Węże do sprężonego powietrza

Sprawdź wysoką jakość naszych węży do sprężonego powietrza

Zastanawiają się Państwo, gdzie nabędziecie specjalistyczne węże do sprężonego powietrza? Bez chwili wahania odpowiadamy – w Power Rubber. Jesteśmy firmą, która jest rozpoznawalna na rynku ze względu na staranność i skuteczność wyprodukowanych wyrobów gumowych. Jest to możliwe dzięki naszej wysoko wykwalifikowanej kadrze, która na bieżąco aktualizuje swoją wiedzę. Ponadto możemy pochwalić się innowacyjnym parkiem technologicznym, który jest potężną bazą wiedzy XXI wieku.

Węże do sprężonego powietrza
Nasze węże do sprężonego powietrza są wykonywane ze specjalnej mieszanki gum. Dzięki temu mogą poszczycić się wyjątkowo szczelną i elastyczną formułą. Za sprawą tych właściwości węże wykazują zwiększoną tolerancję na wszelkie deformacje, ścieranie, zgięcia czy spękania powierzchni węża. Specjalne wzmocnienia dodają wężom odporności przed szkodliwymi wpływami niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Specjalistyczne węże do sprężonego powietrza
W bieżącej kategorii przedstawiamy węże, które znajdują zastosowanie w zasilaniu narzędzi pneumatycznych czy w innego rodzaju aparatach, gdzie głównym motorem pracy jest sprężone powietrze. Nasze węże są doskonałymi pośrednikami, które zapewniają efektywną pracę innym urządzeniom.

Pokaż Filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Węże do sprężonego powietrza

Węże do sprężonego powietrza to elastyczne przewody wykonane z gumy, polichlorku winylu i poliuretanu przeznaczone do transportu powietrza do narzędzi pneumatycznych. Najbardziej uniwersalne są przewody wykonane z mieszanek gumowych z tekstylnym wzmocnieniem.

Właściwości

Przewody gumowe do przepływu powietrza są odporne na zginanie, warunki atmosferyczne oraz lekkie chemikalia. W zależności od mieszanki gumowej, z której są wykonane, mogą posiadać dodatkowe właściwości:

 • Guma SBR – elastyczna i odporna na wysokie temperatury, alkohol, wodę, kwasy;
 • Guma NBR – olejoodporna, odporna na działanie niskiej temperatury, płynów hydraulicznych, benzyny, olejów silnikowych i smarów;
 • Guma EPDM – odporna na uszkodzenia mechaniczne, deformacje, działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych oraz wysokie i niskie temperatury;

Zarówno warstwa zewnętrza przewodu, jak i wewnętrzna może być wykonana z różnych mieszanek gumowych. Dodatkowe wzmocnienie oplotem tekstylnym zwiększa wytrzymałość węża na uszkodzenia mechaniczne.

Odpowiedni dobór węży do sprężonego powietrza

Wybór węża powinien uwzględnić:

 • Warunki pracy – czy przewód będzie używany wewnątrz czy na zewnątrz budynku, czy musi być odporny na działanie warunków atmosferycznych lub ścieranie;
 • Wagę – do jakiego narzędzia pneumatycznego wąż będzie podłączony; im lżejszy przewód, tym mniejszy nakład pracy przy podnoszeniu narzędzi;

W ofercie Power Rubber znajdą Państwo:

 • Węże do sprężonego powietrza 3,35 mm
 • Węże do sprężonego powietrza 3,5 mm
 • Węże do sprężonego powietrza 4 mm
 • Węże do sprężonego powietrza 5,5 mm
 • Węże do sprężonego powietrza 7 mm
 • Węże do sprężonego powietrza 7,25 mm

Węże gumowe do sprężonego powietrza