo powierzchnie bębnów możemy wykonać w formie baryłkowej. Baryłka pozwala na dokładniejsze centrowanie ruchu taśmy na przenośniku taśmowym, a także zwiększa wydajność całego urządzenia. Wyklejamy powierzchnie urządzeń i maszyn materiałami odpornymi na:
 • trudne warunki atmosferyczne (ozon, promieniowanie UV)
 • niskie i wysokie temperatury
 • oleje i smary
 • substancje ropopochodne
 • substancje eksploatacyjne
 • uszkodzenia mechaniczne (rozerwanie, ścieranie, rozwarstwianie)
 • długotrwałe tarcie (trudościenralne)
Te wszystkie właściwości przekładają się na zwiększenie odporności maszyny i urządzeń na zużycie i ścieranie. Dodatkowo dzięki tłoczeniom na gumie zmniejsza się ich poślizg.

Wydłuża żywotność maszyny

Technologia oklejania bębnów zwrotnych lub napędowych jest wykorzystywana w zakładach produkcyjnych, magazynach, przemyśle, budownictwie. Zabezpieczenie bębnów gumową powłoką jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania taśmy przenośnikowej i wydłużenia jej żywotności. Sprawdź, dlaczego tak się dzieje:
 • ochrona całej konstrukcji przed nadmiernymi uderzeniami
 • ochrona przed szybkim zużyciem i pojawieniem się korozji
 • ograniczenie ilości awarii, czasochłonnych i kosztownych napraw
 • urządzenia narażone na tarcie zostają należycie zabezpieczone
 • na powłokach maszyn nie gromadzi się brud i inne zanieczyszczenia
 • zmniejszenie poślizgu między bębnem a taśmą pracującą
 • zwiększenie współczynnika tarcia, który zmniejsza nacisk na taśmę

Redukcja hałasu

Po wykonaniu usługi oklejania gumą zmniejsza się hałas na całej długości taśmociągu. Redukcja hałasu znacząco podnosi komfort pracy i zwiększa wydajność pracowników. Sprawdź naszą ofertę! Zajmujemy się również serwisem. Nasze produkty cieszą się dużym uznaniem wśród klientów. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat gumowania bębnów, skontaktuj się z naszymi ekspertami. Gwarantujemy indywidualne podejście do każdego Klienta, a także proponujemy skuteczne rozwiązania w zależności od potrzeb. W celu otrzymania oferty, zapraszamy do zakładki kontakt.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!