Oringi na wymiar
oringi-gumowe

Jak już wiemy oringi gumowe pełnią funkcje uszczelnienia w każdej strefie naszego życia. W jednym z naszych poradników opisany został katalog oringów [link do artykułu: katalog oringów]. Zostały podane w nim rodzaje materiałów, z których odbywa się produkcja oringów, tj.:
NBR, FKM (zwany oringi Viton®), EPDM, Silikon czy inne bardziej zaawansowanie technologicznie mieszanki.
Czytelnik również miał możliwość weryfikacji dostępnych oringów w POWER Rubber – sklep z oringami.

Oringi na wymiar – gdzie znaleźć?

Co jednak dzieje się, jeżeli nie znaleźliśmy rozmiaru oringów, których poszukujemy? Wtedy zgłaszamy się do POWER Rubber: telefonicznie (+48 505 16 03 03), mailowo (power@powerrubber.com) lub formularz kontaktowy, w którym to opowiemy, bądź napiszemy wymiary, które potrzebujemy.

Co należy określić w takim mailu, aby otrzymać wycenę, w krótszym czasie? Najlepiej jest ująć:

 • średnice wew. – np.: 200
 • grubość naszego oringu – np.: 12
 • zakres temperaturowy w jakim pracuje uszczelnienie: 200°C
 • ilość potrzebnych sztuk – np.: 10szt.
 • twardość materiału – np.: 70ShA – jeżeli nie wiemy to zapraszamy do opisania przypadku, im więcej szczegółów, tym łatwiej jest nam doradzić Państwu
 • materiał z jakiego ma być wykonany – a jeżeli nie wiemy, to podać w jakich warunkach ma pracować nasze uszczelnienie, taki jak: medium, tj.: para wodna
 • kolor – tak, naprawdę kolor! Często spotykamy się z zapytaniami o produkcję oringów na wymiar w odpowiednim kolorze
 • ciśnienie – jeżeli takie występuje, np.: 10 000 PSI
 • jednostki – jak przystało na zespół inżynierów, prosimy o sprawdzenie jednoste: czy na pewno podana śr. wew. oringów jest w mm, a jeśli jest w innej jednostce, to warto ją napisać. 100 mm, a 100cm to jest znacząca różnica, jeżeli chodzi o produkcję oraz zużycie materiału

Oringi Produkcja- wymiarowanie

Co jeśli nie mamy pojęcia o wymiarach i innych wspomnianych informacjach? Jeżeli tak jest, to i tutaj zapraszamy do podzielenia się:

 • najlepiej rysunkiem technicznym: danego uszczelnienia, bądź miejsca, w którym to ma być zastosowane
 • możemy również zrobić zdjęcia, na których zaznaczone zostaną orientacyjne wymiary
 • zapraszamy również do wysyłki uszczelnienia, na podstawie którego to, mamy przygotować wycenę
 • przyjazd z danym elementem, bądź wysyłka elementu do nas, aczkolwiek proszę podchodzić z głową! Dużo taniej jest przyjechać na miejsce nam, niż wysyłać np.: ciężarówką zbiornik o średnicy 8 metrów!! Prosimy o rozsądek!

Dorabianiu oringów na wymiar – POWER Rubber

POWER Rubber produkuje oringi na wymiar! Korzystamy z kilku dostępnych metod, tym samym, zwiększając dostępność, posiadamy szerszy zakres asortymentu oraz usług, zwłaszcza w dorabianiu oringów na wymiar, tym samym poprawiając dostępność.

Produkcja oringów -Czym obecnie możemy się pochwalić?

Oprócz oringów o średnicy wewnętrznej ponad jeden metr, wykonaliśmy takie, ponad 8 metrów. Zastosowania są nietypowe, ale efekty są widoczne, zwłaszcza jak pomyślimy, że taki oring na wymiar określa obszar około 50m2, ale to nienajwiększy z wyprodukowanych przez nas oringów.
Największy oring z serii dorabiamy oringi to: oring na wymiar o średnicy wewnętrznej 14 000mm, czyli 1400cm, co jest równe 14 metrom! 14 metrów średnicy wew.! Tak. Rozmiar ma znaczenie, zwłaszcza oringów.

Zatem, jeżeli dorobianie oringów to tylko POWER Rubber, zlokalizowany blisko stolicy- Warszawy – Zjazd Pruszków z A2/S8.  Oczywiście dostarczamy nasze wyroby gumowe w dostawie, również na następny dzień roboczy, bądź też tego samego dnia.
Zapraszamy po najlepsze rady, wskazówki, szeroki wybór oringów oraz produktów gumowych.

Kontakt do Producenta Oringów

W celu uzgodnienia szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 505 16 03 03, bądź mailowo (power@powerrubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

Leave a Comment

Your email address will not be published.

X