Jakie oringi do Klimatyzacji należy wybrać?
oringi do klimatyzacji

Klimatyzacja stała się w obecnych czasach podstawowym element wyposażenia samochodów osobowych, ciężarowych, nawet pojazdów specjalnych czy rolniczych.  Redukując temperaturę, zwiększamy komfort przemieszczania, czy umila postój w korkach w zatłoczonych ulicach miast.  Jak każdy element wyposażenia pojazdów, klimatyzacja również potrzebuje serwisowania. Głównymi elementami sprawdzanymi podczas takiej usługi to uzupełnienie czynnika chłodzącego oraz naprawa rozszczelnienia układu, którego przyczyną mogą być przestarzałe przewody, bądź uszkodzone o-ringi.

Oringi gumowe, czyli podstawowy typ uszczelnień produkujemy z wielu mieszanek gumowych. Każda z mieszanek gumowych posiada swoje specjalistyczne zastosowanie, co oznacza, że każda z mieszanek jest przypisana do konkretnych rozwiązań. Zapraszamy do zapoznania się z jednym z najlepszych specjalistycznych zastosowań tych uszczelnień z oferty POWERRubber.

Jakie oringi do Klimatyzacji należy wybrać?

Jeden z naszych Klientów potrzebował oringi do klimatyzacji do swojego auta. Pierwsze o co zapytaliśmy to jaki czynnik chłodzący znajduje się w instalacji jego samochodu. W tym przypadku Klient nie posiadał takiej wiedzy, więc postanowiliśmy, że pomożemy. Weryfikując markę oraz model samochodu wraz z rokiem produkcji łatwo zorientowaliśmy się, iż zastosowany jest czynnik R-134a.  Stary czynnik, którego wartość GWP (Global Warming Potential) jest na poziomie 1430. Dzięki naszego dużego doświadczenia oraz posiadanej wiedzy, wiemy, iż najlepiej dla tego typu czynnika stosować oringi EPDM o-ringi do klimatyzacji.
Następnie poprosiliśmy Klienta o podanie wymiarów oringów gumowych, które potrzebował.

(Tutaj z pomocą przyszedł nasz artykuł, będący Poradnikiem o mierzeniu pierścieni gumowych: https://powerrubber.com/jak-wymiarowac-oringi/ )

Klient po przeczytaniu artykułu wiedział co ma zrobić, aby podać prawidłowe wartości, tzn.: podał średnicę wewnętrzną, mierząc średnicę zewnętrzną oringu, oraz podał orientacyjną grubość. Tym samym, po otrzymaniu wymiarów, doradziliśmy przy wyborze właściwego wymiaru dla Klienta, który zdał się na nas, Specjalistów od Oringów Gumowych.

Zamówienie Klienta zostało przekazane do magazynu, gdzie zamówienie zostało złożone i następnie wysłane – tego samego dnia na adres podany przez Klienta,a uszczelki te, wykonane z mieszanki EPDM zostały odebrane przez naszego Klienta w dniu następnym, co pozwoliło na sprawny montaż instalacji oraz radość wraz z satysfakcja do podróżowania w samochodzie z sprawną klimatyzacją.

Zgodnie z dyrektywą unijną o numerze 2006/40/EU, czynniki stasowane w klimatyzatorach, układach klimatyzacji oraz urządzeniach chłodniczych powinny używać czynnika GWP o poziomie poniżej 150. Tutaj rozwiązanie dostarczyło dwóch liderów branży chemicznej: Honeywell oraz DuPont. Produktem jest czynnik chłodzący HFO-1234yf. Czynnik ten spełnia normę, aczkolwiek jest to czynnik niebezpieczny, możliwie powodujący oparzenia skórne. Potwierdzeniem tego jest wycofanie się z użycia tego czynnika w układach klimatyzacji przez takich producentów samochodów jak Mercedes-Benz – spowodowane to niższymi rezultatami w przeprowadzonych crashtestach.

oringi do klimatyzacji
oringi zielone do klimatyzacji

Oringi Zielone – Oringi klimatyzacji

Jedną z wątpliwości, które musieliśmy rozwiać u Klienta to kolor o-ringów, które spełnią jego wymagania. I tutaj warto przypomnieć, że na naszym Polskim rynku przyjęło się, że dla mieszanki EPDM, czyli pierścieni do klimatyzacji wypełnionym współczynnikiem R-134a (starym, wycofywanym obecnie współczynnikiem) powinny być koloru zielonego. I tutaj nasza najlepsza historia wyjaśniająca występujące kolory:

Proszę wyobrazić sobie, że w okolicach naszej firmy oraz Warszawy jest miejscowość Pruszków ( zgodnie z informacjami dostępnymi na https://pl.wikipedia.org/wiki/Pruszk%C3%B3w liczącym 60 737 mieszkańców w 2016roku), której to pewna grupa mieszkańców kupuje samochody marki BMW.

Jakiego koloru są samochody BMW w Pruszkowie?

Tak, trzeba przyznać, że większa ilość Klientów odpowiada, że czarnych.

Co w przypadku kiedy inny mieszkaniec Pruszkowa będzie chciał kupić zielone BMW?

Jeżeli poprosi o zielone, to taki zostanie wyprodukowany. I dokładnie tak samo jest z produkcją oringów EPDM. Do wyboru mamy całą gamę kolorów. Z naszego doświadczenia oferowaliśmy dla Klientów: czerwone uszczelki EPDM, a nawe szare, wpadające w kolor srebrny. Wszystko zależy od potrzeb w jakich to mają funkcjonować uszczelnienia.

oringu gumowe zielone
oringu gumowe zielone i czarne

 Oringi do klimatyzacji samochodowej – O-ringi Zielone

Oring Zielony to jak już wspomnieliśmy, to jedna z opcji kolorystycznych dla mieszanki EPDM (ang. ethylene propylene diene monomer). Kolor zielony został wybrany po to, aby zwiększyć widoczność. Dużo łatwiej takie oringi jest zauważyć przy układach klimatyzacji wokół silnika samochodowego, który jak dobrze wiemy jest czarny oraz w kolorze srebnrym. Czarny to przenośnia od zabrudzeń wynikających z kontaktu z olejami i smarami, czy też kurzem i innymi zanieczyszczeniami zbieranymi podczas ciągłej eksploatacji samochodu. W ofercie znajdą Pańśtwo właściwe Oringi do klimatyzacji samochodowej. Pozwolą dłużej cieszyć się szczelnym układem klimatyzacji. Raz, a dobrze dobrane pierścienie typu oring pozwalają wygenerwoać oszczędności na odczynniki do klimatyzacji (np. R134a, czy HFO-1234yf).

https://powerrubber.com/kat/oringi-gumowe/oringi-epdm/

 

Oringi układów chłodzenia – Możliwy odbiór osobisty w Warszawie

W POWER Rubber za wszelką cenę chcemy sprostać oczekiwaniom naszych Klientów, dlatego też, umożliwiamy odbiór osobisty uszczelnień w jednym z naszych magazynów, zlokalizowany w województwie mazowieckim, w pobliży miasta Warszawa, przy zjeździe z Autostrady A2, a trasą ekspresową S8, zjazd Pruszków. Dokładny adres: Moszna-Parcela 55A, 05-840 Brwinów.

Zapraszamy również do kontaktu telefonicznego: +48 505 16 03 03 .

 

1 Komentarz

 1. Shotgun 27 listopada 2018 Reply

  Fiat, ogólnie żółte, czasem czerwone.
  Volvo- zielone, czasem czerwone.
  Nissan, Renault, Peugeot, Citroen,Dacia- jasny brąz, nowy czynnik- fioletowe
  Mercedes, GM- jasny brąz.
  U nas się przyjęło, tylko u nas.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

X