EN 681-1

Norma PN-EN 681-1

Norma PN-EN 681-1 określa wymagania materiałowe dotyczące uszczelek złączy rur wodociągowych i odwadniających. Część 1 odnosi się do gumy wulkanizowanej.

Uszczelki elastomerowe według normy PN-EN 681-1

Wszelkie produkty przeznaczone do stosowania jako systemy uszczelniające do zimnej i gorącej wody pitnej muszą spełniać odpowiednie wymagania i pozytywnie przejść szczegółowe testy.

Uszczelnienia z elastomerów zgodne z EN 681-1, będąc w stałym lub czasowym kontakcie z wodą przeznaczoną do spożycia przez ludzi, nie wpływają negatywnie na jej jakość. Uszczelki z gumy wulkanizowanej, które nie zawierają szkodliwych składników, odgrywają bardzo ważną rolę, dlatego zanim zostaną dopuszczone do użytku, muszą przejść szereg badań i testów.

Cały proces, od poboru do uzdatniania wody musi być bezpieczny, dlatego użyte materiały muszą charakteryzować  się niskim poziomem ekstrakcji, a także nie mogą zawierać żadnych szkodliwych składników. Przepisy i rygorystyczne wymagania zawarte w EN 681-1 mają na celu poprawę bezpieczeństwa wody od momentu jej poboru, poprzez uzdatnianie, przetwarzanie i transport do konsumenta.

Norma PN-EN 681-1

EN 681-1 – Zakres

Jak wspomnieliśmy wcześniej, EN 681-1 określa wymagania dotyczące materiałów stosowanych na uszczelnienia gumowe złączy  rur przeznaczonych do:

  • zasilania w zimną wodę pitną (do 50°C)
  • zaopatrzenia w ciepłą wodę pitną i niezdatną wodę do picia (do 110°C)
  • instalacji drenażowych, kanalizacyjnych, do odprowadzania wody deszczowej (przepływ ciągły do temperatury 45°C i przepływ przerywany do 95°C)

Norma PN-EN 681-1 – Informacje dodatkowe

Oferowane przez nas uszczelki z gumy wulkanizowanej spełniają najwyższe standardy. Nieustannie pracujemy nad ulepszeniem naszych procesów i produktów. Materiały użyte do produkcji uszczelek spełniają wszystkie wymagania dotyczące wody pitnej. Gwarantują trwałe i niezawodne uszczelnienie wszystkich złączy rur wodociągowych i odwadniających.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu: +48 22 292 40 24 lub +48 50 516 03 03, bądź mailowo (Power@PowerRubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!