Oringi do klawiatury mechanicznej

Jakie Oringi do klawiatury mechanicznej? Poradnik

Oringi do klawiatury mechanicznej to pierścienie o przekroju kołowym, które nakłada się na trzonki klawiatury. Pierścienie skutecznie absorbują nacisk wywierany na nasadę klawiszy. Umieszczone pod klawiszami klawiatury skutecznie redukują hałas podczas pisania.

W tym poradniku znajdziesz wszystko, co powinieneś wiedzieć o pierścieniach typu O-ring do klawiatury, zapraszamy.

Oringi do klawiatury – Pisz ciszej na klawiaturze

Społeczeństwo rozwija się coraz szybciej, tym samym postęp technologiczny jest coraz bardziej widoczny. Nowoczesne urządzenia, ekrany dotykowe, coraz lepsza grafika w grach komputerowych, które wymagają specjalnych padów lub standardowo – klawiatury. Jak często przeszkadza nam za głośny dźwięk pisania na klawiaturze przez nasze dzieci, kolegów z pracy czy osoby w miejscach publicznych? Jakie działanie można podjąć, aby zredukować ten dźwięk? Najbezpieczniejsze rozwiązanie to: oringi do klawiatury.

Budowa klawiatury – Oringi w klawiaturze

Klawiatura to element plastikowy, najczęściej wyposażony w układy elektroniczne. Przyciski klawiatury wykonane są z różnych materiałów: plastiku, stopu metalu, bądź gumy. Pomiędzy nimi a układami elektronicznymi występuje zazwyczaj plastikowa warstwa, która umożliwia wciskanie klawiszy. W wyższych modelach klawiatur, pomiędzy wskazaną warstwą umożliwiającą wciskanie klawiszy, a klawiszami znajdują się oringi gumowe.

O-ringi do klawiatury – Bezpieczny sposób na redukcje hałasu

O-ringi (również występujące pod nazwą pierścieni uszczelniających) wykonane są z różnych mieszanek gumowych. Umieszcza się je na trzonku klawiatury, aby zapewnić efekt amortyzacji i zapobiec uderzaniu klawisza o spód klawiatury. To rozwiązanie skutecznie wytłumia dźwięki kliknięć.

Zestaw oringów do klawiatury mechanicznej

Co zyskujemy wyciszając klawisze w klawiaturze?

Do najważniejszych korzyści zaliczamy:
 • redukcję hałasu (gwarantują cichsze i przyjemniejsze pisanie, ograniczając poziom hałasu, co jest szczególnie istotne w miejscu pracy)
 • zwiększenie komfortu (zmniejszają obciążenia stawów, zapewniają odpowiednią amortyzację podczas lądowania palców na klawiszach)
 • zachowane sprężenie dotykowe (nie eliminują całkowicie wrażenia dotykowego, zmniejszają zmęczenie palców)
 • trwałość i wytrzymałość (zwiększają trwałość i odporność klawiatury na zużycie spowodowane wielokrotnym pisaniem, wydłużając jej żywotność)

Wyciszenie otoczenia pozwala na wykonywanie zadań w lepszych warunkach oraz polepszenie komfortu pracy. Warto dodać, że to rozwiązanie jest szczególnie dedykowane dla nowoczesnych biur pracujących w otwartej przestrzeni typu open space.

Twardość o-ringów, a redukcja hałasu

W tej części będziemy zajmować się twardością i grubością oringów. Są to parametry, które mają znaczenie przy wyciszaniu klawiatury.

Twardość

Jak się okazuje, a co nie jest powszechnie wiadome, to główną składową mającą znaczenie przy wyciszaniu klawiatury jest twardość oringów. To dzięki niej, ugięcie się elementu uszczelniającego niweluje hałas. Wynika to z redukcji powstałych drgań. W tym zakresie, wchodzimy w temat szeroko pojętej wibroizolacji, ale dzięki temu, że w naszej ofercie posiadamy również wibroizolatory, wiemy jaką mieszankę gumową i o jakiej twardości należy wybrać.

Grubość

Pierścienie do klawiatury zmniejszają poziom hałasu do pewnego stopnia. Większa grubość o-ringa pozwoli cieszyć się prawie całkowitym wytłumieniem uderzeń klawiszy o podstawę klawiatury. Od grubości uzależniony jest również skok klawisza (cieńsze pierścienie subtelnie zmniejszają skok). Warto zaznaczyć, że różnice w twardości są mniej zauważalne niż grubość.

Występują w różnych rozmiarach oraz kolorach, w tym biały półprzezroczysty (transparent), niebieski (blue), czerwony (red) i in.

O-ringi do klawiatury mechanicznej – produkt dostępny w naszej ofercie

Jeżeli szukasz sposobu, który zapewni większy komfort i miękkość pisania, to pierścienie typu O-ring będą najlepszym rozwiązaniem. Ich podstawową zaletą jest ograniczenie poziomu hałasu. Zmniejszają odległość między klawiszem a klawiaturą, w znaczny sposób absorbują uderzenia, zanim nakładka klawisza dotrze do dna. Taka amortyzacja naciśniętych klawiszy jednocześnie wydłuża żywotność urządzenia. Nasze wyroby dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i grubości (poprawiają wrażenia z grania lub pisania). O-ringi pasują do większości klawiatur mechanicznych. Montuje się je między górną częścią obudowy przełącznika, a jej wspornikiem w kształcie krzyża.

Oringi wyciszenie klawiatury mechanicznej

Jak zamówić oringi do konkretnego modelu klawiatury?

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego znajdującego się poniżej. Prosimy o podanie modelu posiadanej klawiatury. Dobierzemy odpowiednią ilość i właściwy rozmiar.

W ekstremalnych przypadkach prosimy o wysłanie o-ringu do nas. Natomiast, jeżeli jest szansa zmierzyć oringi, oszczędzamy na przesyłce w jedną stronę do nas. Teraz większość Klientów zada pytanie: ale jak mam zmierzyć oringi jak nie potrafię tego. Tutaj z pomocą przychodzi nasz artykuł na blogu: Jak wymiarować oringi.

Wyciszenie dla klawiatur mechanicznych

Jako Lider Rynku Oringów w Polsce stworzyliśmy gotowe rozwiązanie dla graczy oraz użytkowników – gotowym rozwiązaniem jest zestaw gumek, którego celem jest redukcja hałasu – właściwie poziomu hałasu – powstałe przez wciśnięcie klawiszy w klawiaturze. Wychodzimy na przód oferując gotowe rozwiązania.

Pamiętaj! Zestaw to aż 125 sztuk uszczelek, które należy z cierpliwością wymienić!

Wystarczy zainwestować raz w oringi do klawiatury, aby zadbać o najbliższych tworząc im dogodniejsze warunki do pracy oraz życia codziennego.

Główne modele klawiatur, w których wyciszamy klawisze

Nasze podkładki gumowe wyciszają klawisze w następujących modelach:
 • Razer Blackwidow Elite (orange switch)
 • Razer Huntsman
 • Logitech G PRO
 • HP Omen
 • MODECOM Volcano
 • A4TECH Bloody
 • inne modele

O-ringi wyciszające do klawiatury pozwalają grać dłużej w nocy (nie zakłócając ciszy nocnej). Ograniczają dźwięki powstające przy uderzaniu klawiszy.

oring czarny

Gdzie kupić oringi do klawiatury mechanicznej w celu jej wyciszenia?

W ofercie sklepu Power Rubber z uszczelnieniami technicznymi, znajdą Państwo również oringi do klawiatury mechanicznej. Uszczelki dostępne są od ręki – posiadamy ponad 1 000 000 sztuk oringów na stanie magazynowym, co pozwala nam na ekspresową obsługę naszych Klientów. Dostawy elementów wyciszających dostępne są w dni robocze, na następny dzień roboczy, ale również w Sobotę.

W naszym sklepie można nabyć gotowy zestaw: Oringi do Klawiatury Mechanicznej Zestaw POWER

 

Cenimy sobie naszych Klientów – każdy woli pisać ciszej przy komputerze.

Wszelkie zapytania prosimy kierować pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Przedstawimy właściwe rozwiązania.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!