Your Cart
oringi-gumowe

Oringi na wymiar od Producenta

Oringi na wymiar to realizacja zaspokojenia pilnej potrzebny uzyskania uszczelki o nietypowych rozmiarach. Jak już wiemy oringi gumowe pełnią funkcje uszczelnienia w każdej strefie naszego życia. W jednym z naszych poradników opisany został katalog oringów [link do artykułu: katalog oringów]. Zostały podane w nim rodzaje materiałów, z których odbywa się produkcja oringów, tj.:
NBR, FKM (zwany oringi Viton®), EPDM, Silikon czy inne bardziej zaawansowanie technologicznie mieszanki.
Czytelnik również miał możliwość weryfikacji dostępnych oringów w POWER Rubber – sklep z oringami.

Oringi na wymiar – gdzie znaleźć?

Co jednak dzieje się, jeżeli nie znaleźliśmy rozmiaru oringów, których poszukujemy? Wtedy zgłaszamy się do POWER Rubber: telefonicznie (+48 505 16 03 03), mailowo (power@powerrubber.com) lub formularz kontaktowy, w którym to opowiemy, bądź napiszemy wymiary, które potrzebujemy.

Co należy określić w takim mailu, aby otrzymać wycenę, w krótszym czasie? Najlepiej jest ująć:

 • średnice wew. – np.: 200mm, 600mm, 3000mm, 6750mm
 • grubość naszego oringu – np.: 1,78mm ; 2,62mm ; 3,53mm; 4mm, 5mm, 6mm,12mm, 15mm
 • zakres temperaturowy w jakim pracuje uszczelnienie: 200°C
 • ilość potrzebnych sztuk – np.: 10szt.
 • twardość materiału – np.: 70ShA – jeżeli nie wiemy to zapraszamy do opisania przypadku, im więcej szczegółów, tym łatwiej jest nam doradzić Państwu
 • materiał z jakiego ma być wykonany – a jeżeli nie wiemy, to podać w jakich warunkach ma pracować nasze uszczelnienie, taki jak: medium, tj.: para wodna
 • kolor – tak, naprawdę kolor! Często spotykamy się z zapytaniami o produkcję o-ringów na wymiar w odpowiednim kolorze
 • ciśnienie – jeżeli takie występuje, np.: 10 000 PSI
 • jednostki – jak przystało na zespół inżynierów, prosimy o sprawdzenie jednostce: czy na pewno podana śr. wew. oringów jest w mm, a jeśli jest w innej jednostce, to warto ją napisać. 100 mm, a 100cm to jest znacząca różnica, jeżeli chodzi o produkcję oraz zużycie materiału

Oringi Produkcja – wymiarowanie

Co jeśli nie mamy pojęcia o wymiarach i innych wspomnianych informacjach? Jeżeli tak jest, to i tutaj zapraszamy do podzielenia się:

 • najlepiej rysunkiem technicznym: danego uszczelnienia, bądź miejsca, w którym to ma być zastosowane
 • możemy również zrobić zdjęcia, na których zaznaczone zostaną orientacyjne wymiary
 • zapraszamy również do wysyłki uszczelnienia, na podstawie którego to, mamy przygotować wycenę
 • przyjazd z danym elementem, bądź wysyłka elementu do nas, aczkolwiek proszę podchodzić z głową! Dużo taniej jest przyjechać na miejsce nam, niż wysyłać np.: ciężarówką zbiornik o średnicy 8 metrów!! Prosimy o rozsądek!

oringi gumowe na zamówienie

Dorabianiu oringów na wymiar – POWER Rubber

POWER Rubber produkuje oringi na wymiar! Korzystamy z kilku dostępnych metod, tym samym, zwiększając dostępność, posiadamy szerszy zakres asortymentu oraz usług, zwłaszcza w dorabianiu oringów na wymiar, tym samym poprawiając dostępność.

Nasz park maszynowy zawiera dwie maszyny umożliwiającą produkcję uszczelnień typu o -ring. Dodatkowo oferujemy ponad 1 500 000 szt. dostępnych od ręki. Co więcej świadczymy usługi cięcia.

Mieszanki gumowe, z których produkujemy oringi

Jak każdy rodzaj pierścieni uszczelniających, również dla dużych oringów można zaoferować szeroką gamę mieszanek gumowych. I tak produkcja o-ringów odbywa się z:

 • guma NBR 70, 75, 80 oraz 90 ShA stosowana dla zakresu temperaturowego: –20°C do +90°C
 • guma FKM FPM Viton®   70, 75, 80, 90 ShA stosowana dla zakresu temperaturowego:  –20°C do +210°C (nawet do +230 oraz +250°C)
 • guma FFKM Kalrez® 60, 70, 75, 80, 90 ShA stosowana dla zakresu temperaturowego: -42°C do +325°C
 • guma EPDM 60, 70, 75, 80 Shore A stosowana dla zakresu temperaturowego:  -40°C do +150°C
 • guma HNBR 60, 70, 75, 80 ShA stosowana dla zakresu temperaturowego: -30°C do +150°C
 • guma Silikonowa 60, 70, 75, 80 ShA stosowana dla zakresu temperaturowego: -20°C i aż +300°C
 • mieszanki FEP i PFA – czyli kauczuku w bezszwowej osłonce – otulinie teflonowej z rdzeniem wykonanym z FPM lub Silikonu stosowana dla zakresu temperaturowego: -60°C do 260°C

Certyfikowane mieszanki gumowe

Powyższe mieszanki gumowe posiadają również właściwą certyfikacją i tak możemy pochwalić się uszczelnieniami certyfikowanymi do kontaktu z artykułami spożywczymi. Tego typu pierścienie uszczelniające posiadają certyfikat spożywczy FDA ( ang. Food and Drug Administration https://www.fda.gov/).

W Polsce oficjalnie jest to certyfikat Agencji Żywności i Leków.

Co potwierdza certyfikat FDA?

Certyfikat będący jednocześnie atestem potwierdza zdolność materiału gumowego do kontaktu z żywnością, kontaktu z skórą oraz możliwości zastosowania z wodą pitną.

Usługi Cięcia

Nasza oferta składa się w usług cięcia wyrobów gumowych. Pełni ona funkcję uzupełniającą naszej szerokiej oferty, a to pozwala nam na spełnienie oczekiwań naszych Klientów na czym nam zależy. I tak, dzięki wdrożeniu usługi cięcia, nasza oferta zawiera:

 • Cięcie uszczelek
 • Cięcie wyrobów gumowych
 • Cięcie gumy
 • Dorabianie uszczelek gumowych
 • Cięcie uszczelek płaskich
 • Cięcie uszczelek zbrojonych
 • Cięcie uszczelek z gumy EPDM
 • Cięcie uszczelek z gumy NBR
 • Cięcie uszczelek z gumy FPM
 • Usługi cięcia gumy

Oringi duże rozmiary Prosto od Producenta

Co to znaczy duży oring?

Czy wyobrażasz sobie uszczelkę o średnicy wew. 150 mm, a może jest to dla Ciebie zaledwie 800mm?

A może jednak wyobrażasz sobie grube uszczelki. Mała średnica wewnętrzna, ale o dużym przekroju, np.: oring 200×8 lub 250×15?

Czy jednak łączysz oba możliwe spojrzenia uzyskując duże oringi, o dużym przekroju, takim jak np.:  6172×18? A może myślałeś o wyprodukowanej przez nas uszczelnieniu 8715×25 mm?

Tutaj kupisz: oringi gumowe – producent

Produkcja oringów – Czym obecnie możemy się pochwalić?

Oprócz oringów o średnicy wewnętrznej ponad jeden metr, wykonaliśmy takie, ponad 8 metrów. Zastosowania są nietypowe, ale efekty są widoczne, zwłaszcza jak pomyślimy, że taki oring na wymiar określa obszar około 50m2, ale to nie największy z wyprodukowanych przez nas oringów.
Największy oring z serii dorabiamy oringi to: oring na wymiar o średnicy wewnętrznej 14 000mm, czyli 1400cm, co jest równe 14 metrom! 14 metrów średnicy wew.! Tak. Rozmiar ma znaczenie, zwłaszcza oringów.

Zatem, jeżeli dorobienia oringów to tylko POWER Rubber, zlokalizowany blisko stolicy- Warszawy – Zjazd Pruszków z A2/S8.  Oczywiście dostarczamy nasze wyroby gumowe w dostawie, również na następny dzień roboczy, bądź też tego samego dnia.
Zapraszamy po najlepsze rady, wskazówki, szeroki wybór oringów oraz produktów gumowych.

Kontakt do Producenta Oringów

W celu uzgodnienia szczegółów zapraszamy do kontaktu telefonicznego: +48 505 16 03 03, bądź mailowo (power@powerrubber.com) lub przez nasz formularz kontaktowy

 

Sprawdzona produkcja na wymiar potwierdzają Referencje od Zadowolonych Klientów!

Jeżeli zastanawiasz się, czy warto zaufać POWER Rubber- rozumiemy, dlatego też pomagamy potwierdzić nasze możliwości produkcyjne po przez uzyskane referencje od Zadowolonych Klientów.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

2 comments

 1. Tomasz Stankiewicz

  Witam czy wycinacie też quadringi?

  1. Oringi Gumowe

   Dzień dobry,

   Jak najbardziej świadczymy usługi wycinania. Zapraszam do kontaktu przez formularz kontatkowy znajdujący się w zakładce kontakt:
   Formularz kontaktowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!