Your Cart
Gumowy klin pod koła lotnicze

Gumowy Klin pod koła lotnicze

Gumowe kliny pod koła lotnicze to stały element wyposażenia każdego lotniska. Umieszczone przed lub za kołami pozwalają na zatrzymanie samolotów w wyznaczonym miejscu. Zapobiegają niepożądanemu ruchowi jednostek latających podczas postoju lub konserwacji. Zwiększają bezpieczeństwo oraz usprawniają ruch statków powietrznych.

Jeżeli chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz zmniejszyć liczbę obrażeń personelu obsługi naziemnej i zagwarantować bezpieczeństwo osób postronnych, przeczytaj poniższy artykuł.

Klin pod koła POWER373
klin pod koła samolotów i awionetek

Dlaczego kliny pod koła lotnicze są tak ważne?

Kliny z gumy używane są zarówno w lotnictwie cywilnym, komercyjnym, jak i wojskowym. Blokady pod opony zmniejszają ryzyko wystąpienia zagrożeń oraz zapobiegają wypadkom i kolizjom podczas postoju na płycie lotniska lub w hangarze. Ich stosowanie zapewnia ochronę życia!

Kliny pod koła umieszcza się po obu stronach samolotu po jego zatrzymaniu i zaciągnięciu hamulca, aby uniemożliwić jego przemieszczenie się podczas postoju, tankowania lub konserwacji. Dopasowują się do kształtu opon, a także posiadają specjalną rowkowaną powierzchnię, która zwiększa przyczepność. Idealnie nadają się do mniejszych samolotów prywatnych i dużych samolotów pasażerskich.

Blokady w zależności od rozmiaru różnią się między sobą wagą.  Sprzedawane są pojedynczo z liną lub połączone parami. Prosty montaż poprzez zablokowanie koła lub kół skraca czas obsługi (nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi). Warianty wyposażone w sznurki jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo.

Aby skutecznie blokować koła należy dobrać blokadę do rozmiaru opon oraz uwzględnić masę pojazdu (limit obciążenia roboczego) z załadunkiem i bez.

Kliny pod koła lotnicze

Kliny pod koła wykonane z gumy – produkty dostępne w naszym sklepie

Z czego wykonane są kliny pod koła lotnicze?

Blokady pod koła pierwotnie wykonane były z różnego rodzaju materiałów (drewna, stali). W Power Rubber produkcja klinów pod koła wykonana jest z wysokiej jakości mieszanki gumowej o dużej gęstości i trójkątnej konstrukcji. Trójkątna konstrukcja używana jest w przemyśle lotniczym na całym świecie.

Kształt Klinów pod Koła – Zwiększ bezpieczeństwo

Kształt klinów pod Koła lotnicze ma na celu rozłożenie sił wynikających z przesuwającego się samolotu, bądź statku lotniczego. Siły po zacumowaniu spowodują zmianę zwrotu na przeciwny, tj. zmieniony o 180°, aby ostatecznie zatrzymać jednostkę we właściwym miejscu. Wyprofilowane ścięte krawędzie zapewniają optymalne tarcie do podłoża.

klin pod koła samolotów

klin pod koła samolotów

Jakie są korzyści z umieszczania pod kołami klinów Power Rubber?

Każdy użytkownik ciężarówki lub samochodu osobowego powinien wiedzieć, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas postoju. Użycie wysokiej jakości blokad pod opony wykonanych z gumy gwarantuje trwałość, wytrzymałość na szeroki zakres temperatur i uszkodzenia oraz odporność na degradację w wyniku działania promieniowania UV.

Stosowanie trwałych i sprawnych technicznie klinów to ekonomiczne rozwiązanie, które na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić pieniądze. Oferowane przez nas produkty są odporne na warunki środowisko, paliwo lotnicze, oleje i smary. Nie pękają i nie kruszą się podczas użytkowania.

Niektóre modele mają odblaskowe oznaczenia, które poprawiają widoczność, a także specjalne uchwyty (sznury) widoczne na zdjęciach, które pozwalają na sprawny demontaż klinów i łatwy transport.

Nasze kliny zostały stworzone z myślą o różnorodnych zastosowaniach. Zapewniają trwałość i niezawodność. Doskonale sprawdzają się także w górnictwie, budownictwie, a także podczas parkowania pojazdu na stromym zboczu, w garażu, podczas załadunku i rozładunku towaru itp. Wszystkie dane i specyfikacje znajdą Państwo w opisie produktu.

Kliny pod koła ze sznurkiem

Producent Klinów Gumowych – POWER Rubber

Zapraszamy do skorzystania z oferty na szeroki zakres wyrobów gumowych produkowanych w POWER Rubber, w tym również gumowych klinów pod koła lotnicze.

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami telefonicznie lub przy pomocy formularza kontaktowego.

 

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!