Węże do instalacji gazowej

Sprawdź wysoką jakość naszych węży do instalacji gazowych

W asortymencie Power Rubber znajdą Państwo produkty imponującej jakości, które zostały gruntownie przetestowane. Dlatego inwestując w węże do instalacji gazowej z Power Rubber, możecie mieć pewność, że otrzymujecie pewność działania, precyzje wykonania i przede wszystkim bezpieczeństwo.

Węże do instalacji gazowej
Instalacja gazowa to szczególnie newralgiczny układ, w którym wszystko musi chodzić jak w zegarku. Nawet najdrobniejszy błąd może być brzemienny w skutkach. Dlatego trzeba zadbać o to, by każdy jej element działał bez zarzutu i był podręcznikowym przykładem sprawności. Węże pełnią w instalacji gazowej bardzo ważną rolę. Nasze węże posiadają odpowiednią homologację, co oznacza, że były tworzone według normy EKG/ONZ.

Szczelne i profesjonalne węże do instalacji gazowej
Materiały stosowane w budowie oferowanych przez nas węży to mieszanki gumowe najwyższego standardu. Nasz park technologiczny, którego owocami są innowacyjne produkty i wysoko wykwalifikowana kadra, zadbali o to, by w Państwa instalacji gazowej wszystko pracowało zgodnie z planem. Dzięki naszym wężom z pewnością tak będzie.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Wyświetlanie wszystkich wyników: 11

Węże do instalacji gazowej

Węże do instalacji gazowych przeznaczone są do transportu gazu w urządzeniach domowych zasilanych gazem wewnątrz i na zewnątrz budynku.

Przewody do gazu dzielą się na dwie grupy:

  • węże niskociśnieniowe (acetylen, tlen, gaz ziemny, mieszanka gazu propan-butan, gaz neutralny)
  • węże wysokociśnieniowe (powyżej 140 bar)

Węże do gazów przeznaczone są do różnych zastosowań, takich jak:

  • węże do butli gazowych (służące do napełniania i opróżniania butli)
  • węże spawalnicze
  • wąż LPG
  • węże do gazów medycznych i spożywczych

Wybierając węże do instalacji gazowej należy zwrócić uwagę na właściwości gazu, takie jak: palność, ciśnienie, temperaturę, zanieczyszczenie gazu, wymogi bezpieczeństwa.

Wąż spawalniczy

Przewód do transportu gazów spawalniczych wykonany jest z kilku warstw, aby zapewnić wytrzymałość. Wąż do acetylenu posiada wewnętrzną warstwę wykonaną z gumy i warstwę zewnętrzną wzmocnioną różnymi rodzajami oplotów.

Węże spawalnicze przeznaczone do przesyłu gazu występują w trzech kolorach:

  • niebieski – służy do transportu tlenu;
  • czerwony – przeznaczony do transferu acetylenu i gazów palnych (z wyłączeniem gazu ziemnego, LPG i metanu);
  • czarny – wykorzystuje się do przesyłu sprężonego powietrza, azotu, dwutlenku węgla;

Wąż spawalniczy do acetylenu jest odporny na ścieranie, uszkodzenia, złamanie i warunki atmosferyczne, oznaczony jest kolorem czerwonym. Przeznaczony jest do przepływu acetylenu przy spawaniu i cięciu metalu. Przewody do acetylenu posiadają różną grubość ścianki, np.: wąż do acetylenu grubość 0,5 mm, wąż do acetylenu grubość 3,5 mm.

Węże do tlenu służą do transferu tlenu podczas wykonywania prac spawalniczych i cięcia metalu. Warstwa zewnętrzna wykonana jest z mieszanki gumowej EPDM,/SRB, która posiada doskonałe właściwości, w tym odporność na warunki atmosferyczne i działanie tlenu. Dodatkowo wzmocniony oplotem tekstylnym (np. wąż do tlenu grubość 3,5 mm).

Wąż do gazu ziemnego i propan-butan

W gospodarstwach domowych węże do gazu ziemnego wykorzystywane są głównie do podłączenia kuchenki lub płytki gazowej, ogrzewania, urządzenia do podgrzewania wody do źródła zasilania, czyli gazu.

Wąż do propan-butanu jest odporny na uszkodzenia w przypadku kontaktu z gorącymi przedmiotami. W domowych instalacjach gazowych stosuje się je w celu prawidłowego połączenia urządzeń zasilanych na gaz (np. wąż do propan-butanu grubość 4 mm, wąż do propan-butanu grubość 3,5 mm). Wąż do kuchenek gazowych stanowi szczelne połączenie między palnikiem a np. butlą gazową.

Węże gumowe do instalacji gazowych