Maty gumowe pod basen

Maty gumowe pod basen

Mata pod basen jest świetnym sposobem aby chronić dno basenu przed przetarciem. Izoluje dno basenu od ostrych i twardych kamieni, które w łatwy sposób mogą uszkodzić konstrukcję. Mata przydaje się także jako miejsce na którym możemy stanąć przed wejściem do basenu. Taka mata pod basen pozwoli ci zostawić swoje klapki i bezpiecznie zanurzyć się w wodzie. Mata pod basen spowalnia również wychładzanie się wody w zbiorniku. Im lepiej zadbamy o nasz basen, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się wspaniałą zabawą w ogrodowym zaciszu.

Rodzaje basenów ogrodowych

 • Basen stelażowy – posiada ścianki wypełnione trwałym i wytrzymałym stelażem, dzięki takiej konstrukcji będzie nam służył przez lata. Wymaga jednak równego i twardego podłoża. Dno musi leżeć na stabilnej powierzchni. Ich cena w porównani z innymi jest wyższa ale wiąże się to również z większą trwałością.
 • Basen rozporowy – Jest to jeden z najpopularniejszych modeli basenu. Ich ceny są przystępne, dopasowane do jakości. Posiadają wzmocnione dno i wykonane są z wielowarstwowego materiału. Dzięki takiej konstrukcji umożliwiają rozłożenie ich na nierównej powierzchni. Są tak skonstruowane aby wykorzystywać naturalne ciśnienie napierającej na ścianki basenu wody. Przez to konstrukcja jest sztywna i stabilna. Produkowane są w wielu wariantach pojemnościowych.
 • Basen nadmuchiwany – ich ogromna popularność bierze się z tego, że są bardzo przystępne cenowo, ale także z tego że ich konstrukcje są dosyć łatwe w montażu i demontażu. To wszystko sprawia że mogą być basenami sezonowymi dla osób, które nie posiadają zbyt dużych powierzchni działkowych lub po prostu chcą przenieść basen w inne miejsce. Są skonstruowane z bardzo odpornego materiału, a dzięki “pompce” bardzo łatwej w montażu, ich napompowanie zajmuję dosłownie kilka chwil. Jedynym minusem takiego basenu jest pojemność, dlatego zazwyczaj przeznaczone są tylko dla dzieci.
 • Basen wbudowany na stałe – jak sama nazwa wskazuje, jest to typ basenu który zostaje umieszczony na stałe w ziemi. Dlatego potrzebujemy sporych rozmiarów powierzchni. Ponadto wymaga dużych nakładów finansowych. Jego zaletami oczywiście są walory estetyczne oraz dowolność w jego wielkości i kształtach. Posiadanie takiego basenu podnosi również wartość nieruchomości, przy której się znajduje. Koszt takiego basenu jest zależny od wielu czynników: wykończenia, sposobu filtrowania wody, powierzchni, wybranych materiałów oraz robocizny, która jest uzależniona w dużej mierze od rodzaju gruntu.

Mata pod basen i jej rodzaje:

Mata typu puzzle

Jej intensywne kolory sprawiają że mata puzzle jest bardzo oryginalnym i interesującym dodatkiem do basenu. Kształtem przyciąga wzrok każdego, sprawiając że nikt nie przejdzie obojętnie obok twojego basenu. Maty puzzle możesz kupić w rożnych rozmiarach i konfigurować je na wiele różnych sposobów. Możesz z nich zbudować ścieżkę prowadzącą do twojego basenu. Dzięki temu, możesz przejść się boso po ogrodzie bez obawy że zanieczyścisz swój basen fragmentami trawy czy piasku. Oznacza to większy komfort i swobodę w korzystaniu ze swojego basenu. Mata puzzle jako produkt uniwersalny może również służyć do zabezpieczenia twojego terenu w miejscu gdzie bawią się twoje dzieci. Dzięki temu będą bezpieczne, a ty będziesz mógł cieszyć się chwilami spędzonymi z rodziną. Produkt ten jest również świetny aby zabezpieczyć nim don basenu. Zabezpieczymy nim basen w praktycznie każdym kształcie. Jak widzisz mata znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Więc jeśli interesuje cię uniwersalny produkt, który spełni twoje oczekiwania, te maty są dla ciebie. Zaufani partnerzy i ich oferty pozwolą wybrać ci mądrze. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Mata pod basen uniwersalna

Mata tego typu pasuje do każdego rodzaju basenu: stelażowego, rozporowego, dmuchanego. Są to maty bardzo praktyczne, które przydadzą się na wiele okazji. Nie ma znaczenia czy planujesz rodzinne kompanie czy imprezę ogrodową ze znajomymi. Na pewno znajdziesz zastosowanie dla maty uniwersalnej. Jest świetna jako mata pod basen. Przy takiej macie dno basenu będzie wspaniale zabezpieczone.

Tutaj kupisz: Maty odpowiednie pod basen

Mata basenowa higieniczna

Mata zabezpiecza przed możliwością poślizgnięcia się na mokrych powierzchniach. Mata tego typu doskonale nadaje się do zabezpieczenia basenu, sauny, szatni czy taras. Znajdzie również zastosowanie jako mata antypoślizgowa pod prysznic w łazience lub mata do klubu fitness, a także mata do solarium. Wykonana jest z materiałów przyjaznych dla środowiska, które są odporne na niskie i wysokie temperatury, dlatego może być również wykorzystana jako mata pod basen. Zabezpiecza również dno basenu abyś nie pośliznął się będąc w wodzie. Maty są odporne na pęknięcia i długotrwały kontakt z wodą. Są miękkie i miłe w dotyku. Pamiętajmy też że mata tego typu to produkt niezbędny aby pracownicy czuli się dobrze i bezpiecznie, W każdym miejscu gdzie jesteśmy narażeni na kontakt z wodą lub wilgocią, mata pomaga usprawnić pracę i zminimalizować niebezpieczeństwo urazów do minimum.

mata pod basen

Baseny ogrodowe i ich zalety

Dzięki zmianom klimatycznym w naszym kraju, upalne lato zdarza się praktycznie co roku. Dlatego też, basen dmuchany to idealne rozwiązanie na upalne dni. Rozłożenie go w ogrodzie nie zajmuje wiele czasu, a dzięki niemu będziemy mogli ochłodzić się w upalne dni a także zrelaksować po dniu ciężkiej pracy. Możemy również wybrać basen dmuchany o nieco większej głębokości co z kolei pozwoli nam na przyjemną aktywność fizyczną jaką jest pływanie.

Jak zadbać o basen w ogrodzie?

Jest kilka podstawowych zasad, które pozwolą cieszyć się basenem ogrodowym przez długi czas:

 1. należy czyścić regularnie dno basenu, często osadzają się na nim drobinki piasku które mogą skaleczyć stopy,
 2. bardzo przydatna jest również plandeka ochronna, którą możemy zakrywać taflę basenu,
 3. warto ustawiać basen na równym i czystym gruncie. Kamieniste i nierówne powierzchnie w łatwy sposób, mogą uszkodzić konstrukcję basenu. Można temu zapobiec stosując odpowiednie maty pod basen. Maty te zabezpieczą materiał z którego wykonany jest basen jak również będą pełniły swoistą funkcję izolacyjna od podłoża
 4. należy zapoznać się z instrukcją i postępować dokładnie według jej zaleceń,
 5. nie wolno zostawiać wody w basenie na okres zimowy, zamarznięta woda ma ostre krawędzie które mogą zniszczyć poszycie basenu,
 6. nie zabierać nie sobą do kąpieli ostrych narzędzi, którymi przypadkowo możemy przeciąć materiał,
 7. na zimowe dni należy basen chować w bezpiecznym miejscu, aby nie narażać go na niskie temperatury.
W jaki sposób ogrzać wodę w ogrodowym basenie?
 1. wymiennik ciepła – działają na zasadzie wymiany energii cieplnej pomiędzy dwoma nośnikami podłączonymi do instalacji centralnego ogrzewania. Niewiele osób decyduje się na tego typu rozwiązanie, ponieważ jest ono dosyć skomplikowane. Zwłaszcza kiedy posiada basen tymczasowy.
 2. powietrzna pompa ciepła – tanie w eksploatacji, ekologiczne rozwiązanie, ale również rozwinięta technologia, którą możesz sterować, np. smartfonem. Są one również energooszczędne, dzięki czemu nawet przy ogrzewaniu bardzo dużej ilości wody nie zaskoczy nas wysoki rachunek za prąd. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na panele fotowoltaiczne możemy liczyć na znikomy koszt za energię elektryczną.
 3. kolektory słoneczne – pobierają wodę z basenu, podgrzewają ją a następnie z powrotem wpuszczają do zbiornika. Jest to urządzenie ekologiczne oraz energooszczędne. Wykorzystuje odnawialne źródła energii.
 4. przepływowe grzałki elektryczne ze sterownikiem – jest to rozwiązanie dla małych basenów, bezpieczne i na pewno bardzo ciekawe. Ilość wody w tym systemie musi być zgodna z maksymalną wydajnością zamontowanych grzałek. Ze względu na duże koszty użytkowe, oraz częste awarie nie nadają się do ogrzewania dużych basenów.
 5. układając maty z gumy pod basenem zapobiec można szybszemu wychładzaniu wody, guma izolować będzie od zimnej ziemi
Dbajmy o wodę w basenie ogrodowym

Wszyscy wiemy że woda w basenie ogrodowym bardzo szybko się brudzi. Nie jesteśmy w stanie pozbyć się ryzyka dostania się do niej zanieczyszczeń z zewnątrz. Również zakwitanie wody i zielony osad, który pojawia się na ściankach oraz dnie basenu jest problemem. Każdy sklep, który oferuje taki sprzęt, zamieszcza w instrukcjach treści, które proponują rozwiązanie takich problemów. Najczęściej sklep radzi aby czyścić basen tak często jak to tylko możliwe. Używać ogólnodostępnych środków chemicznych. Możesz także odkurzać dno za pomocą specjalnego sprzętu. Skutecznym rozwiązaniem jest podłączenie do basenu pompy filtrującej, która na bieżąco czyści wodę.

Chlor jest najpopularniejszym środkiem chemicznym, którego używamy do czyszczenia wody. Należy jednak pamiętać że trzeba używać tylko określonej ilości tego płynu. Należy o tym pamietać również przy wyborze mat – nie wszystkie materiały są odporne na chlor i może on doprowadzić do zniszczenia maty.

Wyroby gumowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!