Maty do koniowozów

Maty do koniowozów. Antypoślizgowe maty z gumy do przewozu koni

Chociaż w większości wyroby gumowe kojarzone są z wykorzystaniem w miejscach związanych z przemysłem i motoryzacją, na rynku dostępne są również wyroby gumowe przeznaczone do miejsc, w których przebywają zwierzęta. Konie oraz bydło bardzo często są przewożone z różnych względów, dlatego aby zapewnić zwierzęciu komfort, w specjalnie przeznaczonych do tego pojazdach montowane są często maty posiadające właściwości zapobiegające ślizganiu się zwierzęcia i jego wychłodzeniu.

Maty do przewozu koni – rodzaje

Na rynku istnieje szeroki wybór mat, które można zastosować w koniowozach. Różnią się one nie tylko producentem i krajem, w którym są produkowane, ale też fakturą, wymiarami i oczywiście ceną. W produkcji polskiej znaleźć można najbardziej standardową matę na wymiar, mającą grubość między 6 a 10 mm, szerokość 120 cm, długość 180 cm, wykonaną z nienasiąkliwej gumy wulkanizowanej, o wierzchniej fakturze groszkowanej, a spodniej gładkiej. Cena takiej maty waha się w granicach 120 zł do 200 zł za metr kwadratowy, w zależności od wybranej grubości. Następnie spotkać się można z matą trapową, czyli posiadającą specjalne wypustki, o wysokości 10 mm lub 20 mm, wykonane z wulkanizowanej gumy prążkowanej o gładkim spodzie. Jej cena to około 240 zł za metr kwadratowy. Z gumy wulkanizowanej wykonuje się także maty do przewozu koni o fakturze chropowatej zarówno od spodu, jak i z wierzchu. Taka mata ma cenę między 110 zł a 130 zł, w zależności od jej grubości. Z kolei mata wykonana z nienasiąkliwej gumy wulkanizowanej o prążkowaniu wierzchnim na zasadzie takiej, jak guma trapowa i spodzie gładkim z tkaniną, ma cenę oscylującą w granicy 220 zł za metr kwadratowy. Najczęstszym kolorem, w jakim można spotkać matę do przewożenia koni, jest czarny.

Tu kupisz gumowe maty dla koni

Maty hodowlane

Guma do przewozu koni – właściwości

Guma, z której wykonane są rolki, musi być przez wszystkim bezpieczna dla zwierzęcia. Ma także zapewniać mu wygodę i komfort podczas przejazdu, by nie narażać do na niepotrzebny stres, którego zwierzę i tak będzie doświadczało. Właściwości dobrej gumy to przede wszystkim izolacja cieplna zwierzęcia, niepowodująca jego wychłodzenia. Gumy są wytwarzane z takiego materiału, który po odpowiednim wyłożeniu nim koniowozu, zapewnia zwierzęciu izolację od zimnej posadzki. Wpływ na to ma też oczywiście grubość gumy. Dla jeszcze większej wygody, producenci starają się wytwarzać produkty specjalnie profilowane tak, aby dopasować się do do kopyt konia i ewentualnego podbicia. Gumy stosuje się także przed wejściem do przyczepy, aby w bezpieczny sposób przebiegł załadunek zwierzęcia. Największe zastosowanie mają tutaj przede wszystkim gumy typu trap, które zazwyczaj produkowane są z materiału dodatkowo wzmacnianego włókniną i trudnościeralnego.

Dobra mata powinna charakteryzować się łatwym drenażem wody i innych płynów, by jednocześnie zapobiegać poślizgnięciu zwierzęcia i możliwemu upadkowi, przy jednoczesnej dużej odporności na ścieranie. Takie zwierzęta, jak koń, poprzez swoją wagę wywierają duży nacisk na matę, dlatego powinna ona być antyzmęczeniowa. Ponadto dobra guma jest nie tylko ekonomiczna, ale powinna być również łatwa w instalacji, czyszczeniu i konserwacji. Dla zwierzęcia duże znaczenie będzie miała także przyczepność do podłoża, również w momencie podnoszenia się, na co wpływ mają właśnie właściwości antypoślizgowe. Oprócz tego dobra termoizolacja jest kluczem, do bezpiecznego przewozu, minimalizując stres zwierzęcia, który mógłby ewentualnie negatywnie odbić się na samym przewoźniku.

Maty do koniowozów. Maty antypoślizgowe z gumy do przewozu koni – produkt dostępny w naszym sklepie

W sklepie Power Rubber posiadamy maty gumowe do boksów i koniowozów. Oferujemy maty dla koni wysokiej jakości, które są:
  • antyzmęczeniowe – odciąża stawy zwierzęcia i chronią jego ścięgna, znacznie zwiększając jego komfort
  • antypoślizgowe – specjalna antypoślizgowa powierzchnia zapewnia doskonałą przyczepność ( pewne wejście i trzymanie), nawet gdy jest mokra
  • odporne na ścieranie, uszkodzenia i zużycie – pozwala na długotrwałe użytkowanie bez pęknięć, odkształceń
  • zapewniają drenaż wody i nieczystości – możliwość łatwego usunięcia zabrudzeń (moczu i innych nieczystości), dzięki czemu zwiększa się poziom higieny; niektóre modele posiadają otwory
  • odporne na warunki atmosferyczne – nadają się do użytkowania przez cały rok
  • tworzą skuteczną ochronę przed wibracjami, z łatwością tłumią hałas
  • zapewniają izolację termiczną
  • łatwe w utrzymaniu czystości – można je myć np. przy użyciu myjki ciśnieniowej

Szukasz podobnych akcesoriów lub produktów? Sprawdź nasze maty hodowlane. Serdecznie polecamy!

Jeżeli potrzebują Państwo pomocy w wyborze odpowiednich mat do boksów wykonanych z najwyższej jakości materiałów, zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!