Your Cart
Posadzka w garażu

Posadzka w garażu

Garaż do miejsce do przechowywania samochodu, narzędzi i sprzętu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić to pomieszczenie w bezpieczne i wydajne miejsce do majsterkowania bez potrzeby skuwania podłogi i wywożenia gruzu. Posadzka w garażu powinna ładnie wyglądać, łatwo się sprzątać i być funkcjonalna. Kluczem do uzyskania trwałego wykończenia podłogi w garażu jest jej odpowiednie przygotowanie. Zobacz jak wyglądają płytki garażonwe PCV w najwyższym wydaniu.

 

Sprawdź, jak w szybki i skuteczny sposób wykonać nową posadzkę w garażu:

 

Etap I – planowanie

Naszkicuj wymiary pomieszczenia w dowolnym programie graficznym lub na kartce. Narysuj rzut pomieszczenia z góry i podaj dokładne wymiary podłogi.

Prześlij do nas szkic pomieszczenia wraz informacją dotyczącą wyboru koloru płytek na adres: power@powerrubber.com

 

Etap II – przygotowanie garażu i ułożenie płytek

Uporządkuj podłogę w garażu

Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkich przedmiotów, które znajdują się na podłodze w garażu. Jeżeli wynosisz sprzęt lub narzędzia na zewnątrz, warto przykryć je plandeką na wypadek deszczu. Dokładnie wyczyść całą powierzchnię z brudu i zanieczyszczeń odkurzając ją lub starannie zamiatając (pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu narożników).

 

Przygotowanie podłogi garażowej lub w kotłowni

Jeżeli aktualną nawierzchnię w garażu stanowi beton lub wylewka podłogowa (jastrych/szlichta) – podłoże należy pokryć preparatem gruntującym.

Jeżeli na podłodze znajdują się płytki, wykładzina PCV lub beton pokryty jest starą farbą lub żywicą epoksydową – taka podłoga nie wymaga wzmocnienia podłoża (gruntowania).

Użyj masy szpachlowej szybkoschnącej, jeżeli zauważysz w podłożu widoczne, duże ubytki.

 

Układanie płytek

  1. Istotne jest, aby w pierwszej kolejności wyznaczyć oś pomieszczenia od bramy garażowych do ściany, która jest do niej równoległa.
  2. Układanie płytek rozpocznij od bramy garażowej wzdłuż wyznaczonej osi pomieszczenia i od osi do ścian zewnętrznych.
  3. UWAGA! Płytki są zabezpieczone zamkami Fortelock. Dzięki czemu nie wymagają żadnego klejenia. Pamiętaj, aby łacząc płytki ze sobą używać gumowe młotka. Zawsze rozpoczynaj łączenie od narożnika płytki wzdłuż zamku.
  4. Po zakończonym montażu całych płytek na podłożu, należy zająć się ułożeniem docinek przy ścianach i przegrodach. Miarką wymierz dokładnie brakujący fragment i dotnij płytkę przy pomocy noża, wyrzynarki z silnikiem bezszczotkowym lub piły tarczowej do tworzyw sztucznych). Zachowaj dylatację obwodową, czyli 4-5 mm przerwę (szczelinę) pomiędzy płytką a ścianą budynku.
  5. Styk posadzki i ściany można wykończyć wykonując cokoły o wysokości 5-10 cm. Do tej czynności należy użyć kleju poliuretanowego (PU).
  6. WAŻNE! Warto użyć kleju poliuretanowego do podklejenia pierwszego rzędu płytek, które są zamontowane wzdłuż progu bramy garażowej. Jest to istotne w przypadku, kiedy samochodem wjeżdżamy do garażu po rampie.

Posadzka przemysłowa do garażu

 

Wstaw narzędzia i sprzęt z powrotem do garażu i gotowe!

Płytki w garażu jednostanowiskowym o standardowych wymiarach 3×5 m mogą być ułożone przez dwie osoby w niespełna godzinę.

podłogi przemysłowe powerfloor czarnyPosadzki przemysłowe do warsztatu kupisz tutaj

Taka posadzka w garażu charakteryzuje się m.in. długą żywotnością i niskim kosztem utrzymania. W każdej chwili można ją szybko zdemontować i ułożyć w nowym miejscu.

Sklep internetowy z wyrobami gumowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Potrzebuje właściwej oferty? Skontaktuj się z Nami z POWER Rubber

Oferujemy Wsparcie i Doradztwo w zakresie oferowanych wyrobów i ich Produkcji.

Zapraszamy do opisania danej sytuacji, zapytania. Przedstawimy właściwe rozwiązania. Przygotujemy wycenę oraz harmonogram produkcji. Zapraszamy

Opiszę co potrzebuję
w Formularzu kontaktowym!