Gumowy klin pod koła lotnicze

Gumowy Klin pod koła lotnicze

Gumowe kliny pod koła lotnicze to stały element wyposażenia każdego lotniska. Umieszczone przed lub za kołami pozwalają na zatrzymanie samolotów w wyznaczonym miejscu. Zapobiegają niepożądanemu ruchowi jednostek latających podczas postoju lub konserwacji. Zwiększają bezpieczeństwo oraz usprawniają ruch statków powietrznych.

Jeżeli chcesz wiedzieć, w jaki sposób możesz zmniejszyć liczbę obrażeń personelu obsługi naziemnej i zagwarantować bezpieczeństwo osób postronnych, przeczytaj poniższy artykuł.

Klin pod koła POWER373
klin pod koła samolotów i awionetek

Dlaczego kliny pod koła lotnicze są tak ważne?

Kliny z gumy używane są zarówno w lotnictwie cywilnym, komercyjnym, jak i wojskowym. Blokady pod opony zmniejszają ryzyko wystąpienia zagrożeń oraz zapobiegają wypadkom i kolizjom podczas postoju na płycie lotniska lub w hangarze. Ich stosowanie zapewnia ochronę życia!

Kliny pod koła umieszcza się po obu stronach samolotu po jego zatrzymaniu i zaciągnięciu hamulca, aby uniemożliwić jego przemieszczenie się podczas postoju, tankowania lub konserwacji. Dopasowują się do kształtu opon, a także posiadają specjalną rowkowaną powierzchnię, która zwiększa przyczepność. Idealnie nadają się do mniejszych samolotów prywatnych i dużych samolotów pasażerskich.

Blokady w zależności od rozmiaru różnią się między sobą wagą.  Sprzedawane są pojedynczo z liną lub połączone parami. Prosty montaż poprzez zablokowanie koła lub kół skraca czas obsługi (nie wymaga żadnych dodatkowych narzędzi). Warianty wyposażone w sznurki jeszcze bardziej zwiększają bezpieczeństwo.

Aby skutecznie blokować koła należy dobrać blokadę do rozmiaru opon oraz uwzględnić masę pojazdu (limit obciążenia roboczego) z załadunkiem i bez.

Kliny pod koła lotnicze

Kliny pod koła wykonane z gumy – produkty dostępne w naszym sklepie

Z czego wykonane są kliny pod koła lotnicze?

Blokady pod koła pierwotnie wykonane były z różnego rodzaju materiałów (drewna, stali). W Power Rubber produkcja klinów pod koła wykonana jest z wysokiej jakości mieszanki gumowej o dużej gęstości i trójkątnej konstrukcji. Trójkątna konstrukcja używana jest w przemyśle lotniczym na całym świecie.

Kształt Klinów pod Koła – Zwiększ bezpieczeństwo

Kształt klinów pod Koła lotnicze ma na celu rozłożenie sił wynikających z przesuwającego się samolotu, bądź statku lotniczego. Siły po zacumowaniu spowodują zmianę zwrotu na przeciwny, tj. zmieniony o 180°, aby ostatecznie zatrzymać jednostkę we właściwym miejscu. Wyprofilowane ścięte krawędzie zapewniają optymalne tarcie do podłoża.

klin pod koła samolotów

klin pod koła samolotów

Jakie są korzyści z umieszczania pod kołami klinów Power Rubber?

Każdy użytkownik ciężarówki lub samochodu osobowego powinien wiedzieć, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas postoju. Użycie wysokiej jakości blokad pod opony wykonanych z gumy gwarantuje trwałość, wytrzymałość na szeroki zakres temperatur i uszkodzenia oraz odporność na degradację w wyniku działania promieniowania UV.

Stosowanie trwałych i sprawnych technicznie klinów to ekonomiczne rozwiązanie, które na dłuższą metę pozwala zaoszczędzić pieniądze. Oferowane przez nas produkty są odporne na warunki środowisko, paliwo lotnicze, oleje i smary. Nie pękają i nie kruszą się podczas użytkowania.

Niektóre modele mają odblaskowe oznaczenia, które poprawiają widoczność, a także specjalne uchwyty (sznury) widoczne na zdjęciach, które pozwalają na sprawny demontaż klinów i łatwy transport.

Nasze kliny zostały stworzone z myślą o różnorodnych zastosowaniach. Zapewniają trwałość i niezawodność. Doskonale sprawdzają się także w górnictwie, budownictwie, a także podczas parkowania pojazdu na stromym zboczu, w garażu, podczas załadunku i rozładunku towaru itp. Wszystkie dane i specyfikacje znajdą Państwo w opisie produktu.

Kliny pod koła ze sznurkiem

Producent Klinów Gumowych – POWER Rubber

Zapraszamy do skorzystania z oferty na szeroki zakres wyrobów gumowych produkowanych w POWER Rubber, w tym również gumowych klinów pod koła lotnicze.

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami telefonicznie lub przy pomocy formularza kontaktowego.

 

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!