Garaż do miejsce do przechowywania samochodu, narzędzi i sprzętu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić to pomieszczenie w bezpieczne i wydajne miejsce do majsterkowania bez potrzeby skuwania podłogi i wywożenia gruzu. Posadzka w garażu powinna ładnie wyglądać, łatwo się sprzątać i być funkcjonalna. Kluczem do uzyskania trwałego wykończenia podłogi w garażu jest jej odpowiednie przygotowanie. Zobacz jak wyglądają płytki garażonwe PCV w najwyższym wydaniu.
Sprawdź, jak w szybki i skuteczny sposób wykonać nową posadzkę w garażu:
Etap I – planowanie
Naszkicuj wymiary pomieszczenia w dowolnym programie graficznym lub na kartce. Narysuj rzut pomieszczenia z góry i podaj dokładne wymiary podłogi.
Prześlij do nas szkic pomieszczenia wraz informacją dotyczącą wyboru koloru płytek na adres: power@powerrubber.com
Etap II – przygotowanie garażu i ułożenie płytek
Uporządkuj podłogę w garażu
Pierwszym krokiem jest usunięcie wszystkich przedmiotów, które znajdują się na podłodze w garażu. Jeżeli wynosisz sprzęt lub narzędzia na zewnątrz, warto przykryć je plandeką na wypadek deszczu. Dokładnie wyczyść całą powierzchnię z brudu i zanieczyszczeń odkurzając ją lub starannie zamiatając (pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu narożników).
Przygotowanie podłogi garażowej lub w kotłowni
Jeżeli aktualną nawierzchnię w garażu stanowi beton lub wylewka podłogowa (jastrych/szlichta) – podłoże należy pokryć preparatem gruntującym.
Jeżeli na podłodze znajdują się płytki, wykładzina PCV lub beton pokryty jest starą farbą lub żywicą epoksydową – taka podłoga nie wymaga wzmocnienia podłoża (gruntowania).
Użyj masy szpachlowej szybkoschnącej, jeżeli zauważysz w podłożu widoczne, duże ubytki.
Układanie płytek
- Istotne jest, aby w pierwszej kolejności wyznaczyć oś pomieszczenia od bramy garażowych do ściany, która jest do niej równoległa.
- Układanie płytek rozpocznij od bramy garażowej wzdłuż wyznaczonej osi pomieszczenia i od osi do ścian zewnętrznych.
- UWAGA! Płytki są zabezpieczone zamkami Fortelock. Dzięki czemu nie wymagają żadnego klejenia. Pamiętaj, aby łacząc płytki ze sobą używać gumowe młotka. Zawsze rozpoczynaj łączenie od narożnika płytki wzdłuż zamku.
- Po zakończonym montażu całych płytek na podłożu, należy zająć się ułożeniem docinek przy ścianach i przegrodach. Miarką wymierz dokładnie brakujący fragment i dotnij płytkę przy pomocy noża, wyrzynarki z silnikiem bezszczotkowym lub piły tarczowej do tworzyw sztucznych). Zachowaj dylatację obwodową, czyli 4-5 mm przerwę (szczelinę) pomiędzy płytką a ścianą budynku.
- Styk posadzki i ściany można wykończyć wykonując cokoły o wysokości 5-10 cm. Do tej czynności należy użyć kleju poliuretanowego (PU).
- WAŻNE! Warto użyć kleju poliuretanowego do podklejenia pierwszego rzędu płytek, które są zamontowane wzdłuż progu bramy garażowej. Jest to istotne w przypadku, kiedy samochodem wjeżdżamy do garażu po rampie.
Wstaw narzędzia i sprzęt z powrotem do garażu i gotowe!
Płytki w garażu jednostanowiskowym o standardowych wymiarach 3×5 m mogą być ułożone przez dwie osoby w niespełna godzinę.
Posadzki przemysłowe do warsztatu kupisz tutaj
Taka posadzka w garażu charakteryzuje się m.in. długą żywotnością i niskim kosztem utrzymania. W każdej chwili można ją szybko zdemontować i ułożyć w nowym miejscu.