Kleje do Gumy

Profesjonalne kleje do gumy

W Power Rubber dysponujemy profesjonalnymi transparentnymi klejami, które imponują swoją trwałością. Skutecznie połączą wybrane przez Państwa materiały. Dzięki jego specyfikacji można trwale skleić dwa końce sznurów EPDM, NBR czy sznurów z neoprenów. Dzięki temu otrzymamy oring.

Kleje do gumy
W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo wybór klejów cyjanko-akrylowych w postaci płynnej a także w sprayu. Posiadamy ponadto szeroką taśmę dwustronną. Dzięki tym produktom będą Państwo w stanie liczyć na solidne połączenie sznurów gumowych.
Guma jest specyficznym materiałem, dlatego jej klejenie powinno odbywać się z pomocą specjalnie przeznaczonych do tego substancji. W przeciwnym razie możemy spotkać się z licznymi niepowodzeniami w czasie pracy. Power Rubber doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego umożliwia Państwu korzystanie z produktów niebywałej jakości.

Kleje – gwarancja stabilnego połączenia
Kleje do oringów i uszczelek są niezbędnym elementem wyposażenie profesjonalnych warsztatów, jak i tych przydomowych. Ich zaawansowana technologicznie formuła stanie się niecenioną pomocą podczas majsterkowania.

klej cyjanoakrylowy b 406

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

Kleje do gumy

Łączenie elementów wykonanych z gumy to trudne zadanie z uwagi na przyczepność tego materiału. Na rynku dostępne są dwa rodzaje gumy: kauczuk naturalny i kauczuk syntetyczny (np. EPDM, SBR, NBR, nitryl, butyl, silikon). Guma wykorzystywana jest w wielu gałęziach przemysłu, m.in.: w budownictwie (np. pokrycia dachowe, materiały izolacyjne), branży medycznej (np. strzykawki, rękawiczki medyczne), transporcie (np. dywaniki samochodowe), produkty codziennego użytku (np. odzież przeciwdeszczowa, pojemniki do przechowywania).

Czym kleić gumę?

Istnieje wiele różnych rodzajów klejów do gumy (klej silikonowy(powszechnie stosowany do łączenia gumy silikonowej i innych materiałów), kleje cyjanoakrylowe, klej neoprenowy (stosowany np. do łączenia z betonem), kleje poliuretanowe, kleje epoksydowe (stosowany w przypadku łączenia gumy z innymi rodzajami podłoży, np. metalem lub szkłem), kleje kontaktowe, klej kauczukowy na bazie naturalnego kauczuku, strukturalne kleje akrylowe (stosowane gdy potrzebny jest dłuższy czas utwardzania) i in.).

Do klejenia dużych powierzchni i elementów przeznaczone są kleje rozpuszczalnikowe i kleje poliuretanowe. Do klejenia mały elementów gumowych służą kleje szybkoschnące (cyjanoakrylany).

Zanim zastosujesz odpowiedni klej do połączenia gumy, usuń wszystkie zanieczyszczenia obce (np. smary, brud) przed jego aplikacją. Zanieczyszczenia w postaci tłuszczu lub dodatków poślizgowych mogą uniemożliwić utworzenie silnego wiązania adhezyjnego.

Czym kleić gumę? – Propozycje

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klejów, które różnią się między sobą zastosowaniem:

Klej do gumy i metalu – do łączenia metalu i drewna należy użyć elastycznego kleju. Do tego typu aplikacji dobrze sprawdzą się kleje na bazie poliuretanu. Elastyczne kleje do gumy z poliuretanu to kleje dwuskładnikowe, które pozwalają na manipulowanie grubością spoiny (wielokrotnie nanosząc kolejne warstwy kleju).

Klej do gumy i drewna – do sklejenia gumy i drewna najczęściej stosuje się dwuskładnikowe kleje cyjanoakrylowe, które przed aplikacją nie wymagają wcześniejszego przygotowania podłoża.

Klej do gumy i plastiku – do klejenia tworzyw sztucznych (np. z polipropylenu, teflonu, polietylenu) z gumą doskonale nadają się kleje cyjanoakrylowe. To preparat jednoskładnikowy, który charakteryzuje krótki czas wiązania. Również kleje epoksydowe można zastosować w tym celu (sprawdź naszą ofertę).

Klej do materiału i gumy – do tego typu zastosowań należy szukać klejów nienasiąkliwych (np. klejów obuwniczych). Do tego typu aplikacji nie nadaje się klej do gumy silikonowej ani kleje epoksydowe.

Jaki jest dobry klej do gumy i materiałów gumo podobnych?

Klej cyjanoakrylowy powszechnie nazywany jest “super glue”. To najlepszy preparat do łączenia gumy z innymi materiałami, który szybko tworzy silne wiązanie między podłożami. Dedykowany jest do tworzyw sztucznych, gumy, materiałów elastomerowych. To mocny klej, który jest idealny do O-ringów i aplikacji, w których wymagane jest szybkie mocowanie. Po nałożeniu kleju, spajane części należy szybko docisnąć. Preparat do rozpoczęcia procesu utwardzania wymaga obecności wilgoci.

Cyjanoakrylany tworzą szybkie niezawodne połączenia, dzięki czemu są szeroko stosowane w różnych gałęziach przemysłu. Typowe zastosowania obejmują m.in. urządzenia medyczne, podzespoły samochodowe, elementy mebli, elementy samolotu.

Kleje do gumy – właściwości

Do łączenia gumy i tworzyw sztucznych doskonale sprawdzą się kleje do gumy na bazie żywicy akrylowej, której głównym składnikiem, cyjanoakrylanem jest monomer akrylowy. Do rozpoczęcia procesu utwardzania, klej na bazie cyjanoakrylanu wymaga obecności wilgoci.

 • odporny na wodę, wilgoć
 • wysoka adhezyjność (przyczepność)
 • krótki czas schnięcia kleju: od 5 sekund
 • zapewnia elastyczną spoinę o wysokiej trwałości
 • tworzy elastyczną spoinę odporną na warunki atmosferyczne
 • łatwy w użyciu
 • potrzeba niewielkiej ilości preparatu, aby uzyskać mocne i wytrzymałe wiązanie
 • idealne do szybkiego montażu
 • wysoka wytrzymałość na ścinanie i rozciąganie

Klej do gumy i metalu – produkt dostępny w naszym sklepie

Aby wybrać odpowiedni klej do gumy, zapraszamy do skorzystania z bogatego asortymentu sklepu Power Rubber. Oferujemy kleje do gumy, które charakteryzuje:

 • szybki czas schnięcia – czas wstępnego wiązania (np. z inną gumą) od 5 sekund; czas osiągnięcia pełnej wytrzymałości wynosi do 24 godzin

 • wysoka adhezyjność (przyczepność)
 • elastyczność spoiny i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne
 • bezbarwna, przeźroczysta formuła
 • wodoodporność
 • łatwa aplikacja

W naszej ofercie znajdą państwo również klej błyskawiczny do metalu na bazie metylu o wysokiej lepkości. Ten preparat doskonale sprawdza się w miejscach o dużej wilgotności. Przeznaczony jest do klejenia metalu, jak i zastosowań ogólnych.

Aby dowiedzieć się więcej o naszych produktach, zapraszamy do kontaktu.

Kleje do gumy i metalu

Kleje do łączenia gumy z metalem

Łączenie elementów gumowych oraz wykonanych z stopu metali wymaga zastosowania właściwych substancji łączących. W ofercie profesjonalne kleje do gumy i metalu. Dostępne zarówno w małej gramaturze 5g, 20g, 50, czy nawet 100 ml.

Kleje do gumy i materiałów gumowych

Materiały gumowe to wyroby gumowe wykonane z mieszanek NBR, FKM, FPM, EPDM oraz Silikon. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą na specjalistyczne kelje do materiałów gumowych

Kleje do gumy - Warszawa

Nasza szeroka oferta na substancje klejące posiada świetną lokalizację – Warszawa jest 5 min. drogi do sklepu gumowego POWER Rubber, który posiada szeroką gamę asortymentu do klejenia gumy. Jeżeli poszukujesz profesjonalnych klejów, zapraszamy. Pomożemy w dokonaniu najlepszego wyboru.