Your Cart
Mata antywibracyjna do pralki – czy warto?

Mata antywibracyjna do pralki – czy warto?

Mata antywibracyjna do pralki – czy warto?

Jeżeli zastanawiasz się co podłożyć pod pralkę aby nie pracowała zbyt głośno oraz nie przesuwała się podczas wirowania, to idealnym rozwiązaniem okazuje się być mata antywibracyjna pod pralkę. Pralka jest obecnie jednym z najczęściej używanych sprzętów gospodarstwa domowego. Pranie ubrań w strumieniu, rwącym potoku czy w wielkiej misie używając tarki, mamy już dawno za sobą. Ta pracochłonna czynność doprowadziła do nowych odkryć i wynalazków. Pranie ubrań, bielizny cyz pościeli jest dzisiaj znacznie bardziej higieniczne. W 1767 roku, naukowiec, Jacob Christian Schäffer wynalazł pralkę.
Od tego momentu wygląd, konstrukcja i obsługa urządzenia piorącego bardzo ewoluowała. Pierwsze pralki bębnowe, obsługiwane ręcznie pojawiły się w 1905 roku. Kilkanaście lat później, w 1920 roku,  pojawiły się pierwsze maszyny elektryczne (tylko mechanizm obrotowy). Pralki zostały zautomatyzowane  w 1930 roku. Posiadacze urządzenia piorącego mogli cieszyć się regulacją parametrów (poziom wody, wirowanie), wyborem cyklu (kolor, biel), oszczędnością wody.

Rodzaje mat oraz zastosowanie

Mata pod pralkę – zastosowanie

Mata pod pralkę nadaje się nie tylko pod urządzenie piorące, ale również idealnie będzie pasować pod suszarki bębnowe czy inne urządzenia gospodarstwa domowego (np. lodówkę). Jej stosowanie zapewnia trwałość wyścielanego podłoża. Mata wygłuszająca pod pralkę nadaje się zarówno do pralek wolno stojących, jak i tych zabudowanych szafą. W pierwszym przypadku gumę umieszczamy bezpośrednio pod pralkę. Jeżeli posiadasz zabudowane urządzenie, mata gumowa pod pralkę może być użyta do ochrony ścianek bocznych mebla chroniąc je przed obiciem i zniszczeniem. Warto wspomnieć, że maty wygłuszające świetnie sprawdzą sięw drukarniach redukując źródło nieprzyjemnego dla pracowników hałasu.

Mata wygłuszająca pod pralkę – wykonanie

Mata wygłuszająca pod pralkę wykonana jest z gumy, której warstwy są ze sobą sprasowane. Dzięki takiemu rozwiązaniu mata ochronna pod pralkę cechuje się wysokiej klasy trwałością. Mata tłumiąca drgania swoją funkcjonalność zawdzięcza użyciu kauczuku naturalnego (NR) oraz butaidenowo-styrenowego (SBR). Mieszanka obu rodzajów kauczuku skutecznie pochłania wstrząsy z nawierzchni, na której jest wyścielona. Warto zastosować ją pod pralkę ze względu na redukcję wibracji oraz hałasu powodowanego przez urządzenia gospodarstwa domowego. Znaczna redukcja dźwięku i ruchu wpływa na komfort korzystania z pralki, zapewniając tym samym ciszę i spokój. Guma pod pralkę wykonana na bazie mieszanki kauczuku NR i SBR jest materiałem nietoksycznym, odpornym na zabrudzenia, elastycznym, a zarazem charakteryzującym się wysoką wytrzymałością na ścieranie. Na rynku możemy się spotkać również z matami pod pralkę wykonanymi z pianki amortyzującej.

Mata ochronna pod pralki i suszarki – rozmiar i grubość

Mata ochronna pod pralki i suszarki nie wymaga konserwacji, jest łatwa w czyszczeniu. Użytkuje się ją w prosty i przystępny sposób. Na rynku dostępna jest w różnych rozmiarach. Można dostosować wielkość gumy pod wielkość pralki w taki sposób, aby jak najlepiej spełniała swoje zadanie. Kauczuk SR i NBR, z którego wykonana jest mata wyciszająca pod pralkę nie strzępi się, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowana w przypadku urządzeń o niestandardowym rozmiarze. Przy użycia ostrego noża i liniki można dopasować wielkość maty antywibracyjnej pod wielkość posiadanej pralki. Podkładki antywibracyjne pod pralkę mają również różną grubość. Dokonując zakupu, warto zwrócić na to uwagę. Mata antypoślizgowa pod pralkę powinna być grubsza w przypadku cięższych urządzeń (lepsze właściwości izolujące), pod które będzie zastosowana.

mata antywibracyjna pod suszarkę pralkę

Mata pod pralkę – opinie użytkowników

Mata pod pralkę ma bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników. Najważniejszą zaletą stosowania podkładki pod pralkę jest redukcja hałasu oraz zapobieganie przemieszczenia się pralki  podczas wirowania.

Pozostałe zalety stosowania maty antywibracyjnej:

  • zabezpiecza wyścielone podłoże przed zarysowaniami spowodowanymi wibracjami pralki
  • wykonana z wysokiej jakości gumy (mieszanka kauczuku )
  • łatwa w instalacji
  • nadaje się do wszystkich pralek (również zabudowanych szafą)
  • nie wymaga konserwacji
  • odporna na działanie środków chemicznych
  • obniża hałas
  • możliwość zastosowania w innych urządzeniach (lodówka, duża drukarka, suszarka bębnowa)
  • pozwala zachować urządzenia w właściwym miejscu – w jej pierwotnym miejscu

Nawet biedronka, która usiądzie na twoją pralkę nie poczuje drań i wibracji kiedy zastosujesz matę pod pralkę. Znajdź zatem najlepszą dla siebie matę antywibracyjną i ciesz się jej właściwościami.

Wyroby gumowe sklep internetowy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Potrzebujesz konkretnej oferty?

Chętnie zaproponujemy Ci najlepsze rozwiązanie.

Wystarczy, że powiesz nam o swoich oczekiwaniach.

Zamów