Pierścienie Osadcze Wewnętrze

Pierścienie osadcze wewnętrze to elementy zabezpieczające przez przesunięciem czołowym od wewnątrz poszczególnych elementów. Z racji tego uzycia, są one mniej widoczne, niż pierścienie osadcze zewnętrzne. Montuje się je w rowkach w wewnętrznej stronie obudowy. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne. Sprawdzają się w zastosowaniach zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych.

pierscien osadczy wewnetrzny rysunek techniczny

Pokaż Filtry

Wyświetlanie 1–32 z 67 wyników

Wyświetlanie 1–32 z 67 wyników

Pierścienie osadcze wewnętrzne

Pierścienie osadcze wewnętrzne, nazywane są również pierścieniami Segera lub pierścieniami osadczymi sprężynującymi. Wykonane są z wysokiej jakości surowca, takiego jak stal sprężynowa lub stal nierdzewna.

Pierścień osadczy wewnętrzny osadza się w rowkach w wewnętrznej stronie obudowy, w otworach o średnicy nominalnej od 8 mm do 300 mm. Montuje się go w celu zabezpieczenia współpracujących elementów i komponentów maszyn przed przesunięciami czołowymi. Jego specjalna konstrukcja utrzymuje części na swoim miejscu i zabezpiecza je przed wypadnięciem.

Wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nadają się do zastosowań zewnętrznych i wewnętrznych. Eliminują obróbki, w tym gwintowanie i wiercenie, potrzebne do zainstalowania śrub, przekładek lub nakrętek, obniżając koszta montażu i oszczędzając czas. Pierścienie osadcze sprężynujące dostępne są również w zestawach, uporządkowane rozmiarami w specjalnym sortowniku.

Pierścień Segera wewnętrzny do łatwego montażu i demontażu wymaga użycia specjalistycznych szczypiec. Inny rodzaj szczypiec jest potrzebny w przypadku pierścieni osadczych zewnętrznych.

Zastosowanie

Pierścienie osadcze sprężynujące wewnętrzne wykorzystuje się w przemyśle maszynowym, obrabiarkowym, samochodowym, motoryzacyjnym, w artykułach gospodarstwa AGD i RTV, sprzęcie sportowym i rehabilitacyjnym. Pierścienie Segera wewnętrzne montuje się na:

  • Tulejach
  • Łożyskach
  • Kołach zębatych
  • Kołach łańcuchowych
  • Zderzakach
  • Nożach krążkowych
  • Sprzęgłach

Pierścień osadczy wewnętrzny norma DIN 472 oraz PN 85111.

Pierścienie osadcze wewnętrzne zgodnie z normą pkm