Pierścienie Osadcze Zewnętrze

Pierścienie Osadcze Zewnętrze to elementy mające na celu zabezpeiczenie przdmiotów, elementów najczęściej wirujących przez przesunięciem osiowym. Reasumując: pierścienie zewnętrzne dbają o to, aby poszczególne elementy konstrukcji były zawsze w własciwym miejscu i właściwej płaszczyźnie. W Power Rubber oferujemy zewnętrzne pierścienie Segera w różnych rozmiarach.

Pierscien Osadczy Zewnetrzny Sprezynujacy

Pokaż Filtry

Wyświetlanie 1–32 z 70 wyników

Wyświetlanie 1–32 z 70 wyników

Pierścienie osadcze zewnętrzne

Pierścienie osadcze zewnętrzne, nazywane również pierścieniami Segera, to rodzaj ogniwa łączącego elementy i komponenty maszyn. Wykonane są z wysokiej jakości stali sprężynowej lub stali nierdzewnej. Pierścienie osadcze sprężynujące zewnętrzne montuje się na wałkach z rowkami o średnicy nominalnej od 3 do 300 mm. Dostępne są w różnych rozmiarach, grubościach i kształtach. Zabezpieczają części maszyn przed przesuwaniem osiowym, co pozwala na utrzymanie części we właściwym miejscu.

Pierścień Segera zewnętrzny eliminuje gwintowanie, wiercenie i inne obróbki związane z zainstalowaniem śrub, nakrętek zawleczek, podkładek. Przy użyciu specjalnych szczypiec można je łatwo zamontować i zdemontować. Należy pamiętać, że inne szczypce są do pierścieni osadczych zewnętrznych, a inne do wewnętrznych, także warto zaopatrzyć się w dwa rodzaje.

Na rynku dostępne są również zestawy zewnętrznych pierścieni Segera, w których znajdują się pierścienie osadcze w różnych rozmiarach. Całość jest posegregowana w specjalnym sortowniku.

Zastosowanie

Pierścień osadczy zewnętrzny jest lekkim i skutecznym elementem zabezpieczającym przed przesuwaniem osiowym w wielu gałęziach przemysłu, takich jak: branża motoryzacyjna, energetyczna, przemysł maszynowy, obrabiarkowy, w sprzęcie sportowym i rehabilitacyjnym.

Pierścień osadczy zewnętrzny montuje się na:

  • Tulejach
  • Łożyskach
  • Kołach (zębatych, łańcuchowych, pasowe)
  • Tarczach
  • Sprzęgłach
  • Sworzni w przegubach napędowych

Pierścienie osadcze zewnętrzne norma: DIN 471 oraz PN 85111.

Pierścienie osadcze zewnętrzne zgodnie z normą pkm