Pierścienie uszczelniające o przekroju OX i OZ

Pierścienie typu OX zapewniają szczelność komponentów maszyn pracujących w niskim i wysokim zakresie ciśnień. Przeznaczone są do uszczelniania dynamicznego elementów i urządzeń o ruchu posuwisto-zwrotnym, oscylującym, a także do zastosowań statycznych. Stosuje się je w napędach i sterowaniach hydraulicznych oraz pneumatycznych.

 

Pierścienie uszczelniające o przekroju OX charakteryzują się symetrycznym układem warg i wysoką stabilnością pracy w węźle uszczelniającym. Zapobiegają wyciekom cieczy i gazów. Specjalnie zaprojektowany przekrój pierścieni OX zapobiega skręcaniu się w rowku podczas pracy, a także zatrzymuje smar, co wpływa na zmniejszenie współczynnika tarcia i wydłużenie ich żywotności. Konstrukcja pierścienia typu OX ma wiele powierzchni uszczelniających z każdej strony, zapewniając doskonałą szczelność, zmniejszając siłę nacisku potrzebną do uszczelnienia. Wytrzymuje powtarzalne uderzenia.

 

X-ringi najczęściej wykonane są z kauczuku nitrylowego (NBR), kauczuku etylenowo-propylowego (EPDM), kauczuku fluorowego (FKM).

 

Poznaj zalety pierścieni uszczelniających typu OX:

  • w porównaniu ze standardowymi O-ringami wymagają mniejszej siły nacisku, co wpływa na zmniejszenie tarcia i zużycia;
  • cztery wargi uszczelniające zapewniają doskonałą szczelność, tworząc jednocześnie kanał smarowy;
  • stabilne w zastosowaniach dynamicznych bez ryzyka skręcenia się pierścienia w rowku;
  • dostępne w szerokiej gamie rozmiarów;

 

Pierścienie uszczelniające o przekroju OZ

 

Pierścienie typu OZ to uszczelnienie pomocnicze przeznaczone do uszczelniania statycznego elementów i urządzeń pracujących w niskim i średnim zakresie ciśnień. Zabezpieczają pracę podstawowych uszczelnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!