Gumy niepalne dla kolejnictwa Power Rubber

Gumy niepalne dla kolejnictwa

Branża kolejnictwa jest bardzo specyficzna, wymagająca oraz często potrzebuje wyższych standardów w związku z obowiązującymi przepisami bezpieczeństwa. Jednym z najważniejszych obostrzeń w tym sektorze jest konieczność zapewnienia rygorystycznej ochrony przeciwpożarowej. Guma niepalna doskonale poradzi sobie z takimi warunkami, dlatego powszechnie znajduje zastosowanie dla kolejnictwa. Produkty z tego tworzywa syntetycznego obejmują uszczelki, izolatory, ale również warstwy płyt lub innego rodzaju powierzchni, które zabezpieczają stoły warsztatowe przed ewentualnym kontaktem z iskrami lub płomieniami, powstałych nawet nieumyślnie podczas pracy.

Wysokiej jakości gumy posiadające obowiązkowy atest

Materiały niepalne są stosowane wszędzie tam, gdzie istnieje nawet najmniejsze ryzyko zaprószenia ogniem, a przepisy bezpieczeństwa ściśle regulują obowiązujące normy. W takich sytuacjach prawo nakazuje stosowanie specjalistycznych materiałów, takich jak gumy niepalne. Nie można mylić tego pojęcia z temperaturą topnienia czy inną wytrzymałością. Palność materiału, czyli zdolność materiału do podtrzymywania płonącego ognia, jest zawsze określana na podstawie ogólnoprzyjętej klasyfikacji euroklasy i powinna być wyraźnie zaznaczona na opakowaniu lub w opisie produktu. Stosowane gumy dla kolejnictwa posiadają najwyższy wskaźnik A1 lub A2. W celu określenia tej miary takie wyroby są poddawane wielu wymagającym testom, a w eksperymencie producent może ubiegać się o nadanie atestu, potwierdzającego niepalność oferowanego materiału. Jest to szczególnie ważne w przypadku branży transportu zbiorowego, gdzie priorytetem jest ludzkie życie i bezpieczeństwo oraz dbałość o stan techniczny pojazdów . Celem zakładania specjalnych atestowanych gum jest oczywiście niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się ewentualnego ognia, w przypadku gdyby się pojawił z powodu zbyt intensywnego używania maszyny lub innych powodów bardziej losowych. Dzięki temu standardowa guma techniczna natychmiastowo po kontakcie z ogniem uległaby zapłonowi i zaczęła wydzielać gęsty, gryzący i niebezpieczny czarny dym. To powoduje, że dzięki odpowiedniej prewencji można łatwo i przede wszystkim skutecznie wpłynąć na ludzkie zdrowie, a nawet życie.

płyty gumowe na przejazdy kolejowe

Zastosowanie gumowych produktów niepalnych

Guma niepalna jest powszechnie wykorzystywanym materiałem dla kolejnictwa oraz w branży innych pojazdów szynowych ze względu na swoje właściwości, wysoką wytrzymałość i trwałość, a jednocześnie relatywnie niską cenę. Tworzywo oryginalnie otrzymuje się z kauczuku przez wulkanizację. Pierwotny związek w trakcie złożonych procesów chemicznych reakcji cząstek polimerów i wspomagania katalizatorami prowadzi do powstania gumy. Najbardziej popularną formą produkcji są od razu gotowe wyroby oraz płyty gumowe takie jak EPDM czy SBR. Jednak branża kolejnictwa jest jedynie jedną z wielu, w których wykorzystuje się materiały, niebędące podatne na działanie płomieni. Niepalnych uszczelek używa się między innymi w drzwiach oraz oknach przeciwpożarowych, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia. Takie produkty z gumy znajdują także zastosowanie jako różnego rodzaju izolatory, elementy uszczelniające, podkłady do maszyn zagrożonych kontaktem z ogniem, a także do pokrywania specjalną powierzchnią stołów warsztatowych, gdzie występuje ryzyko zaprószenia iskrami. Klienci indywidualni mogą mieć inne wymagania niż biznesowi, dlatego warto jest zawsze samodzielnie rozeznać się w temacie i wybrać najlepsze rozwiązanie. W tym celu przed zakupem interesujących elementów gumowych warto jest się jeszcze dodatkowo skonsultować z doświadczonym profesjonalistą z branży, który odpowiednio dobierze produkt i tworzywo wymagania klienta, jego prywatnych zapotrzebowań i możliwości.

Artykuły gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!