Mata SBR na plac zabaw

nawierzchnia SBR na plac zabaw Polski producent

Maty na plac zabaw SBR to trwała, sprężysta, odporna na czynniki zewnętrzne i bezpieczna dla środowiska nawierzchnia, która została zaprojektowana w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko obrażeń krytycznych podczas upadku z wysokości (posiadają certyfikat HIC).

Płyty gumowe na plac zabaw są w pełni elastyczne, mrozoodporne, zapobiegają tworzeniu się kałuż, a dzięki właściwościom antypoślizgowym zapewniają odpowiednią przyczepność nawet, gdy są mokre. Zapewniają również optymalne tłumienie wstrząsów i pochłanianie hałasów.

Maty gumowe SBR są ekonomiczne, wymagają niewielkiej konserwacji, są łatwe w montażu. Występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Doskonale sprawdzają się na placach zabaw, tarasach, w obiektach sportowych (boiska, siłownie zewnętrzne) lub krytych centrach rozrywki.

Mata EPDM na plac zabaw RAL2004 PowerRubber

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Maty na plac zabaw SBR

Place zabaw odgrywają dużą rolę w czasie zabawy dzieci, dlatego niezmiernie ważne jest, aby stworzyć bezpieczne środowisko, które z jednej strony pozwoli dzieciom rozwinąć różne umiejętności, a z drugiej zapewni bezpieczeństwo.

Płyty z gumy SBR lub EPDM to bezpieczne nawierzchnie na plac zabaw, które obecnie są powszechnie wybieranym materiałem. Stały się one podstawowym wyposażeniem nie tylko placów zabaw, ale również sal gimnastycznych dla dzieci i siłowni zewnętrznych.

Jeżeli zastanawiasz się, co warto wziąć pod uwagę oraz jakie kryteria powinna spełniać ochronna nawierzchnia placu zabaw, zapraszamy do dalszej części artykułu.

Bezpieczna gumowa nawierzchnia z atestem na plac zabaw – jaką wybrać?

Beton jest twardy i obecnie rzadko używany. Kontakt z nim prowadzi do zadrapań, urazów i kontuzji. Co więcej, w żaden sposób nie chroni przed upadkiem z urządzeń na placu zabaw (np. huśtawek, drabinek).

Czym powinny charakteryzować się bezpieczne nawierzchnie tworzące strefę zabaw i ćwiczeń dla najmłodszych?

Trwałość

Płyty warstwowe z granulatu gumowego są niezwykle trwałe i odporne na kruszenie. Nadają się do intensywnego użytkowania przez wiele lat. Płyty gumowe SBR są odporne na działanie czynników zewnętrznych i na uszkodzenia mechaniczne.

Właściwości amortyzujące

Wyłącznie najwyższej jakości płyty warstwowe z granulatu gumowego SBR spełniają najnowszą unijną normę PN-EN 1177:2019,  chroniąc dzieci przed upadkami. Bezpieczna strefa zabaw i ćwiczeń przyjazna dla najmłodszych musi zapewniać odpowiednią amortyzację. Nasze maty na place zabaw posiadają certyfikat potwierdzający krytyczną wysokość upadku (HIC).

Antypoślizgowa nawierzchnia

Maty z kauczuku SBR zapewniają odpowiednią przyczepność, która zmniejsza ryzyko poważnych obrażeń wynikających z przypadkowego potknięcia, poślizgnięcia się lub upadku. Podłoga spełnia swoje właściwości nawet, gdy jest mokra. Inne nawierzchnie, jak piasek, po deszczu stają się błotniste, co zwiększa ryzyko upadków i obrażeń.

Właściwości dzwiękochłonne

Inwestycja w nawierzchnię SBR to doskonałe rozwiązanie szczególnie w pobliżu osiedli i domów mieszkalnych. Miękki materiał pochłania echo i minimalizuje hałas bawiących się dzieci.

Umożliwia wykonywanie napraw punktowych

Nawierzchnie z płyt SBR ściśle do siebie przylegają, dzięki czemu w szczelinach nie gromadzą się zanieczyszczenia. Są łatwe w utrzymaniu czystości. Ogromną zaletą jest możliwość wymiany jednego uszkodzonego elementu bez potrzeby demontażu całej podłogi.

Maty gumowe na place zabaw i siłownie zewnętrzne

Maty SBR są dość powszechnie używane na komercyjnych i domowych placach zabaw, a także siłowniach zewnętrznych. Dzięki swoim zaletom i właściwościom maty stosowane są również w zadaszonych centrach rozrywki i placach zabaw, ogrodach, boiskach, tarasach, na patio, na platformach z jacuzzy. Jest to idealna nawierzchnia do każdego zastosowania, która zapewnia przyjemny komfort podczas chodzenia, nie sprzyja rozwojowi pleśni, zapewnia doskonałą amortyzacja, mniejsze ryzyko obrażeń krytycznych podczas upadku z wysokości, a także:

  • zapobiega obrażeniom w razie upadku

  • spełnia normy bezpieczeństwa dla placów zabaw

  • zapewnia płaską powierzchnię dla osób korzystających z wózków inwalidzkich

  • bezwonna i wolna od toksycznych substancji

  • dobrze reaguje na wilgoć

Płyty gumowe na plac zabaw – Montaż

Płyty SBR to rodzaj bezpiecznej nawierzchni, która jest niezwykle prosta w montażu. W pierwszej kolejności warto zadbać o wyrównanie wszelkich nierówności w nawierzchni, na której maty z atestem PZH będą zamontowane. Należy zaznaczyć powierzchnię i rozplanować rozmieszczenie mat, aby podczas montażu uniknąć niepotrzebnego cięcia.

Maty mogą być osadzane na samej podbudowie z kruszywa bez warstwy stabilizacyjnej z piasku i cementu (tańsze rozwiązanie). Można je zamontować na betonie i kostce brukowej. Sposób montażu za pomocą kołków sprawia, że podczas instalacji nie ma potrzeby klejenia płyt ze sobą oraz klejenia do podłoża. Każda płyta ma 16 gniazd montażowych, które za pomocą karbowanych kołków dołączonych do zestawu łączą je z innymi płytkami. Specjalnie zaprojektowany mechanizm blokujący zapobiega przesuwaniu się mat gumowych SBR. Co więcej, minimalizuje on również ryzyko uszkodzeń pomiędzy płytkami.

Krawężniki gumowe i maty przerostowe

Krawężniki gumowe stanowią uniwersalną opcję wykończenia całej instalacji. Występują w tej samej kolorystyce co maty. Montuje się je dookoła płyt w celu ich unieruchomienia, a także ze względów estetycznych.

Maty przerostowe na place zabaw (np. mata przerostowa na place zabaw 100×150 cm czarna atest HIC) mają specjalne, okrągłe otwory, które z jednej strony umożliwiają wzrost trawy, a z drugiej zapewniają ochronę dzieciom przebywającym na świeżym powietrzu. Do właściwości mat zaliczyć można zaliczyć m.in.: właściwości antypoślizgowe oraz amortyzujące zmniejszające ryzyko obrażeń dzieci podczas zabawy.

Maty na plac zabaw SBR z certyfikatem HIC – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

W Power Rubber oferujemy wysokiej jakości płyty SBR i EPDM na plac zabaw. Gumowa mata SBR jest tańsza w porównaniu z nawierzchnią gumową EPDM. Mata EPDM jest droższa, ale dłużej utrzymuje kolor.

Płyta na plac zabaw SBR jest odporna na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia mechaniczne. Oferowane przez nas nawierzchnie gumowe są mrozoodporne i zapewniają użytkowanie przez wiele lat. Materiał jest dźwiękochłonny, ma właściwości wibroizolacyjne, bardzo dobrze wchłania wodę (jest wodoprzepuszczalny, nie tworzy kałuż). Produkt należy do grupy mat amortyzujących, które mają dużą wytrzymałość na zginanie – skutecznie pochłaniają uderzenia z wysokości.

Sprawdź, dlaczego nasze płyty doskonale sprawdzają się zarówno na domowych, jak i komercyjnych placach zabaw, a także w obiektach sportowych (np. na siłowniach zewnętrznych):

  • niskie koszty utrzymania (nie wymagają regularnej konserwacji)

  • ekonomiczne (trwałe, łatwe do wymiany w przypadku uszkodzenia, łatwe w montażu)

  • odznaczają się wyjątkową estetyką

  • konfigurowalne – bogata oferta kolorystyczna pozwala na zaprojektowanie otoczenia według upodobań

Nasze nawierzchnie na place zabaw otrzymały również atest PZH.

Aby zapewnić dzieciom maksymalną ochronę przy upadku z wysokości, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 222 924 024 lub +48 505 16 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com)

Chętnie pomożemy Ci stworzyć bezpieczne miejsce do zabawy dla dzieci!

Plac zabaw SBR - wybierz bezpieczeństwo od Polskiego producenta