Mata antywibracyjna do pralki

Mata antywibracyjna do pralki – czy warto?

Jeżeli zastanawiasz się, co podłożyć pod pralkę aby nie pracowała zbyt głośno oraz nie przesuwała się podczas wirowania, to idealnym rozwiązaniem okazuje się być mata antywibracyjna pod pralkę. Pralka jest obecnie jednym z najczęściej używanych sprzętów gospodarstwa domowego. Pranie ubrań w strumieniu, rwącym potoku czy w wielkiej misie używając tarki, mamy już dawno za sobą. Ta pracochłonna czynność doprowadziła do nowych odkryć i wynalazków. Pranie ubrań, bielizny czy pościeli jest dzisiaj znacznie bardziej higieniczne. W 1767 roku, naukowiec, Jacob Christian Schäffer wynalazł pralkę. Od tego momentu wygląd, konstrukcja i obsługa urządzenia piorącego bardzo ewoluowała. Pierwsze pralki bębnowe, obsługiwane ręcznie pojawiły się w 1905 roku. Kilkanaście lat później, w 1920 roku, pojawiły się pierwsze maszyny elektryczne (tylko mechanizm obrotowy). Pralki zostały zautomatyzowane w 1930 roku. Posiadacze urządzenia piorącego mogli cieszyć się regulacją parametrów (poziom wody, wirowanie), wyborem cyklu (kolor, biel), oszczędnością wody.

Rodzaje mat oraz zastosowanie

Mata pod pralkę – zastosowanie

Mata pod pralkę nadaje się nie tylko pod urządzenie piorące, ale również idealnie będzie pasować pod suszarki bębnowe czy inne urządzenia gospodarstwa domowego (np. lodówkę). Jej stosowanie zapewnia trwałość wyścielanego podłoża. Mata wygłuszająca pod pralkę nadaje się zarówno do pralek wolno stojących, jak i tych zabudowanych szafą. W pierwszym przypadku gumę umieszczamy bezpośrednio pod pralkę. Jeżeli posiadasz zabudowane urządzenie, mata gumowa pod pralkę może być użyta do ochrony ścianek bocznych mebla chroniąc je przed obiciem i zniszczeniem. Warto wspomnieć, że maty wygłuszające świetnie sprawdzą się w drukarniach redukując źródło nieprzyjemnego dla pracowników hałasu.

Mata wygłuszająca pod pralkę – wykonanie

Mata wygłuszająca pod pralkę wykonana jest z gumy, której warstwy są ze sobą sprasowane. Dzięki takiemu rozwiązaniu mata ochronna pod pralkę cechuje się wysokiej klasy trwałością. Mata tłumiąca drgania swoją funkcjonalność zawdzięcza użyciu kauczuku naturalnego (NR) oraz butaidenowo-styrenowego (SBR). Mieszanka obu rodzajów kauczuku skutecznie pochłania wstrząsy z nawierzchni, na której jest wyścielona. Warto zastosować ją pod pralkę ze względu na redukcję wibracji oraz hałasu powodowanego przez urządzenia gospodarstwa domowego. Znaczna redukcja dźwięku i ruchu wpływa na komfort korzystania z pralki, zapewniając tym samym ciszę i spokój. Guma pod pralkę wykonana na bazie mieszanki kauczuku NR i SBR jest materiałem nietoksycznym, odpornym na zabrudzenia, elastycznym, a zarazem charakteryzującym się wysoką wytrzymałością na ścieranie. Na rynku możemy się spotkać również z matami pod pralkę wykonanymi z pianki amortyzującej.

Mata ochronna pod pralki i suszarki – rozmiar i grubość

Mata ochronna pod pralki i suszarki nie wymaga konserwacji, jest łatwa w czyszczeniu. Użytkuje się ją w prosty i przystępny sposób. Na rynku dostępna jest w różnych rozmiarach. Można dostosować wielkość gumy pod wielkość pralki w taki sposób, aby jak najlepiej spełniała swoje zadanie. Kauczuk SR i NBR, z którego wykonana jest mata wyciszająca pod pralkę nie strzępi się, dzięki czemu z powodzeniem może być stosowana w przypadku urządzeń o niestandardowym rozmiarze. Przy użycia ostrego noża i linijki można dopasować wielkość maty antywibracyjnej pod wielkość posiadanej pralki. Podkładki antywibracyjne pod pralkę mają również różną grubość. Dokonując zakupu, warto zwrócić na to uwagę. Mata antypoślizgowa pod pralkę powinna być grubsza w przypadku cięższych urządzeń (lepsze właściwości izolujące), pod które będzie zastosowana.

Mata antywibracyjne pod pralkę i suszarki – opinie użytkowników

Mata pod pralkę ma bardzo pozytywne opinie wśród użytkowników. Najważniejszą zaletą stosowania podkładki pod pralkę jest redukcja hałasu oraz zapobieganie przemieszczenia się pralki podczas wirowania.

Pozostałe zalety stosowania maty antywibracyjnej:

 • zabezpiecza wyścielone podłoże przed zarysowaniami spowodowanymi wibracjami pralki
 • wykonana z wysokiej jakości gumy (mieszanka kauczuku )
 • łatwa w instalacji
 • nadaje się do wszystkich pralek (również zabudowanych szafą)
 • nie wymaga konserwacji
 • odporna na działanie środków chemicznych
 • obniża hałas
 • możliwość zastosowania w innych urządzeniach (lodówka, duża drukarka, suszarka bębnowa)
 • pozwala zachować urządzenia w właściwym miejscu – w jej pierwotnym miejscu

Nawet biedronka, która usiądzie na twoją pralkę nie poczuje drań i wibracji kiedy zastosujesz matę pod pralkę. Wrócę do rady: znajdź zatem najlepszą dla siebie matę antywibracyjną i ciesz się jej właściwościami.

Mata antywibracyjna pod pralkę

 Mata pod pralkę redukująca hałas i wibracje – gdzie warto ją kupić?

Jeżeli zastanawiasz się, w jaki sposób najlepiej zabezpieczyć podłogę i sprzęt AGD (np. pralko-suszarki, zmywarki) przed negatywnymi skutkami nadmiernych wibracji, zapraszamy do sklepu Power Rubber! Oferujemy maty wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najlepszym tworzywem do ochrony posadzki przed pracującym sprzętem typu pralki suszarki, lodówka jest guma. Sprawdź, dlaczego warto kupić matę antywibracyjną i jakie korzyści przynosi ta inwestycja:

 • podkładki wykonane są z granulatu gumowego z antypoślizgową nawierzchnią (np. bieżnik) – zapewniają odpowiednią przyczepność i odpowiedni poziom przed poślizgnięciem

 • porządne maty gumowe mają wysokie właściwości amortyzujące – dzięki elastyczności pochłaniają uderzenia ciężkich maszyn i urządzeń do prania lub suszenia (alternatywa do użycie specjalnych podkładek pod nóżki)

 • warto zainwestować w trwały i wytrzymały produkt, który pomoże ustabilizować pralkę, której bęben szybko wiruje i czasem wprawia w ruch nóżki pralki podtrzymujące całą konstrukcję

 • zapobiegają kosztownym uszkodzeniom podłogi i urządzeń
 • odporne na wilgoć

 • odpowiednio skuteczne zabezpieczenie przed pleśnią

 • redukują hałas, jeśli nóżki pralki go generują

Urządzenia podłączone są do instalacji wodnej i sieci energetycznej, mogą być narażone na kilka usterek i ulec awarii, ponieważ ogranicza je długość przyłączy, która nie powinna zostać nagle przekroczona.

Maty nie kosztują wiele. Występują w różnych grubościach. Jeżeli obawiasz się przesuwania urządzeń podczas użytkowania i nadmiernych drgań, wybierz matę o grubości przynajmniej 10 – 15 mm.

Podczas montażu maty, możesz wysunąć ją delikatnie spod pralki tak, żeby delikatnie wystawała. Podczas wyjmowania ubrań z bębna, możesz oprzeć na niej wygodnie swoje kolano.

W matach tego typu łatwo można dopasować rozmiar pod wielkość urządzenia (np. można przyciąć matę do żądanej wielkości, jednak warto sprawdzić, czy nie stracimy gwarancji na to akcesorium).

Mata wygłuszająca do pralki

Mata antywibracyjna do pralki – produkt dostępny w sklepie Power Rubber

Stabilizacja urządzenia ma duży wpływ na jego niezawodność. Podkładki gumowe pod nogi pralki tłumią drgania i zapobiegają przesuwaniu się i skakaniu urządzenia po śliskiej podłodze. Bęben to element systemu piorącego, który musi być wypoziomowany względem podłoża, w przeciwnym razie, wysoka prędkość obrotowa w fazie wirowania może prowadzić do usterek i awarii.

Maty sprawdzają się zarówno pod pralkami wolnostojącymi, jak i zabudowanymi. Choć w drugim przypadku dokładnie wymierz, ile miejsca zajmuje. Wykorzystuje się je również m.in. jako podkładki warsztatowe na stół w celu ochrony przed przecięciem, a także w bagażnikach.

Dochodzi jeszcze kwestia jakości maty. Nasze maty antywibracyjne są zaprojektowane w taki sposób, aby w niezawodny sposób pochłaniały i tłumiły wibracje generowane przez domowe pralki i suszarki.

Jeżeli masz problem z drganiami pralki i trudno Ci ją wypoziomować, wtedy najskuteczniejszym rozwiązaniem jest podłożenie pod nią podkładek pod stopy lub maty antywibracyjnej.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 51 603 03,
bądź na podany adres e-mail (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!